ltok.lt 2017 m. rugpjučio 1 d. 12:10

Prie pavyzdinio projekto prisidėjo ir LTOK

SIGGS projektą Europos Komisija pripažino pavyzdiniu Erasmus+ projektu.

Europos olimpinių komitetų (EOC) koordinuotame projekte dalyvavo ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). 
 
 „Didžiuojamės, kad olimpiniai komitetai kitų Europos organizacijų tarpe pripažįstami lyderiais gerojo valdymo srityje. Europos Komisijos įvertinimas yra tarsi patvirtinimas, kad nuolat tobulėjame ir einame teisingu keliu“, - teigė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. 

SIGGS  (Support the Implementation of Good Governance in Sport) projekto tikslas – skatinti ir remti gerojo valdymo praktikas nacionaliniuose olimpiniuose komitetuose bei sporto federacijose, suteikiant šioms organizacijoms konsultacijas ir galimybes tobulėti.

Projektas, kurį koordinavo Europos olimpinių komitetų asociacijos prie ES biuras (EOC EU Office), jungė 12 organizacijų. Tai Europos sporto ir užimtumo organizacija, Katalikiškasis Liuveno universitetas, Vokietijos olimpinių sporto šakų konfederacijos lyderystės akademija ir 9 nacionaliniai olimpiniai komitetai, tame tarpe ir LTOK.

SIGGS projektas buvo inicijuotas 2015 m. sausį ir tęsėsi iki 2016 m. gruodžio. Strateginiai seminarai vyko 7 šalyse, o Lietuvoje buvo surengtas pirmasis iš jų. Mūsų šalyje vykusiame seminare dalyvavo aštuonių prie SIGGS projekto prisijungusių Lietuvos sporto federacijų atstovai  - irklavimo, rankinio, slidinėjimo, regbio, šaudymo, tinklinio, žirginio sporto ir žolės riedulio. 



2016 m. lapkričio 29 d. Briuselyje vyko baigiamoji projekto konferencija, kurioje buvo pristatytas nacionaliniams olimpiniams komitetams ir sporto federacijoms sukurtas klausimynas, padėsiantis įvertinti kaip taikomos gerojo valdymo praktikos ir kokiose srityse organizacijos turėtų tobulėti.

Gerojo valdymo principus įdiegusios organizacijos gali lengviau pritraukti valstybės ir privačių rėmėjų finansavimą, dirba efektyviau ir pasiekia geresnių veiklos rezultatų. Gerasis valdymas yra nuolatinis, pastovus organizacijos tobulėjimo procesas. Svarbiausi jo elementai – integralumas ir etiška veikla, aiškiai apibrėžtos veiklos ir atskaitomybė, skaidrumas ir atvirumas, demokratija ir suinteresuotų pusių įtraukimas.

Taikyti gerojo valdymo principus sporto organizacijose rekomenduoja ES ir Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), tai užtikrina skaidrų sporto organizacijų lėšų panaudojimą ir atsakomybę prieš savo narius bei kitas suinteresuotas puses.

Europos Komisijos Erasmus+ projektų platformoje SIGGS projektas paženklintas žymėmis „sėkmės istorija“ bei „gerosios praktikos pavyzdys“.