Ape Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) reformą Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) paskelbė praėjusių metų pabaigoje. Pagal ją LOSC nuo 2017 m. tampa pilnai atsakingas už tinkamą individualių olimpinių sporto šakų sportininkų pasirengimą olimpinėms žaidynėms, finansuos visų Lietuvos olimpinės rinktinės narių - maždaug 60 žmonių – pasirengimą. Jų pasiruošimui, neskaitant trenerių, medikų paslaugų, valstybės stipendijų, ar naudojimosi LOSC turima infrastruktūra, valstybė kasmet skirs apie 1 mln. 200 tūkst. eurų.
Tuo tarpu perspektyviausi, olimpinės pamainos sportininkai tiesiogiai LOSC finansuojami nebebus, tačiau galės naudotis centro infrastruktūra, inventoriumi. Finansavimu šiem sportininkams palikta rūpintis pačioms federacijoms, kreipiantis dėl lėšų į savivaldybes ir Lietuvos tautinį olimpinį komitetą.

Naująja tvarka federacijos pasipiktino ir praėjusios savaitės pabaigoje surengtame susitikime su LTOK vadovais visų olimpinių sporto šakų federacijų, rengiančių sportininkus olimpinėms žaidynėms, vadovai vienbalsiai priėmė rezoliuciją „Dėl naujo sportininkų finansavimo būdo ir LOSC reorganizavimo, kuris vykdomas neatsižvelgiant į sportininkų bei trenerių interesus ir sporto organizacijų pasiūlymus“, kuria kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį. Rezoliucija prašoma nedelsiant stabdyti sportininkų rengimo sistemos griovimą, išsaugoti bei toliau užtikrinti ne tik olimpinės rinktinės, bet ir olimpinės bei perspektyvinės pamainų rengimą.
Rytoj, sausio 18 d. verdančios aistros persikels į Seimą.
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvaus ir KKSD bei LTOK atstovai, bus svarstoma LOSC reforma. „Išklausysime ir vieną, ir kitą pusę, įvertinsime tai, kas vyksta. Jeigu reformos vyksta gera kryptimi, tai jos visą laiką reikalingos. Bet turi būti žinoma, dėl ko tai daroma, kokių rezultatų tikimąsi, kas bus pasiekta“, - sakė komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.