Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. lapkričio 8 d. 20:39

Daugiausia apdovanojimų – vilniečiams

Jaunių ir sporto vilčių žaidynių uždaryme nomonės sutapo: jaunimui olimpinę dvasią leidžiančios pajusti žaidynės turi tęstis dar ne vienerius metus.

„Karolinos“ konferencijų ventre Vilniuje surengtas 2017 m. Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių uždarymas .Apdovanoti savivaldybių ir sportininkų ugdymo centrų konkursų laimėtojai bei prizininkai, taip pat sporto šakų federacijų atstovai, prisidėję prie žaidynių surengimo.  
 
Žaidynių nugalėtojus ir prizininkus sveikinusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė akcentavo, jog šios jaunių ir olimpinių vilčių žaidynės – puikus savivaldybių ir sportininkų ugdymo centrų darbo įvertinimas.   

„Šios žaidynės ne tik svarbios ir reikalingos, bet kiekvienam suteikia galimybę pajusti pergalės džiaugsmą“, - kalbėjo LTOK prezidentė. Sveikindama nugalėtojus ir prizininkus, D. Gudzinevičiūtė išreiškė viltį, kad Lietuvos  jaunių ir jaunučių bei sporto vilčių žaidynės tęsis dar ne vienerius metus. 
 
Kūno kultūros ir sporto departamento Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus patarėjas Aivaras Salamakinas prisiminė vieną šių žaidynių iniciatorių, šviesaus atminimo Algimantą Kukštą, kuris sakė, kad reikia būtinai stengtis išlaikyti šias žaidynes, sporto mokyklas ir Lietuvos olimpinį sporto centrą. „Jau gal 10 metų tarp gyvųjų nėra Algimanto Kukštos, bet labai džiaugiuosi, kad turime sporto mokyklas, o ir žaidynės vyksta toliau.  Tikiuosi, jog jos ir toliau nenutrūks“, - kalbėjo A. Salamakinas. 
 
Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis apgailestavo, kad iš kai kurių sporto institucijų girdi, jog Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynės yra nereikalingos.  

„Sporto žaidynės – vienas rimčiausių įrankių koviojant su jaunimo užimtumo problema. Pradiniame žaidynių etape sulaukėme 20 tūkst. dalyvių ir jie visi buvo užimti apie šešis mėnesius. Kas gali pakeisti šias žaidynes, jeigu jų nebus? Mūsų visos skėtinės organizacijos stengiasi, kad jos gyvuotų, nes žaidynės turi gilias tradicijas, jaunimas turi galimybę sportuoti. Intensyviai vedame derybas su įvairiomis institucijomis ir tikime, jog žaidynės ateityje išliks“, - sakė R. Kveselaitis.
 
Jis kalbėjo ir apie tai, jog turi išlikti Lietuvos olimpinis sporto centras, kuris yra tas pamatas, ant kurio užauginta visa sportininkų piramidė. „Lietuvos sporto federacijų sąjunga, mūsų skėtinės sporto organizacijos į ateitį žiūri su dideliu optimizmu“, - kalbėjo R. Kveselaitis ir pakvietė visus į gruodžio 14 d. Vilniuje įvyksiantį sporto vadybos apdovanojimų vakarą. 
 
Alytaus sporto ir rekreacijos centro direktorius Tomas Stupuris sakė:  „Lietuvos jaunučių ir jaunių bei sporto vilčių žaidynės – tai mini olimpinių žaidynių modelis, jų metu jaunieji sportininkai gali varžytis su savo bendraamžiais ir pasijusti olimpinėmis žvaigždėmis. Šios žaidynės turi tęstis, nes tai – iš ties naudingas renginys, olimpinės dvasios nešėjas. Vaikams jos suteikia daug motyvacijos, kad jie ateityje gali tapti ir tikraisiais olimpiečiais“. 


Net 11 pirmųjų vietų iškovojo Vilniaus miesto sporto centras. Nuo 2014 m. rudens centrui vadovaujantis Marius Jukonis tikisi laimėti ir kitais metais įvyksiančias Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynes. 

„Jaunių ir sporto vilčių žaidynėse pasirodėme skirtingai nei praėjusiais metais. Vienų sporto šakų atstovai svariau rungtyniavo pernai, o kitų – šiemet.  Džiaugiuosi, kad visada išliekame lyderiai. Vieni mūsų treneriai turi vienos amžiaus grupės gerus sportininkus, o kiti – kitos. Nudžiugino plaukikai, kurie, neturėdami baseino, buvo lygiaverčiai varžovai kauniečiams ir jiems tik nežymiai pralaimėjo. Staigmeną pateikė ir fechtuotojai, kurie palyginti neseniai įsijungė į darbą ir tapo nugalėtojais. Nenuvylė mūsų ir senbuviai“, - sakė M. Jukonis.    
 
Iškilmingo žaidynių uždarymo metu Žaidynių vėliavą klaipėdiečiai perdavė Alytui, kur kitais metais vyks Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių finalinės varžybos. 

Žaidynių vėliavą priėmusi Alytaus savivaldybės vicemerė Valė Gibienė padėkojo pagrindinei šių žaidynių organizatorei – Lietuvos sporto federacijų sąjungai - už pasitikėjimą kitais metais Alytuje rengti jaunučių ir sporto vilčių žaidynes. „Tikiu, kad nenuvilsime. Alytus - sporto miestas, todėl visų nekantriai laukiame“, - kalbėjo Alytaus vicemerė.   

Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių savivaldybių konkurso laimėtojai ir prizininkai:

I grupė – 1. Vilnius, 2. Kaunas
 
II grupė – 1. Klaipėda, 2. Šiauliai, 3. Panevėžys

III grupė – 1. Alytus, 2. Marijampolė, 3. Kauno r. 

IV grupė – 1. Utena, 2. Kelmė, 3. Šiaulių r. 

V grupė – 1. Biržai, 2. Joniškis, 3. Anykščiai 

VI grupė – 1. Širvintos, 2. Palanga, 3. Ignalina

Sportininkų ugdymo centrų konkurse daugiausiai prizinių vietų laimėjo Vilniaus miesto sporto centras (11), Vilniaus sporto mokykla „Tauras“ (10) ir Kauno sporto mokykla „Gaja“ (9).