Kūno kultūros ir sporto departamentas: „Dalis nevyriausybinių sporto organizacijų atsisako savarankiškumo ir didesnio finanasavimo.“
Praėjusią savaitę 26 iš 74 pripažintų sporto šakų federacijų atstovai ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atstovai pasirašė LTOK Olimpinių klausimų tarybos posėdžio rezoliuciją, kuria atmetė Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) inicijuotus didelio meistriškumo sporto plėtojimo programos pasiūlymus, iš esmės suteikiančius minėtoms organizacijoms daugiau savarankiškumo ir galimybes gauti didesnį finansavimą.
Šių metų kovo viduryje LTOK ir Lietuvos sporto federacijų sąjungai (LSFS) KKSD raštu pateikė detalų pasiūlymą dėl efektyvesnio ir skaidresnio didelio meistriškumo spoto plėtojimo programos įgyvendinimo, o gegužės 5 d. KKSD vykusio susitikimo metu kartu jį aptarė, atsakė į iškilusius klausimus ir sutarė, kad LTOK ir LSFS įvertins siūlomą sistemos modelį ir pateiks jo valdymo viziją.
Po savaitės LTOK vadovybė ir 26 sporto federacijų atstovai pasirašė minėtą rezoliuciją, kurioje pažymima, kad KKSD pasiūlymas neatitinka LTOK įstatų, tačiau jokių naujų konstruktyvių pasiūlymų pateikta nebuvo.
„Trečius metus su LTOK, federacijomis, sportininkais ir jų skėtinių organizacijų atstovais kalbamės apie būtinybę stiprinti sporto šakų federacijų vaidmenį, didinant sporto srities nevyriausybinių organizacijų savarankiškumą“, - sako KKSD vadovas Edis Urbanavičius.

Gegužės 12 ir 18 d. komandinių žaidimų ir techninių sporto šakų federacijų atstovų iniciatyva KKSD vyko susitikimai dėl federacijų metinės veiklos programų finansavimo kriterijų. Federacijų vadovai aiškiai išsakė, kad dabartinė finansavimo sistema yra neefektyvi ir neskaidri, todėl reformos yra būtinos. Susitikimų metu taip pat paaiškėjo, kad federacijoms nebuvo tinkamai atstovauta skėtinių organizacijų, rengiant Kūno kultūros ir sporto įstatymo naujos redakcijos projektą, nors LSFS ir LTOK atstovai dalyvavo projektą rengusios Vidaus reikalų ministro įsakymu sudarytos darbo grupės veikloje.
Vyriausybės programą įgyvendinantis KKSD nenuleidžia rankų ir kviečia tęsti dialogą ne tik skėtines organizacijas, bet ir sporto federacijas bei pačius sportininkus, kuriems kyla klausimų dėl siūlomų pokyčių, kad visus pasiektų tiksli informacija.
KKSD taip pat ragina sporto bendruomenę teikti savo pasiūlymus, atitinkančius jų narių poreikius.