Oficialiu olimpiniu transliuotoju tapusi TV3 televizija įsipareigojo įdiegti šiuolaikines technologijas ir nesiutinti žiūrovų nesibaigiančia reklama.
Krepšininkas Antanas Kavaliauskas savo mėgstamas čiuožimo ir kalnų slidinėjimo olimpines varžybas kitąmet galės stebėti per TV3 televiziją. Šis kanalas tapo oficialiu olimpiniu transliuotoju Lietuvoje iki 2020 m. Tokijo žaidynių.
Pirmą kartą visas olimpinių žaidynių transliavimo teises įsigijo Lietuvos olimpinis fondas (LOF), kuris savo informaciniu partneriu pasirinko TV3.
“Mums labai svarbu, kad olimpinės žaidynės pasiektų kuo daugiau Lietuvos žiūrovų, o TV3 yra žiūrimiausia televizija Lietuvoje. Norime, kad žiūrovai galėtų matyti ne tik pačias žaidynes, bet visus keturis metus stebėtų sportininkų pasiruošimą bei jų startus, taip pat išvystų ir Lietuvoje mūsų organizuojamus renginius”, - kalbėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Pastarąjį olimpinį ciklą – 2014 m. Sočio žiemos žaidynes ir 2016 m. Rio de Žaneiro vasaros olimpiadą Lietuvos teritorijoje transliavo net kelios televizijos.
„Iškart po Rio žaidynių atlikti tyrimai parodė, jog toks turinio išmėtymas netenkino žiūrovų“, - teigė LOF direktorius Vitalijus Vasiliauskas. Jis neatskleidė, kiek olimpiniam fondui kainavo įsigyti transliacijų teises.
TV3 olimpines žaidynes transliuos dviem TV kanalais – per TV3 ir TV6, o taip pat interneto portale tv3.lt, todėl transliacijos bus rekordinės – žiūrovai galės stebėti daugiausia sporto valandų olimpiadų transliacijų istorijoje. TV3 turi ilgametės Europos ir pasaulio krepšinio čempionatų transliavimo patirties, krepšinio varžybas transliavo ir iš Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių.
Sutartyje su TV3 numatyta, kad visos olimpinės transliacijos turi būti nemokamai prieinamos visiems Lietuvos gyventojams, griežtai ribojamas ir reklamos kiekis transliacijų metu.
Olimpines žaidynes bus galima stebėti ir per mokamų televizijų paketuose esančius „Eurosport“ kanalus. Tačiau šios transliacijos nebus adaptuotos Lietuvai.
TV3 televizija, tapusi oficialiu LTOK informaciniu partneriu, be Pjongčango ir Tokijo olimpinių žaidynių transliavimo taip pat viešins ir LTOK organizuojamus renginius - “Olimpinę dieną”, “LTeam olimpinį festivalį”, “LTeam sporto apdovanojimus” ir kitus.
„Mūsų tikslas – partnerystė su didžiausia televizija Lietuvoje ir olimpinio judėjimo viešinimas viso olimpinio ciklo metu, ne tik per pačias žaidynes. Taip pat norime viešinti ir „LTeam“ rinktinės pasiruošimą olimpinėms žaidynėms, taip pat visus mūsų renginius ir projektus. Artimiausias – vasario 4 d. Druskininkuose vyksiantis „LTeam“ žiemos olimpinis festivalis”, - paaiškino V.Vasiliauskas.
Derybos su visomis didžiausiomis šalies televizijomis vyko daugiau nei pusę metų.
Paklaustas, ar pagrįstos LRT pretenzijos, jog LOF tai pakelė transliacijų kainas, kad jos tapo neįkandamos nacionaliniam transliuotojui, V.Vasiliauskas sakė: „Su LRT derybos vyko pirmiausiai. Buvo bandoma ieškoti būdų dirbti kartu. Ne visai tikslūs pasakymai, kad kėlėme kainą. Transliacijų teises pirkome per tarpininką „Discovery Communication“, kuris valdo „Eurosport“ ir yra transliacijų Europoje savininkas. Mūsų tikslas buvo įsigyti translivimo teises maksimaliai pigiai. Svarstėme net galimybę rizikuoti ir pasiūlyti LRT tas teises nemokamai. Bet nesugebėjome sutarti dėl bendro darbo visą olimpinį ciklą. Nes labai svarbu, kad olimpinio judėjimo viešinimas būtų nuolatinis ir labai kokybiškas.“
TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė užtikrino, jog ir Pjongčango, ir Tokijo olimpines žaidynes TV3 žiūrovai galės matyti HD formatu, be kurio sunkiai įsivaizduojamos šiuolaikinės sporto varžybų transliacijos.
