Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. lapkričio 21 d. 16:39

Kaunas perdavė žaidynių vėliavą Klaipėdai

„Karolinos“ konferencijų centre Vilniuje vyko Lietuvos jaunučių ir Sporto vilčių žaidynių iškilmingas uždarymas ir nugalėtojų apdovanojimas.

Per iškilmes Įteikta daugybė taurių. Apdovanotos savivaldybės, sportininkų ugdymo centrai, sporto federacijos, treneriai. 
 
Iškilmingo žaidynių uždarymo metu Kaunas žaidynių vėliavą perdavė Klaipėdai, kur kitąmet vyks Lietuvos jaunių sporto žaidynių finalinės varžybos. 

Naujais Klaipėdos kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Saulius Paliulis, žaidynių vėliavą perėmęs iš Kauno vicemero Vasilijaus Popovo, visus pakvietė atvykti į Klaipėdą ir teigė, kad žaidynės uostamiestyje bus surengtos puikiai, sportininkai pasieks ne tik gerų rezultatų, bet ir turiningai pailsės. 

Jaunimas nori sportuoti 

Nugalėtojus ir prizininkus sveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, kuri pasidžiaugė jaunųjų sportininkų švente.
 
„Renginys apėmė ir olimpines, ir neolimpines sporto šakas, visi galėjo varžytis dėl apdovanojimų.  Viliuosi, kad šios sporto žaidynės ir toliau vyks kasmet, jaunimas nori sportuoti. Jų iškovotomis pergalėmis džiaugiasi miestų ir rajonų merai, kurie didžiuojasi savo sportininkais“, - kalbėjo LTOK prezidentė. 

Žaidynėse – 25 tūkst. dalyvių 
 
Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis dėkojo visiems savivaldybių, kurių sportininkai dalyvavo žaidynėse, vadovams, treneriams, kurie daug prisidėjo, kad jaunučių ir Sporto vilčių žaidynės vyktų sklandžiai, Kauno miestui, kur vyko finalinės varžybos. 
 
Pasak R. Kveselaičio, šių sporto žaidynių metu gimsta būsimieji olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojai ir prizininkai, jos yra viena pagrindinių jaunimo užimtumo programų.

„Lietuvos jaunučių ir Sporto vilčių žaidynės, kurios vyksta pusę metų, sudaro galimybę visiems mūsų regionų jauniesiems sportininkams aktyviai dalyvauti varžybose.   Pirmajame žaidynių etape dalyvavo apie 25 tūkst. sportininkų. Norėtųsi, kad ir  jaunučių, ir vilčių sporto žaidynės turėtų tęstinumą, jos būtų įtrauktos į valstybės programą. Esame įsitikinę, kad jaunųjų sportininkų žaidynės yra reikalingos, ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga dės pastangas, jog jos egzistuotų. Bendromis jėgomis su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, kitomis skėtinėmis organizacijomis, su savivaldybių pagalba stengsimės, kad žaidynės, kaip programa, turėtų tam tikrą finansavimą ir tęstinumą“, - kalbėjo R. Kveselaitis.

Žaidynės Lietuvai yra naudingos 

Kūno kultūros ir sporto departamento Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis dėkojo sporto federacijoms ir savivaldybėms už sėkmingai surengtas žaidynes. 

„Lietuvos jaunučių sporto žaidynės, kaip ir jaunių žaidynės, yra labai svarbios. Norėtųsi, kad jos rastų savo vietą sporto šakų federacijų varžybų kalendoriuje ir kad jos tęstųsi, nes yra labai reikalingos vaikams motyvuoti“, - sakė S. Stasiulis. 

KKSD skyriaus vedėjas yra įsitikinęs, kad žaidynėse dalyvavo ne vienas mūsų būsimasis olimpietis ir kad jos Lietuvai yra ypač naudingos. 

