Lietuvos irklavimas yra teisingame kelyje, tačiau rinktinės treneris M. Masilionis ragina vienytis, kad geri rezultatai nebūtų tik prisiminimas.
Intrigą žadėjusi Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) ataskaitos ir rinkimų konferencija vyko ramiai ir korektiškai, be įžeidinėjimų, aštresnių pasisakymų. Tokioje atmosferoje vykusiuose LIF prezidento rinkimuose Dainius Pavilionis 15:4 įveikė Artūrą Jukną.
Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) narys, Lietuvos edukologijos universiteto prof. habil. dr. Algirdas Raslanas pastebėjo, kad LIF yra geriausia šių metų mūsų šalies federacija, kuri yra gerai žinoma visame pasaulyje ir turi gerą vardą FISA.
Kitąmet Galvės ežere bus surengtas pasaulio jaunių (iki 18 m.) čempionatas, o 2020-aisiais tikimasi, kad LIF bus patikėta rengti pasaulio suaugusiųjų čempionatą. Ežeras jau išgilintas, kiek to reikalaujama, pavasarį bus įrengti aštuoni vandens takeliai.
A.Raslanas buvo ką tik sugrįžęs iš FISA tarybos posėdžio Šveicarijoje ir konferencijos dalyvius supažindino su svarbiausiomis naujienomis.
„Rungčių pakeitimo problema per Tokijo olimpines žaidynes, tarp jų ir moterų bei vyrų porinių dviviečių, išlieka. Viskas paaiškės kitąmet birželio 17-ąją, kuomet bus priimtas galutinis Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimas“, - kalbėjo A. Raslanas. Jis akcentavo, kad ne visiems lemta savo gretose turėti tokio lygio trenerį kaip italas Giovanni Postiglione, kuris dabar keliasi dirbti į Šveicariją, bet su Lietuvos irkluotojams dar sutiko vienerius metus padirbėti.
Konferencijos metu buvo pagarsinta žinia, kad antrai kadencijai perrinktam prezidentui D. Pavilioniui šiomis dienomis suteiktas Bydgoščo (Lenkija) garbės piliečio vardas.

Konferencijoje pasisakę irklavimo bendruomenės nariai pasidalino ir didžiausiomis problemomis.
Irklavimo veteraną Alvydą Varną neramina, kad mažėja vidutinės klasės irklavimo teisėjų, jiems nedaug rengiama seminarų, per varžybas pasitaiko atsitiktinių teisėjų, kad ir irkluotojai reikėtų supažindinti su taisyklių pakeitimais.
Lietuvos rintinės vyr. treneris Mykolas Masilionis visus kvietė suvienyti jėgas, jog pasiekti puikūs rezultatai neliktų tik prisiminimas.
Nemažai kalbėta apie visame pasaulyje ypač populiarėjantį pakrančių irklavimą. Jį planuojama pradėti vystyti ir Lietuvoje. Tam visas sąlygas turi klaipėdiečiai, kadangi irkluojama daugiausiai jūrose, esant didelėms bangoms. Šiemet uostamiestyje per Jūros šventę pasirodė 42 vikingų laivai. Todėl neabejojama, kad atsirastų ir nemažai pakrančių irklavimo entuziastų. Jėgas netgi norėtų išbandyti Rio olimpinių žaidynių vicečempionai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris, kure dalyvavo ataskaitos ir rinkimų konferencijoje.
Ilgametis uostamiesčio irkluotojų ugdytojas, naujasis LIF viceprezidentas Liudas Mileška dabar stengiasi įsigyti du laivus ir pradėti burti pakrančių irklavimo entuziastus.
Perrinktam LIF prezidentui D. Paviloniui galvą skauda dėl jaunųjų Lietuvos irkluotojų, nes Lietuvos olimpiniame sporto centre nebeliko perspektyvinės grupės.
Didelis Lietuvos irklavimo federacijos noras - įkurti sporto klases Klaipėdoje ir Trakuose.
Į irklavimą sunku pritraukti jaunus trenerius, nes jų atlyginimas mažas, tad jaunieji specialistai renkasi labiau apmokamą darbą.
Kandidatavęs į LIF prezidentus A.Jukna skatino kelti trenerio autoritetą, stiprinti vyr. trenerio instituciją.
Na, o visiems Lietuvos treneriams didelis galvos skausmas – prestižinė vyrų aštuonvietė. Prisimenat tuos laikus, kai Europos vandenyse karaliavo „Žalgirio“ vyrų aštuonvietė, norom nenorom peršasi mintis: reikia susigrąžinti tas gražias pozicijas, nes aštuonviečių lenktynės visada kelia didžiausią susidomėjimą, jomis visada baigiamos pačios svarbiausios metų varžybos. LIF prezidentas D. Pavilonis tą mintį irgi brandina, stiprią aštuonvietę norėtų suburti 2020-aisiais.