„Mes jau praktiškai šiandien būtume pasiruošę paleisti HD transliacijas. Kai tik ateis laikas, taip ir padarysime. Olimpiada mums yra garbės reikalas. Darysime viską, kad kiekvienas žiūrovas ir mūsų partneriai būtų patenkinti. Esu tikra, kad patyrusi komanda, kuri per didžiausius sporto renginius dar ir kuria specialias laidas, puikiai pasirengs ir pristatys žiūrovams geriausios kokybės įspūdingą sporto šventę“, - tikino L.Blaževičiūtė.
TV3 vadovė nudžiugino spaudos konferencijoje dalyvavusią slidinėjimo olimpinę čempionę Vidą Vencienę pareiškusi, jog sieks populiarinti žiemos sporto šakas.
V.Vencienės nuomone, žiemos sporto šakoms labai trūksta dėmesio ir didesnis dėmesys būtų savotiška motyvacija mūsų šalies sportininkams siekiant kelialapių į Pjongčangą.
Iki 2016 m. žiemos olimpinių žaidynių likus 388 dienoms, atranka į jas jau įsibėgėjusi. Pirmomis balandžio dienomis paaiškės, kiek Lietuvos biatlonininkų pateks į olimpiadą – viliamasi, kad tai pavyks padaryti visai vyrų estefetės komandai. Po nesėkmingo praėjusio sezono puikią sportinę formą demonstruoja čiuožėja trumpuoju taku Angė Sereikaitė, Europos čempionate užėmusi aštuntąją vietą. „Jei įvyktų stebuklas, į olimpines žaidynes gali patekti dar vienas mūsų čiuožėjas trumpuoju taku Salvijus Ramanauskas, jau debiutavęs suaugusiųjų varžybose. Tai paaiškės lapkritį“, - vylėsi V.Vencienė.
Tris savo atstovus Pjongčange planuoja turėti slidininkai, du – kalnų slidininkai.
Vilties patekti į olimpines žaidynes nepraranda ir dailiojo čiuožimo atstovai. Tiesa, šiuo metu net dvi stipriausios poros – ledo šokių ir porinio čiuožimo – yra tarptautinės: po vieną iš sportininkų neturi Lietuvos pilietybės.
„Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė sakė, kad pilietybės reikalus pradėsime spręsti, jei kelialapiai bus iškovoti. Be to, jei Lietuva turėtų galimybę dalyvauti ledo šokių olimpinėse varžybose, į jas galėtume siųsti lietuvišką porą, pernai dalyvavusią jaunimo olimpiadoje Lilehameryje – Guostę Damulevičiūtę ir Deividą Kizalą“, - sakė V.Vencienė.
Čiuožimas ir dailusis čiuožimas bei kalnų slidinėjimas yra mėgstamiausios Lietuvos rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ krepšininko Antano Kavaliausko žiemos sporto šakos.
Šis sportininkas irgi dalyvavo olimpinio transliuotojo pristatyme.
Paklaustas kaip vertina tai, kad Lietuvos sporto mėgėjai galės iš arti stebėti visą olimpinį ciklą ir pasirengimą žaidynėms, A.Kavaliauskas sakė: „Mums tai bus papildomas spaudimas. Bet sirgalius dar labiau priartins prie krepšinio. Tai puiku. Mums labai daug reiškia, kai žmonės net naktį keliasi žiūrėti Lietuvos rinktinės rungtynių. Ir kai žaidžiame, žinome, kad kovojome ne tik 12 komandos narių, bet trys millijonai.“