Vilniaus sportas atsigauna

Savivaldybių grupėje nugalėtojais tapo vilniečiai. Sostinės savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka pasidžiaugė, kad Vilniaus sportas pamažu atsigauna, juda į priekį, miesto sportininkai pasiekia vis geresnių rezultatų. 

„Vilniuje visą laiką buvo opi sporto bazė, tačiau ją po truputį tvarkome. Artėja 25 metrų plaukimo baseino statybos, mokyklose renovuojame sporto sales. Šiemet nemažai investavome į miesto sporto aikštynus, po ilgos pertraukos pradėjome renovuoti gimnastikos sporto salę, sutvarkytas stogas, sanitariniai mazgai, o kitais metais renovacijos darbai bus tęsiami toliau.  Po ilgesnės pertraukos padarėme investiciją ir į sportinį inventorių. Ateityje galvojams tęsti tas tradicijas, nes matome nemažą postūmį pasiektuose rezultatuose“, - sako E. Martinka. 

Vilniečių sporto vadovą džiugino visų sporto šakų atstovų pasiekti rezultatai, kiekviena vieta jam buvo gera ir teigė, kad tas pozicijas reikėtų išlaikyti ir ateityje.  

„Jaunučių sporto žaidynės – tai pirmieji žingsniai į profesionalųjį sportą. Vienais metais geriau pasirodo vienos sporto šakos atstovai, o kitais – kitos.  Kartais pritrūkstama ir laimės. Kad einame teisinga kryptimi, rodo mūsų jaunųjų sportininkų užimtos komandinės pirmosios vietos“, - teigia E. Martinka. 
 
Vilniečiai galvoja apie sporto gimnaziją. Iš karto jos įkurti nebuvo galima, nes reikalingi tam tikri moksleivių kriterijai, reikia keisti mokyklos statusą. 

Kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentu, miesto savivaldybe buvo nuspręsta šiemet įkurti Ozo gimnazijos sporto skyrių, o kitąmet planuojama jau turėti ir sporto gimnaziją.
 
„Gimnazijoje bus puoselėjamos visos prioritetinės sporto šakos, kurios kultivuojamos mūsų savivaldybėje. Ozo gimnazijoje jau suburta apie 100 moksleivių sportininkų, kurių 38 yra atvažiavę iš kitų Lietuvos miestų ir gyvena bendrabutyje", - aiškino E.Martinka.

Alytiškiai nori pasitempti

Trečioje grupėje Lietuvos jaunučių sporto žaidynėse nugalėtojais tapę alytiškiai į iškilmingą žaidynių uždarymą atvyko su miesto vicemere Vale Gibiene ir miesto sporto vadovais Adomu Andrušaičiu, Tomu Stupuriu bei Arvydu Brazaičiu.

Alytiškiai ypač buvo nepatenkinti savo jaunųjų sportininkų pasirodymu Sporto vilčių žaidynėse, kur kompleksinėje įskaitoje nepatekta tarp prizininkų. 

Nemažų priekaištų jie turėjo orientacininkams, kuriuos ugdo trys treneriai, tačiau sportininkai pasirodė žemiau savo galimybių. Sporto vadovams užkliuvo ir vandensvydis. „Nežinau kodėl, tačiau vandensvydis, kuri yra olimpinė sporto šaka, atsidūrė Sporto vilčių žaidynių programoje. Jis turėtų būti Lietuvos jaunučių sporto žaidynių programoje“, - sakė Alytaus sporto ir rekreacijos centro direktoriaus pavaduotojas A. Brazaitis. 

Alytiškiai ateityje norėtų surengti ir Lietuvos jaunučių ar jaunių sporto žaidynių finalines varžybas, tačiau kitąmet jie visą dėmesį yra sutelkę Olimpinei dienai.      

