Palangoje per Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žaidynių finalines krepšinio, tinklinio ir futbolo varžybas rungtyniavo apie 400 sportininkų.
Po tris komandas į Palangą delegavo Alytus, Klaipėda, Vilnius ir Marijampolė. Lyderiais galėjo tapti Marijampolė ir Alytus – jų po keturias komandas pelnė teisę dalyvauti finalinėse varžybose. Tačiau į Palangą dėl trenerio ligos neatvyko Alytaus futbolininkai.Tuo tarpu Marijampolės moterų krepšinio komanda buvo diskvalifikuota už tai, kad jų gretose kita pavarde žaidė Lietuvos moterų lygoje rungtyniaujanti krepšininkė, o tai pažeidžia žalgiriečių žaidynių nuostatus.
Bet kokia kaina medalių siekusios marijampolietės gėdingai turėjo palikti aikštelę, o jų draugijos vadovas Gintautas Janušauskas gavo gerą atsakingumo pamoką.
Moterų krepšinio turnyre po pertraukos dalyvavo ir Sankt Peterburgo atstovės, jų komandos treneris Aleksandras Sazonenka liko ypač patenkintas laimėtais bronzos medaliais.
SĖKMĖ. Didžiausia sėkmė lydėjo klaipėdiečius, kurių dvi komandos – tinklininkės ir futbolininkai - tapo žaidynių čempionėmis, o vyrai tinklininkai laimėjo bronzos medalius. .
Po lemiamų rungtynių su Lazdijų tinklininkėmis, kurias 2:0 laimėjo klaipėdietės, žaidynių čempionės tiesiog šėlo aikštelėje.
Klaipėdietės pernykščius bronzos medalius iškeitė į aukso. Jau per atrankos varžybas jų laukė pernykštės žaidynių čempionės vilnietės, kurios buvo nugalėtos 2:0.
Vilniaus tinklininkės šįkart medalių nelaimėjo. Žalgiriečių čempiones klaipėdietes pasveikino ir rungtynes stebėjęs jų sportinės delegacijos vadovas Rimantas Vitkus.
Po rungtynių klaipėdietės kalbėjo, kad jos iš vakaro buvo permainingos nuotaikos. „Turnyre visos komandos buvo daugmaž vienodo pajėgumo. Gal tik su Marijampole buvo lengviau žaisti. Pagrindinė varžovė dėl pirmosios vietos Lazdijų komanda – nenuspėjama ir gerai besiginanti, joje žaidė ir patyrusios, ir jaunos tinklininkės. Su jomis teko nemažai pavargti“, - po lemiamų rungtynių kalbėjo pagrindinė uostamiesčio šešetuko žaidėja, privačios įmonės direktorė Diana Žlibinienė. Tinklinį ji žaidžia nuo antrosios klasės, pradėjo Palangoje, kur ją treniravo Tatjana Stankevičienė. Po to D.Žlibinienė atstovavo tuometei Kauno sporto akademijai.
Iš komandos draugių D. Žlibinienė išskyrė kapitonę Ramintą Leščinskaitę, kurią pavadino nerealia žaidėja. Jos tinklininkės karjera prasidėjo Alytuje. Paprastai R.Leščinskaitė žaidžia puolėja, bet per lemiamas rungtynes su lazdijietėmis klaipėdietė komandos draugėms skirstė kamuolius.
„Turint tokias ryškias lyderes kaip Julija Stankevičiūtė, kuri praėjusiais metais atstovavo Vilniui, o šiemet persikėlė gyventi į Klaipėdą ir dirba psichologe, bei Raminta Leščinskaite, mums viskas buvo įmanoma“, - teigė D. Žlibinienė.
Varžybas stebėjo ir jos mama, taip pat buvusi tinklininkė, bei 18-metė dukra Akvilė, irgi lankanti tinklinio pratybas.
Ir kitos klaipėdietės turėjo gerą palaikymo komandą. Pažiūrėti, kaip medalių siekia klaipėdietės, jungiančiąją tinklininkę Akvilę Vilimienę atskubėjo palaikyti jos vyras Edvardas Vilimas, irgi žaidęs tinklinį žaidynėse, bei trejų metukų sūnus Motiejus.
Žaidynių čempionės pripažino, kad jų komandoje buvo puikus mikroklimatas, kuris irgi suvaidino nemažą vaidmenį siekiant pergalės.
