„Eksliuzyvinis dviratis kainuoja šimtus tūkstančius eurų. Apie tai net negalime svajoti. Mes dviračius perkame parduotuvėje", - atskleidė D.Leopoldas.
Lietuvos dviračių treko sprinto rinktinės vyriausiasis treneris panevėžietis Dmitrijus Leopoldas, vos pasibaigus tarptautinėms varžyboms „Panevėžys 2017“, dar tą patį vakarą išvyko į Kroatiją.
Ten jo vadovaujami sprinteriai rengsis spalio 18-22 d. Vokietijos sostinėje Berlyne įvyksiančiam Europos čempionatui.
Treneris į Kroatiją išgabeno dviračius ir pasitiks visą mūsų dviratininkų komandą, kuri lėktuvu atskris rugsėjo 5 d. Treniruočių stovykla Kroatijoje truks apie mėnesį.
Sprinterių komandoje – Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė, Vasilijus Lendelis ir Svajūnas Jonauskas. Tempo rungčių rinktinėje – vienintelė Olivija Baleišytė.
„Kroatiją pasirinkome todėl, kad ten šilta, gera, puikus maistas, šalia jūra. Ten mažai mašinų, patogiu treniruotis. Kroatijoje stiprėsime fiziškai, važinėsime plente. Pavyko susitarti su Panevėžio „Cido“ arenos vadovais, kurie mums, prieš išvykstant į Europos čempionatą, dvi savaites leis pasitreniruoti treke“, - sako D. Leopoldas.
Kaip vertintumėte sprinterių pasirodymą tarptautinėse varžybose „Panevėžys 2017“?
Nepaisant to, jog dviratininkai dar nėra pačios geriausios sportinės formos, džiugino jų rezultatai. Vasilijus Lendelis pasiekė šio treko rekordą, 200 m distanciją įveikęs per 9,83 sek.
Taip greitai mūsų treke niekas nėra važiavęs. Asmeninį rezultatą pagerino Svajūnas Jonauskas – 10,06 sek. Tai ypač džiugina.
Bando įsivažiuoti startų neturėjusi Simona Krupeckaitė, kuri tik neseniai prisijungė prie bendro pasirengimo. Treke ji visai neblogai atrodė.
Per tarptautines varžybas per daug jaudinasi Miglė Marozaiitė ir tai jai trukdo pasiekti tokius rezultatus, kokius ji pasiekia per pratybas.
Ar atsiranda naujų talentingų sprinterių?
Atsiranda. Jaunas Gedvinas Serapinas Panevėžyje laimėjo jaunių skrečo varžybas. Treke jis rungtyniauja su dviratininkais, kurie už jį yra trejais-ketveriais metais vyresni ir laimi tas varžybas.
Šio gabaus sprinterio treneris – panevėžietis Anatolijus Novikovas, kuris ugdo grupelę jaunųjų dviratininkų, nes man fiziškai yra per sunku treke praleisti visą dieną.
Dabar sprinterius treniruoju jau ne vienas. A. Novikovas man padeda ugdyti elito dviratininkus ir dirba su vaikais.

Simona Krupeckaitė per Europos čempionatą dalyvaus visų rungčių varžybose, ar jai nebus per didelis krūvis?
Tikrai taip, yra didelė tikimybė, kad ji visko neatlaikys. Tai bus pirmasis rimtas Simonos startas naujajame sezone, o atranka į Tokijo olimpines dar neprasidėjo.
Po pasaulio čempionato visą vasarą daugelyje varžybų dalyvavo mūsų jaunimas, kuris rinko taškus, jog per Pasaulio taurės varžybas reitinge užimtų kuo aukštesnes vietas.
Sprinterių dar laukia antras etapas – gerai Pasaulio taurės varžybose ir patekti į pasaulio čempionatą.
Ar turite gerus dviračius?
Valstybė mus viskuo aprūpina, bet visada būna dar geresnis variantas: užsakinėti specialiai pagamintus dviračius, kurie kainuoja kosminius pinigus. Eksliuzyvinis dviratis kainuoja šimtus tūkstančius eurų, ir mes apie tai net negalime svajoti, nes tai yra nerealu. Mes dviračius perkame parduotuvėje, jie kainuoja apie 20 tūkst. eurų.
Kokie jūsų tikslai per artėjantį Europos čempionatą?
Visi norime, kad rezultatai būtų kuo geresni. Reikia parvežti medalį, jo jau pasiilgome.
Jeigu jo nepelnysite, ar labai nusivilsite?
Turėsiu popierių, kuris parodys, ar mes taisyklingai dirbame, ar ne.