Per Rotušėje vykusias sostinės sporto apdovanojimų iškilmes paskelbti 13-os nominacijų nugalėtojai. Jiems atiteko originalūs rankų darbo prizai.
„2016-ieji buvo olimpiniai metai, bet daug gražių masinių renginių vyko ir Vilniuje. Metai mūsų sportininkams buvo sėkmingi. Be abejo, šiandien visų išskirti ir apdovanoti negalėtume. Apdovanosime tik geriausius iš geriausiųjų. Visi, kurie yra nominuoti, padarė didelį darbą. 2017-uosius norėtume pradėti su dar gražesnėmis pergalėmis. Vilnius išugdė daug gerų sportininkų visai Lietuvai. Nuveikti gražūs darbai ne tik sporto aikštelėse, bet ir infrastruktūroje. Nesustosime ties tuo, ką padarėme praėjusiais metais. Toliau plėsime dviračių takų programą, atnaujinsime miesto krepšinio aikšteles.
Savivaldybės laukia nemaži iššūkiai – mažojo baseino Fabijoniškėse statyba ir didžiojo Lazdynų baseino konkurso procesas. Daugiafunkcis centro konkursas vyksta sėkmingai. Augame kartu su jumis, linkiu jums dar svaresnių pergalių“, - kalbėjo Linas Kvedaravičius, laureatus sveikinęs kartu su sostinės Spoorto skyriaus vedėju Evaldu Martinka.
Iškilmėse dalyvavo Seimo nariai, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius.
Kiekvienos nominacijos laimėtojui buvo įteiktas dizainerės Dalios Pilkauskienės rankų darbo, vienetinis ir nepakartojamas prizas – pergalės pamatų plyta.
Metų iniciatyva - „Lidl Lietuva“, kuri savo iniciatyva rugsėjo mėnesį atnaujino krepšinio aikštelę prie „Saulėtekio“ mokyklos-daugiafunkcinio centro Naujininkuose. Buvo pakeista aikštės danga, pastatyti nauji krepšiai, įrengtas apšvietimas, nutiestas bėgimo takelis. Moksleivių saugumui tamsiu paros metu užtikrinti buvo nutiestas papildomas apšviestas pėsčiųjų takas.
Metų proveržis – Dalios Kutkaitės tarptautinis meninės gimnastikos turnyras. Jo organizatorė - legendinė ir labiausiai tituluota Lietuvos meninės gimnastikos atstovė D.Kutkaitė. Jos iniciatyva praėjusiais metais Vilniuje buvo surengtas aukšto lygio meninės gimnastikos turnyras, kuriame buvo sukviestos pasaulio meninės gimnastikos žvaigždės.
Sportiškiausia mokykla - Jėzuitų gimnazija. Apdovanojimas mokyklai suteiktas už mergaičių pasiekimus lengvosios atletikos ir slidinėjimo varžybose, pergalę 12-osise Lietuvos mokyklų futbolo žaidynių „Golas!“ turnyre, Lietuvos katalikiškų mokyklų sporto žaidynių „Magis“ inicijavimą ir įgyvendinimą. .
Metų sporto renginys – LKL Karaliaus Mindaugo taurė. Vilniečiai šį renginį labiausiai įsiminė dėl to, kad nugalėtojų taurę į viršų iškėlė „Lietuvos ryto“ krepšininkai.
Metų sporto veteranė – Rūta Stanevičienė, klubo „Labirintas“ atstovė pasaulio meistrų orientavimosi kalnų dviračiais čempionate Kaune iškovojo tris aukso medalius – nugalėjo W 60 grupės sprinto, vidutinės ir ilgos trasos varžybose.
Metų treneris - Karolis Levickis, aklųjų riedulio komandos treneris. Prireikė dviejų dešimtmečių, kol galop buvo pasiektas išsvajotas parolimpinių žaidynių auksas. „Tikėti ir kovoti, darbais, ne žodžiais“ – toks yra Vilniaus „Šaltinio“ ir golbolo rinktinės trenerio Karolio Levickio šūkis.
Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas – Valdemaras Gudauskas, Europos kiokušin karate čempionas svorio kategorijoje iki 85 kg. Sportininkui prireikė beveik 15 metų, siekiant tapti čempionu. Pernai jis apgynė Europos čempiono titulą.
Metų komanda su negalia – Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė, parolimpinių žaidynių čempionė. Po parolimpinių žaidynių apie golbolą – aklųjų riedulį – išgirdo visi. Tačiau turbūt nedaug kas žino, kad parolimpinėse žaidynėse visa aukso medalius pelniusi Lietuvos golbolo rinktinė – tai Vilniaus „Šaltinio“ klubo nariai.
