Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) buvo pristatyta knyga „Lietuvos studentų futbolo raida. 1924-2009“, kurios autoriai Vytautas Jančiauskas, Rimas Turskis, Liuda Mikutienė ir daugiausia prie kūrinio prisidėjęs futbolo istorikas ir statistikas Gediminas Kalinauskas.
Į gausiai iliustruotą beveik 500 puslapių knygą sutalpinta kone visa studentų futbolo istorija nuo pat ištakų iki šių dienų. Knyga skirta pernai minėtai 85 metų akademinio futbolo Lietuvoje sukakčiai ir Lietuvos studentų futbolo lygos (LSFL) 10-ies metų jubiliejui.
„Kiek buvo galima surinkti medžiagos apie visą 85-erių metų studentų futbolo gyvavimo istoriją, praktiškai viskas yra šioje knygoje. Stengėmės suvienyti visas pergales, kurios buvo pasiektos akademinio jaunimo. Jei peržiūrėtume didžiausias Lietuvos futbolo pergales, pastebėtume, kad visos jos pasiektos aktyviai dalyvaujant akademiniam jaunimui“, - per knygos pristatymą sakė LSFL generalinis sekretorius ir knygos bendraautorius V.Jančiauskas.
Pasak jo, knygos idėja gimė prieš penkerius metus: „Tuomet kilo mintis, kad galbūt atėjo metas surinkti ir apibendrinti studentų futbolo rezultatus ir per tą laikotarpį pasiektus laimėjimus. Su Gediminu Kalinausku pasiryžome išleisti knygą. Visus tuos penkerius metus buvo renkama medžiaga“, - kalbėjo V.Jančiauskas.
„Manau, ši knyga tikrai naudinga tiek akademiniam jaunimui, tiek visuomenei, nes greta istorinės medžiagos daug vietos skirta asmenybėms, tai yra, žmonėms, kurie gražiausius savo gyvenimo metus atidavė futbolui. Mano nuomone, tokia knyga galėjo ir turėjo pasirodyti kur kas anksčiau, nes per tokį ilgą laiko tarpą daug kas užsimiršta“, - sakė V.Jančiauskas.

G.Kalinauskui tai septintoji knyga apie Lietuvos futbolą. „LSFL penkmečio proga Vytautas Jančiauskas pasiūlė peržvelgti svarbiausius studentų sporto pasiekimus ir sudėti į nedidelį leidinuką. Sakiau – nieko tai neduos. Kad tai bus labai „skystas“ leidinys. Man, tiek rašant knygas, tiek rašant spaudoje, visuomet buvo svarbiausias – žmogus. Sakiau Vytautui – be pavardžių, be žmonių istorijų – niekaip. Nutarėme eiti į mišką, kur daugiau medžių“, - teigė G.Kalinauskas, pridūręs, kad rinkti medžiagą šiai knygai buvo itin sunku, nes informacijos apie studentų sportą sistemingai beveik nebuvo kaupta.
„Lietuvos futbolo istorija prasidėjo nuo studentų sporto. Šie žmonės šią atmintį nusprendė įamžinti knygoje, - kalbėjo VPU Sporto mokslo instituto direktorius prof. habil. dr. Kazys.Milašius. – Kai Vytautas Jančiauskas mūsų universitete pradėjo kalbėti apie šį leidinį, iškart sureagavome, kad tai galėtų būti puikus akademinis leidinys, turintis aukštosios mokyklos grifą. Tai yra – darbas, turintis akademinę prasmę, tinkantis studentų mokymui ir apskritai futbolo istorijai. Šis leidinys išties neeilinis Lietuvos sporto literatūroje. Manau, jis bus naudingas visų universitetų sporto ir kūno kultūros sporto specialybių katedroms“.
„85 metų studentų futbolo istorija nesibaigė. Studentų futbolas gyvuoja ir tikėkimės, kad ateity šis darbas bus pratęstas“, - pridūrė prof. K.Milašius.
Knygos leidybą rėmė universitetų bendruomenė, Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD), privatūs rėmėjai.
Knygos pristatymo metu LSFL prezidentas Povilas Grigonis ir generalinis sekretorius V.Jančiauskas garbės medaliais apdovanojo studentų futbolui nusipelniusius žmones. Tarp jų ir buvę Lietuvos nacionalinės rinktinės treneriai Benjaminas Zelkevičius, Kęstutis Latoža, Algimantas Liubinskas bei 1988 m. Europos čempionas Viačeslavas Sukristovas.