Lietuvos parolimpinio komiteto prezidento be konkurencijos išrinktas Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionas ir vicečempionas lengvaatletis 35 metų Mindaugas Bilius.
"Truputį gaila, kad esu vienintelis kandidatas. Kaip ir sporto varžybose, norisi nors šiek tiek konkurencijos", - dar prieš balsavimą apgailestavo vienintelis kandidatas.
LPOK prezidento rinkimai išvakarėse žadėjo kelti kur kas didesnę intrigą - iš pradžių norą eiti LPOK prezidento pareigas, be M.Biliaus, buvo pareiškęs ir tuometis LPOK generalinis sekretorius Gintaras Zavadckas bei VšĮ "Sveikas miestas" vadovas Mantas Paulauskas. Tačiau M.Paulauskas persigalvojo labai greitai, sakydamas, kad dabar atėjo M.Biliaus laikas. O kad rinkimuose nedalyvaus buvusios sistemos šailininku laikytas G.Zavackas, M.Bilius sužinojo tik rinkimų išvakarėse.
M.Bilius, su kurio atėju, siejami nauji vėjai LPOK vairą perėmė iš ilgamečio LPOK prezidento Vytauto Kvietkausko, kuris šiai organizacijaivadovavo 6 kadencijas, arba 21 metus. Kad nesieks dar vienos kadencijos, V.Kvietkauskas pareiškė iškart po Rio olimpinių žaidynių.
Tačiau iš LPOK veiklos jis nesitraukia: kaip Parolimpinio sporto rėmimo fondo atstovas, V.Kvietkauskas išrinktas į LPOK Vykdomąjį komitetą.
Iš viso VK sudaro 7 nariai. Be V.Kvietkausko, į jį taip pat išrinkti trys Lietuvos aklųjų federacijos nariai - Juozas Mieliauskas, Vytautas Girnius ir Remigijus Bagdonas, bei trys Lietuvos neįgaliųjų federacijos atstovai - Ignas Mačiukas, Kęstutis Skučas ir Deimantas Jusys. "Vykdomasisi komitetas buvo išrinktas super stiprus. K.Skučas daug metų yra praleidęs neįgaliųjų sporte, D.Jusys daug metų dirbo sporto mokyklose treneriu. Bendrai sujungę mintis ir jėgas galėsime daugiau pasiekti", - džiaugėsi M.Bilius.
Dešiniąja naujojo LPOK prezidento ranka tapo generaliniu sekretoriumi išrinktas Lietuvos aklųjų sporto federacijos Vykdomo komiteto narys Paulius Kalvelis. "Esu žodžio žmogus ir prisijungdamas prie Mindaugo komandos, dėsiu visas pastangas, kad tai, ką esame pasiryžę nuveikti, ir būtų nuveikta. Nemėsgtu apie save kalbėti – už mane kalba darbai", - nedaugžodžiavo prisistatydamas generalinis skeretorius, kaip ir M.Bilius, gyvenantis Šiauliuose.
Naujuoju LPOK viceprezidentu išrinktas Kauno miesto neįgaliųjų draugijos vadovas Ignas Mačiukas.
Kokie svarbiausi tikslai? - po pergalės paklausėme naująjį LPOK prezidentą M.Bilių
Džiugu, kad visi mūsų sportininkai, mūsų klubai subrendo tiems pokyčiams . Manau, kad nauja jėga, kuri dabar ateina, iš kurios turiu palaikymą ir su kuria mes ruošiamės dirbti, neįgaliųjų sportą pakylės į didesnes aukštumas. Norisi, kad Lietuvos himnas, Lietuvos trispalvė kiltų kuo dažniau ir kad tai būtų matoma visam pasauliuoi. Mano vienas iš tikslų - tai įgyvendinti. O kitas tikslas, kad neįgalieji sportininkai jaustųsi lygus su sveikaisiais.
Kokių darbų imsitės pirmiausia? Mano žiniomis, Seime yra paruoštas Lietuvos sporto įstatymo pakeitimas, jame yra tikrai daug neteisybės kalbant apie neįgaliuosius. Vienas iš primųjų darbų, galbūt jau rytoj reikės susitikti su Seimo nariais ir šnekėtis, kad taip neturi būti. Mes turime nustoti rūšiuoti žmones, ar sveikas, ar neįgalus. Mes visi vienodi. Aš kalbu ir apie rentas, ir apie premijas, ir apie stipendijas. Tai opus klausimas ir, kaip buvęs prezidentas V.Kvietkauskas sakė, tai realiai padės tik keliems žmonėms, bet esmė ta, kad mūsų psichologinė būsena, psichologinė pusiausvyra pasikeis, tai leis mums suvokti, jog visi esame lygūs.
Nustebino tai, kad nebuvo konkurentų?Gaila, kad nebuvo konkurentų. Bet manau, kad ta banga, kuri atėjo iš aklųjų federacijos, iš neįgaliųjų federacijos matė, kad aš galiu pildyti jų svajones ir tikslus. Tikriausiai kiti kandidatai - nežinau tiksliai priežasčių, kodėl jie atsiėmė kandidatūras, suvokė tą palaikymą iš neįgaliųjų pasaulio. Taip ir įvyko.
Ar pats dar ketinate dalyvauti sporto varžybose, Tokijo žaidynėse?Svajonė lieka, ketinu, bet matysim, kaip bus su darbais. Esu pasiryžęs daryti tai, ką pasakiau. Jeigu tai bus suderinama, ketinu dalyvauti, jeigu nepavyks suderinti, teks atsisveikinti su sportu.
Ar dar yra pasaulyje prezidentų, kurie patys sportuotų? Indijos parolimpinio komiteto prezidentas sportininkas - jis šokinėja į aukštį. Ir susitvarko su darbais. Manau, kad sportininkas tampa prezidentu, nėra minusas - tai privalumas, nes aš geriau žinau, ko sportininkams reikia. Mano vienas iš tikslų, kad sportininkai turėtų geresnes sportavimo, treniravimosi sąlygas, stengsimės tai padaryti.