Metų komanda – Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių irklavimo varžybų vicečempionai.
Metų sportininkė - Milda Valčiukaitė, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių irklavimo bronzos medalio laimėtoja.
Metų sportininkas – Mindaugas Griškonis, Rio de Žaneiro ir Europos čempionato bronzos medalio laimėtojas.
Metų sporto legenda – Antanas Vaupšas, buvęs Lietuvos šuolių į tolį rekordininkas, Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis. Prieš pusšimtį metų jo rezultatai buvo geriausi ne tik Lietuvoje, bet ir vieni geriausių pasaulyje. Jis įveikė didmeistrišką 8 m ribą.
Metų žvilgsnis – fotografas Alfredas Pliadis, Lietuvos sporto žurnalistas, fotografas. Jis pirmasis ateina į daugelį sporto renginių ir paskutinis iš jų išeina. Jis mato nugalėtojų triumfą ir ašaras tų, kuriems nepavyko laimėti. A. Pliadis apdovanotas už dėmesį sportui Vilniuje, už foto metraščius, už ištikimybę sportui.
BAZĖS PAGRINDAS. Laureatai turėjo galimybę ne tik pasisakyti, bet ir nusifotografuoti. Legendinis šuolininkas A. Vaupšas kalbėjo apie tai, kad jis pastaraisiais metais vis labiau sugrįžta į savo jaunystę.
„Pasirodo kažkada šį tą ir nuveikiau. Teko pakovoti ne tik pačiu su savimi, bet ir pasaulinio lygio sportininkais bei duoti jiems į kailį.Sportas – tai mažų ir didelių žmonių nuostabiausias kūrinys. Džiaugiuosi, kad Vilniuje auga daug stiprių, gražių, energingų, protingų sportą mylinčių vaikinų ir merginų. Tarp jų esu ir aš“, - sakė A. Vaupšas.
Olimpinių žaidynių medalininkė M. Valčiukaitė labai džiaugėsi pergalės pamatų plyta ir sakė, kad ši plyta lai padeda tvirtus pagrindus naujos Vilniaus irklavimo bazės statybai.
Metų sporto veterabė R.Stanevičienė džiaugėsi, kad yra tokia sporto šaka kaip oriientavimosi sportas, kurios pratybas gali lankyti įvairaus amžiaus žmonės. „Pagaliau ir aš sulaukiau savo valandos, laimėjau net tris aukso medalius. Šis čempionatas vyko Kaune, pasistengsiu savo pajėgumą įrodyti ir kitur“, - kalbėjo R. Stanevičienė.
Geriausiųjų Lietuvos irkluotojų S. Ritterio ir M. Griškonio iškilmėse nebuvo, sportininkai rengėsi į treniruočių stovyklą Italijoje slidinėti. Jų apdovanojimus paėmė Lietuvos irklavimo prezidentas Dainius Pavilonis ir treneris Robertas Tamulevičius.
„Prieš 56-erius metus iš Romos olimpinių žaidynių sidabro medalius parvežė Antanas Bagdonavičius ir Zigmas Jukna. Po 56-erių pagaliau jų triumfą per olimpines žaidynes pakartojo Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis. Šiandienų jų iškilmėse nėra. Ne, jie nenukrito nuo dviračių, bet tepa slides išvykai į kalnus‘, - sakė D. Pavilionis.
SVARBIAUSIAS. KKSD generalinis direktorius E. Urbanavičius tarsi apibendrino iškilmes.
Dalyvavęs kelių miestų geriausių sportininkų pagerbimuose, jis daug šiltų žodžių skyrė Vilniui. „Vilnius Lietuvos sportui yra vienas svarbiausių miestų. Gal tik nedrįstu sakyti, kad pats svarbiausias, bet taip iš tikrųjų yra. Ir visomis prasmėmis – tiek sportininkų pasiekimais, tiek sporto infrastuktūra ir tais darbais, kurie yra numatyti ateityje. Visi šie darbai, taip pat pradėtos sporto gimnazijos steigimo, sportininkų rengiamų olimpinio sporto srityje, yra susiję su visos Lietuvos sporto plėtra ir puikiais rezultatais“, - kalbėjo E. Urbanavičius.
Jis Vilniaus sportininkams linkėjo, kad šie metai būtų dar sėkmingesni nei praėjusieji, kad jų nelydėtų traumos, o pergalės suteiktų daugiau ryžto.
„Norėtųsi, kad kitąmet būtų ir kitų sporto šakų, kad būtų jų įvairovė, būtų daugiau čempionė“, - sakė KKSD vadovas.