Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas teigia, kad sporto įstatymas bus grąžintas į Vyriausybę.
Prieš naują kūno kultūros ir sporto įstatymą pasisakę garsūs šalies sportininkai bent jau kuriam laikui gali nurimti. Dėl gausybės pasiūlymų ir prieštaravimų Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje priimtas sprendimas siūlyti Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui grąžinti įstatymą teikėjui taisyti.
„Šiandien iš esmės įstatymo nesvarstėme. Buvo priimtas sprendimas jį grąžinti komitetui (Švietimo, mokslo ir kultūros, – sportas.info). Jeigu komitetas nuspręs įstatymą grąžinti teikėjui, o greičiausiai taip ir nuspręs, tai įstatymas grįš į Vyriausybę. Vyriausybė galės įstatymą pataisyti atsižvelgdama į visus pasiūlymus ir grąžinti į Seimą per rudens sesiją“, – komentavo Seimo narys K. Smirnovas.
Tolesnę įstatymo kelionę Seime palaikė tik Virgilijus Alekna ir Sergejus Jovaiša. Abu jie per balsavimą susilaikė. Kiti 10 komisijos balsavime dalyvavusių narių balsavo už siūlymą Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui grąžinti įstatymą teikėjui.

Portalui 15min.lt Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėjas Elvinas Jankevičius dar prieš posėdį teigė, kad Vidaus reikalų ministerijos kurtas įstatymas grįžtų pas jo kūrėjus.
„Sulaukėme daug pastabų iš nevyriausybinių organizacijų, – sakė E.Jankevičius. – Norime, kad jis būtų grąžintas svarstyti ir rugsėjį vėl grįžtų į Seimą su aiškia vizija kitam svarstymui.“
Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje nebuvo iš esmės kalbėta ir apie sportininkų rentas. Būtent jos sukėlė daugiausiai diskusijų sportininkų tarpe. Tačiau, pasak K. Smirnovo, komisija negavo jokių konkrečių ir oficialių sportininkų pasiūlymų dėl rentų. „Komisija gavo įvairių pasiūlymų dėl sąvokų įstatyme, dėl kūno kultūros pamokų, dėl neįgaliųjų. Sportininkai kažkur kalbėjo viešai, bet mes nesame gavę jokių pasiūlymų dėl rentų, kad jiems tos rentos netiktų. Jos yra praktiškai tokios pat, tiesiog išskirstytos pagal laimėjimus“, – portalui sportas.info komentavo Seimo narys.
Nauji pasiūlymai liečia beveik 70 procentų senojo įstatymo, o Vyriausybė, greičiausiai, į juos galės gilintis visą vasarą. Iki to trūksta tik Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto sprendimo. Jis bus priimtas kitą savaitę.