ŽVILGSNIS. Tinklinio varžybų vyr. teisėjas, Šiaulių „Dubysos“ sporto mokyklos direktorius Aivaras Strockis pastebėjo, kad, finaliniame turnyre dalyvavusių komandų gretose buvo nemažai jaunimo ir vyresnio amžiaus žaidėjų. Kai kuriose komandose žaidė keli neblogo lygio tinklininkai, ankstesniais metais rungtyniavę Lietuvos čempionate.
„Džiaugiuosi, kad tinklinis yra populiarus „Žalgirio“ draugijoje, atrankos varžybose dalyvavo nemažai komandų ir į finalinį turnyrą ne taip lengva buvo patekti“, - sakė A. Strockis.
Jam patiko Vilniaus, Kaišiadorių vyrų komandos, o iš moterų paminėjo klaipėdietes.
ANTRĄ KARTĄ. Gero lygio buvo futbolo 7x7 varžybos. Pasak žaidynių vyr. teisėjo jurbarkiečio Petro Valučio, pajėgios buvo Vilniaus, Marijampolės, Panevėžio, Klaipėdos komandos.
Lemiamose rungtynėse susitiko Klaipėdos ir Jurbarko žalgiriečiai. Nugalėjo klaipėdiečiai (4:1) , kurie antrus metus tapo nugalėtojais. Šie metai jiems ypač sėkmingi, komanda ir miesto pirmenybėse tapo prizininke. Ekipa turi tvirtą užnugarį - rėmėją bendrovę „Transkela“ (dir. Arūnas Arbatauskas). Geru žaidimu ekipos gretose išsiskyrė jau 14 metų Klaipėdoje gyvenantis anglas Scotas Palmas. Jis – komandos kapitonas, pagrindinis organizatorius, na, ir, žinoma, žaidėjas.

PASITEISINO. Žaidynių vyr. teisėjas P. Valutis pasidžiaugė, kad pasiteisino žaidynių sistema. Kaip ir praėjusiais metais, pogrupio varžybose rungtyniavo atskirai miestų ir rajonų komandos. Po to jos susidūrė pusfinalio ir finalo kovose, kur jau rungtyniavo dėl apdovanojimų.
„Pagirtinai varžėsi rajonų komandos. Štai moterų krepšinio varžybų finale žaidė Alytaus ir Utenos, moterų tinklinio – Klaipėdos ir Lazdijų, vyrų tinklinio – Vilniaus ir Klaipėdos r., o futbolo – Klaipėdos ir Jurbarko komandos. Kai kurių sporto šakų varžybose truputį padaugėjo komandų. Moterų krepšinio turnyre žaidė 8 ekipos, nes atvyko viešnios iš Sankt Peterburgo. Futbole atrankos varžybų nebuvo, nes dalyvavo penkių miestų komandos, kurios visos rungtyniavo finaliniame turnyre kartu su keturiomis rajonų ekipomis. Šiemet žaidynėse buvo viena naujovė: siekdami paskatinti rajonus, visų sporto šakų pogrupių laimėtojams įteikėme taures“, - kalbėjo P. Valutis.
Atskirų sporto šakų varžybas aptarnavo prityrę teisėjai, nors moterų ir vyrų krepšinio turnyre nebuvo išvengta nesklandumų.
Trakiečių komandoje žaidė keli studentai, tad jų komanda buvo diskvalifikuota. Kai jau buvo sudaryti varžybų tvarkaraščiai, renginio organizatoriai sužinojo, jog Į Palangą neatvyks Vilniaus r. futbolininkai ...
Žaidynių dalyviai buvo labai patenkinti, kad jiems po poros metų pertraukos vėl buvo surengta vakaronė, kur jie galėjo pabendrauti ir pasidalyti patirtimi be įspūdžiais. Sporto bazėse žalgiriečiai būna varžovai, o po rungtynių – puikūs draugai.
Šventinėje vakaronėje kartu su sportininkais bendravo ir „Žalgirio“ sporto draugijos vadovai prezidentas Algis Vasiliauskas bei generalinis sekretorius Vytas Nėnius.
Medalininkai
Krepšinis. Moterys: 1. Alytus, 2.Utena, 3. Sankt Peterburgas. Vyrai: 1. Panevėžys, 2. Kaunas, 3. Šiaulių rajonas.
Tinklinis. Moterys: 1. Klaipėda, 2. Lazdijai, 3. Alytus. Vyrai: 1. Vilnius, 2. Klaipėdos rajonas, 3. Klaipėda.
Futbolas. 1. Klaipėda, 2. Jurbarkas, 3. Radviliškis.