Pasak LDSF prezidento Romualdo Bakučio, lietuvių išgelbėtos lenktynės „Baltic Chain Tour" kitąmet sutrauks dar daugiau dalyvių, augs ir prizų fondas.
„Mes labai džiaugiamės, kad graži iniciatyva tęsiama toliau, sulaukėme naujų komandų. „Baltic Chain Tour“ lenktynės, turinčios Tarptautinės dviračių sporto sąjungos antrą kategoriją, atranda savo vietą, įgauna pagreitį. Kaip ir versle, būna tam tikras etapas, kada arba išgyveni, arba ne. Ypač džiugu, kad mūsų federacijos dėka tos varžybos išgyveno ir, manau, atsispyrus nuo dugno, vėl kylame į viršų“, - džiaugėsi LDSF prezidentas R. Bakutis po tradicinių lenktynių finišo.
2011-aisiais po ilgos pertraukos atgaivintos Baltijos šalių daugiadienės dviračių lenktynės, Baltijos kelio garbei pavadintos „Baltic Chain Tour“, 2016-aisiais, su finansiniais sunkumais susidūrus Estijos ir Latvijos dviračių sporto federacijoms, buvo ties išnykimo riba. Ir tik LDSF iniciatyva ir didelių pastangų dėka varžybos vis dėlto nenutrūko.
Šiemet lenktynės buvo septintosios. Be Lietuvos, Estijos, Latvijos komandų dalyvavo ir Norvegijos, Švedijos, Izraelio bei Suomijos klubų dviratininkai. Varžybose dalyvavo trys mūsų šalies ekipos – Lietuvos rinktinė, profesionalų klubas „Staki-Technorama" ir mėgėjų komanda „Top Team-Ultrabike". Iš viso startavo 17 lietuvių, o finišą pasiekė 12. Aukščiausiai asmeninėje įskaitoje pakilo Venantas Lašinis. Nugalėjo norvegas Hermanas Dahlis.
Varžybosų prizų fondas šiemet buvo 7400 eurų.
Lenktynės startavo Vilniuje, pliaupiant lietui, ar nesugedo nuotaika, kai negausiai susirinko žmonių išlydėti dviratininkų į 705 km kelią?, - paklausėme R. Bakučio.
Ne, nesugedo. Paprastai būna ypač sunku organizuoti lenktynių startą, kuris vyksta viduryje savaitės ir nėra įdomus nei žiūrovams, nei rėmėjams.
Tos starto šventės būna mažoka, o darbo daug. Nors lijo lietus, buvo nepalankus oras, viską padarėme gerai.
Daugiadienės lenktynės startavo labai gražioje vietoje – Europos aikštėje. Dviratininkus į kelią išlydėjo Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.

Tai rodo, kad mūsų institucijos į „Baltic Chain Tour“ daugiadienes lenktynes žiūri labai rimtai, jos turi augti ir dviračių sporto pasaulyje užimti deramą vietą.
Norisi padėkoti KKSD vadovams, kurie mumis patikėjo ir padėjo, parėmė „Perlo“ įmonių grupė.
Kaip vertinate septintąsias „Baltic Chain Tour“ daugiadienes lenktynes, kurios praėjusį sekmadienį finišavo Suomijoje?
Keturių etapų varžybos vyko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos keliais. Šias lenktynes rengėme ne tam, jog tik laimėtume. Žinojome, kad varžybose dalyvaus daug stiprių dviratininkų, kurie pretenduos užimti aukštas vietas.
Šiose lenktynėse dalyvavo nemažai jaunų Lietuvos dviratininkų, kurie turėjo puikią progą pasisemti patyrimo. LDSF dabar yra pereinamasis laikotarpis, auginame jaunimą. Jam stengiamės sudaryti galimybę dalyvauti aukšto lygio varžybose, kad galėtų mokytis ir tobulėti. Kada jaunimas taps rimtais dviratininkais, tada iš jų lauksime ir gerų rezultatų.
Komandų varžybose Lietuvos rinktinė buvo trečia, o mėgėjiška „Top Team-Ultrabike"- aštunta. Norėjosi, kad geriau pasirodytų profesionali Vilniaus „Staki-Technorama" komanda. Jos dviratininkas Venantas Lašinis asmeninėje įskaitoje geriausiai pasirodė iš Lietuvos dviratininkų ir užėmė devintą vietą.
Kitąmet vyks aštuntosios lenktynės, kur jos startuos ir finišuos?
Jau dabar galvojame ir apie tą dviračių elito renginį, kuris bus skirtas ne tik Baltijos keliui, bet Lietuvos valstybės 100-mečiui pažymėti.
Dar neaišku, kur bus duotas lenktynių startas, tačiau žinoma, kad varžybos finišuos Lietuvoje.
Šioms dviem datoms pažymėti galvojame organizuoti didžiulį dviračių renginį ir, manau, „Baltic Chain Tour“ lenktynės turėtų finišuoti per Velomaratoną.
Viliamės kitąmet surinkti ir šiek tiek didesnį varžybų biudžetą, nes lenktynės auga ir tikimės, jog bus daugiau sportininkų, komandų ir lenktynių etapų.