Senelis, tėvas ir anūkas. Visi – Vytautai Margeliai, visi – sambo imtynininkai. Visų karjera susijusi su Lietuvos sambo federacijos vadovu Eduardu Rudu.
Su vyriausiu Vytautu Margeliu, kuris šiemet šventė 60 metų jubiliejų, E. Rudas dalyvaudavo varžybose (tik skirtingose svorių kategorijose), ne kartą per pratybas abu galynėjosi ant kilimo.
Vyriausiojo Vytauto Margelio sūnų Vytautą E. Rudas treniravo, šis tapo Lietuvos čempionu, įvykdė kandidato į sporto meistrus normatyvą.
Dabar E. Rudas sambo paslapčių moko jauniausiąjį Vytautą Margelį - vieno Vytauto Margelio sūnų ir kito anūką.
Didžiausią meistriškumą pasiekė senelis. Jis – trijų sporto šakų (dziudo, sambo ir savigynos be ginklo demonstravimo veiksmų) sporto meistras, tarptautinės kategorijos arbitras.
Visus tris Vytautus Margelius buvo galima pamatyti per dešimtąjį tarptautinį dr. Pranciškaus Eigmino sambo turnyrą.
Vyriausiasis V. Margelis buvo varžybų diktorius, jo sūnus stebėjo varžybas, o anūkas, Vilniaus „Vilnies“ pagrindinės mokyklos dešimtokas varžėsi ant kilimo ir tapo nugalėtoju 52 kg svorio kategorijoje.
Sambo pratybas lankė tavo senelis, tėtis, o kaip tu tapai imtynininku?, - paklusėme jauniausiojo V. Margelio.
To labai norėjo ir senelis, ir tėtis. Iš pradžių norėjau tapti futbolininku. Tačiau prieš septynerius metus su seneliu porą kartų nuėjau pasižiūrėti sambo treniruočių ir futbolas išgaravo iš galvos.
Susižavėjau šiuo sportu. Ir senelis, ir tėtis buvo stiprūs sportininkai, iškovojo daug taurių, o man, norint pasiekti jų lygį, reikia dar labai daug treniruotis.
Pranciškaus Eigmino turnyrą laimėjau antrą kartą, tik praėjusiais metais dalyvavau kitoje svorio kategorijoje – iki 48 kg.
Anksčiau dar bandydavau jėgas ir dziudo varžybose, bet sekėsi ne taip gerai, kaip sambo turnyruose.
Kuo patiko P. Eigmino tarptautinis turnyras?
Tai – vienas didžiausių ir gražiausių sambo turnyrų Lietuvoje. Suvažiuoja daug gero lygio sambo imtynininkų iš įvairių šalių. Su savo bendraamžiais įdomu kovoti, o po varžybų pabendrauti.
Ar gavai gerų senelio, kuris matė tavo kovas Vilniuje, patarimų?
Senelis mane ir pagyrė, ir davė pastabų. Jis yra įsitikinęs, kad ant kilimo dar neatskleidžiu visų savo sugebėjimų, ypač reikia gerinti techniką.
Senelis pasiekė gražių pergalių ir tarptautinėje arenoje. Jis – 2006-ųjų pasaulio sambo veteranų čempionas.
Viską žinau apie savo senelį, jis man yra didelis autoritetas. Dabar varžybose senelis jau nedalyvauja, tačiau nuo mėgstamos sporto šakos nenutolo, teisėjauja įvairiose varžybose.
Su seneliu mes dažnai pasimatome, kai tik turiu laisvo laiko, jį aplankau kone kiekvieną savaitgalį.
Ar daug treniruojiesi?
Pratybas lankau Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose triskart per savaitę. Mokslas nuo to nenukenčia. Dabar rengiuosi dešimtos klasės egzaminams. Toliau mokslus tęsiu gimnazijoje, tik dar nežinau kurioje: arba Vytauto Didžiojo, arba Užupio, kurios yra arčiausiai mano namų.
Ar geri tau buvo šie metai?
Ganėtinai sėkmingi. Daug treniravausi, tapau nugalėtoju. Tikiuosi kitąmet atstovauti šaliai pasaulio ir Europos jaunių čempionatuose, kuriuose dar nesu dalyvavęs.
Šiemet tapau Lietuvos jaunių čempionu, turėjau galimybę dalyvauti pasaulio jaunių čempionate Kipre, tačiau dėl finansinių sunkumų neišvažiavau.
Savo sportinės karjeros pabaigoje per pasaulio ir Europos čempionatus norėčiau laimėti medalių. Tai padaryti bus nelengva, tačiau gerai žinau: jeigu labai nori, savo tikslą gali pasiekti.