  
Rezultatai

2016 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynių savivaldybių kompleksinė įskaita

I grupė: Vilniaus miestas, Kauno miestas
II grupė: Šiaulių miestas, Klaipėdos miestas, Panevėžio miestas
III grupė: Alytaus miestas, Marijampolės savivaldybė, Telšių rajonas
IV grupė: Utenos rajonas, Rokiškio rajonas, Pasvalio rajonas
V grupė: Joniškio rajonas, Biržų rajonas, Skuodo rajonas
VI grupė: Palangos miestas, Visagino savivaldybė, Pagėgių savivaldybė

2016 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynių sportininkų ugdymo centrų kompleksinė įskaita pagal sporto šakas
 
Baidarių ir kanojų irklavimas: Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras 
Boksas: Kauno sporto mokyklos „Gaja“ I komanda 
Buriavimas: Kauno buriavimo mokyklos „Bangpūtys“ I komanda
Dviračių sportas: Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras
Dziudo: Kauno sporto mokyklos „Gaja“ I komanda
Futbolas (merginos): Jonavos kūno kultūros ir sporto centras
Futbolas (vaikinai): Panevėžio futbolo akademija
Imtynės: Klaipėdos „Viesulo“ sporto centras
Irklavimas: Kauno buriavimo mokyklos „Bangpūtys“ I komanda
Krepšinis (merginos): Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ II komanda
Krepšinis (vaikinai): Kauno krepšinio mokykla „Perkūnas“
Lengvoji atletika: Kauno sporto mokyklos „Viltis“ I komanda
Plaukimas: Vilniaus miesto sporto centro I komanda
Rankinis (merginos): Klaipėdos „Viesulo“ sporto centras
Rankinis (vaikinai): Varėnos sporto centras
Stalo tenisas: Vilniaus sporto mokyklos „Tauras“ II komanda
Sunkioji atletika: Marijampolės sporto centras „Sūduva“
Šaudymas: Alytaus sporto ir rekreacijos centras
Šiuolaikinė penkiakovė: Vilniaus miesto sporto centro I komanda
Tenisas: Vilniaus teniso akademija
Tinklinis (merginos): Kauno centro sporto mokyklos I komanda
Tinklinis (vaikinai): Vilniaus sporto mokyklos „Tauras“ I komanda
Tinklinis (paplūdimio): Šiaulių sporto mokykla „Dubysa“ ir Vilniaus sporto mokykla „Tauras“ 
 
2016 m. Lietuvos sporto vilčių žaidynių savivaldybių kompleksinė įskaita
I grupė: Vilniaus miestas, Kauno miestas
II grupė: Šiaulių miestas, Klaipėdos miestas, Panevėžio miestas
III grupė: Vilniaus rajonas, Marijampolės savivaldybė, Kauno rajonas
IV grupė: Kaišiadorių rajonas, Jurbarko rajonas, Šiaulių rajonas
V grupė: Anykščių rajonas, Akmenės rajonas, Elektrėnų savivaldybė
VI grupė: Ignalinos rajonas, Širvintų rajonas, Palangos miestas
 
2016 m. Lietuvos sporto vilčių žaidynių sportininkų ugdymo centrų kompleksinė įskaita pagal sporto šakas

Badmintonas: Klaipėdos badmintono klubas
Fechtavimasis: Vilniaus miesto sporto centras
Grindų riedulys (merginos): Ignalinos kultūros ir sporto centras
Grindų riedulys (vaikinai): Vilniaus rajono sporto mokykla
Kiokušin karatė: sporto klubas „Shodan“
Orientavimosi sportas: Vilniaus miesto sporto centro I komanda
Regbis: Šiaulių sporto mokykla „Klevas“
Sambo: Ukmergės sporto centras
Sportiniai šokiai: sportinių šokių klubas „Šokių sostinė“
Šaškės: Vilniaus sporto mokyklos „Tauras“ I komanda
Šaudymas iš lanko: lankininkų klubas „Žaliasis lankas“
Triatlonas: Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras
Vandensvydis: Kauno plaukimo mokyklos I komanda
Žirgų sportas: Anykščių kūno kultūros ir sporto centras
Žolės riedulys: Širvintų sporto mokykla
Dailusis čiuožimas: Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ I komanda