LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis: „Labai gražiai šiemet pasirodė mūsų jaunimas, kuris kai kur savo pasiekimais netgi viršijo lūkesčius.“
Viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ per šventinę lengvosios atletikos popietę buvo apdovanoti geriausieji 2017 m. Lietuvos lengvaatlečiai bei pristatyta knyga „Lietuvos lengvoji atletika. XXI amžiaus pradžia“.
Susirinko geriausieji šalies lengvaatlečiai, treneriai, varžybų teisėjai, medikai, sporto organizatoriai. Juos Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentas Eimantas Skrabulis pavadino vienos šeimos nariais.
„Šiandien pasakiau, kad važiuojame švęsti. Kolegos nustebo: „Ką, jūs jau nuo pirmadienio pradedate švęsti?“. Atsakiau, kodėl gi ne. Juk šiandien susirinkome prisiminti savo nuveiktus darbus, pasiektas pergales, padėkoti tiems, kurie mums suteikė tiek daug džiaugsmo“, - kalbėjo E. Skrabulis.
LLAF prezidentas pasidžiaugė, kad jiems nedažnai būna tokie metai kaip šie, ir apie juos būtų galima labai daug kalbėti.
„Metai buvo tikrai dosnūs. Jau sezono pradžioje be galo daug gražių akimirkų suteikė Airinė Palšytė, padovanojusi mums Lietuvos rekordus, kuriuos vainikavo Europos uždarų patalpų čempionato auksas ir Universiados bronza. Nepriklausomoje Lietuvoje neturėjome Europos uždarų patalpų čempionų, tik 1974-aisiais ir 1979-aisias, atstovaudami SSRS rinktinei, juos iškovojo šuolininkas į aukštį Kęstutis Šapka ir šuolininkė į tolį Vilhelmina Bardauskienė“, - teigė LLAF prezidentas.
Buvo prisimintos ir Lietuvos ėjikės, kurios pirmą kartą mūsų lengvosios atletikos istorijoje laimėjo bronzos medalius per Europos komandines sportinio ėjimo taurės varžybas.
„Lietuvos nacionalinė lengvosios atletikos rinktinė pasiaukojančiai dėl kiekvieno taško rungtyniavo Izraelyje dėl patekimo į Europos komandų čempionato pirmąją lygą ir viltis pasiteisino – komanda vėl atsidūrė ten, kur ir yra jos vieta. Labai gražiai šiemet pasirodė mūsų jaunimas, kuris kai kur savo pasiekimais netgi viršijo lūkesčius. Turime naujus talentus, naujus trenerius ir tai mus nuteikia labai optimistiškai“, - kalbėjo E. Skrabulis.
Net 24 medalius, iš kurių 8 auksinius, iškovojo mūsų senjorai per pasaulio ir Europos senjorų čempionatus, pasaulio žaidynes.
Tačiau pats svariausias Lietuvos lengvaatlečių pasiekimas šiais metais – Andriaus Gudžiaus triumfas pasaulio čempionate ir Deimantinės lygos varžybose.

Kitas skambus akordas - Vilniuje puikiai surengtas Europos lengvosios atletikos asociacijos kongresas, kurio metu buvo apdovanoti geriausieji Europos metų lengvaatlečiai.
Dar tik lapkritis, tačiau federacija jau žiūri į 2018-uosius, planuoja treniruočių stovyklas, rezultatus, Ieško teisingų sprendimų, analizuoja padarytas klaidas, kai kurias nesėkmes.
Lengvaatlečių Iškilmėse dalyvavęs Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius pasidžiaugė ypatingai gerais lengvaatlečių pasiekimais šiemet.
„Tai, matyt, yra puikus žingsnis į priekį, į naują olimpinį ciklą, naujus atradimus ir, matyt, pasitikėjimą pačioje bendruomenėje, sporto visuomenėje. Yra labai svarbu, jog mumis, sporto žmonėmis, sportininkais tikėtų“, - sakė E. Urbanavičius.
Jis akcentavo, jog sporto visuomenės laukia naujovės ir linkėjo, kad tas tikėjimas jomis jau šiandien ateitų į visų širdis, darbus, naują supratimą ir naujus pokyčius, nes naujovės sporte yra ypatingai svarbios.
„Savo sporto valdymo sistemoje irgi neturime stovėti vietoje. Turime ieškoti geresnių, efektyvesnių sprendimų, kaip galėtume gerinti savo vadybinius gebėjimus, kartu su federacijomis siekti sportininkų, trenerių, teisėjų rengimo pažangos“, - kalbėjo KKSD vadovas.
Šventinės popietės metu buvo pristatyta knyga „Lietuvos lengvoji atletika. XXI amžiaus pradžia“
Tai – antroji knyga apie Lietuvos lengvąją atletiką: pirmojoje, kuri buvo išleista 2001-aisiais, aprašyti XX a., o antrojoje – XXI a. pradžios lengvaatlečių pasiekimai ir svarbiausi įvykiai.
Abiejų knygų atsakingasis redaktorius – praeityje buvęs lengvosios atletikos treneris profesorius Povilas Karoblis. Tai – ne vieno autoriaus knyga. Prie jos daug dirbo redakcinės tarybos nariai: Lietuvos nusipelniusi trenerė, varžybų teisėja Danutė Svitojūtė, LLAF viceprezidentė Nijolė Medvedeva, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, Lietuvos nusipelnęs treneris, dabar jau šviesaus atminimo Aleksas Stanislovaitis, buvęs LLAF generalinis sekretorius Eugenijus Burokas ir lengvosios atletikos sporto statistikos ekspertas Steponas Misiūnas.
Knyga – 726 psl., ji gausiai iliustruota nuotraukomis. Joje atsispindi keturi olimpiniai ciklai (2001-2004 m., 2005-2008 m., 2009-2012 m. ir 2013-2016 m.).
„Olimpinės žaidynės, didysis sportas, yra mūsų darbų lobynas, praeities liudytojas ir pamokymas dabarčiai bei ateičiai. Gyvenimas keičiasi, bet tikrosios sporto istorijos vertybės išlieka. Knygoje pateiktos įsimintinos datos, gyvenimo fragmentai, įvykiai, darbai ir jų traktavimas padės istoriškai suvokti lengvosios atletikos raidos dalį, kuri buvo išgyventa ir patirta“, - knygos pratarmėje rašo P. Karoblis.
KKSD generalinis direktorius E. Urbanavičius pasveikino visą lengvosios atletikos bendruomenę su puikia naująja knyga, profesoriaus P. Karoblio ir jo kolegų darbu.
„Sakoma, kad stipri tauta yra ta, kuri žino savo istoriją. Jūs, matyt, būsite stipri bendruomenė, kuri žinosite savo istoriją ir ją tęsite toliau. Istorija yra kiekviena diena, šiandiena – jau irgi istorija. Visi džiaugiamės, kad Lietuvoje turime žmonių, kurie geba rašyti istoriją. Džiaugiuosi, kad lengvoji atletika Lietuvoje nėra vienintelė sporto šaka, apie kurią rašo mūsų iškilūs žmonės. Jų turime ir sporte, ir akademinėje visuomenėje“, kalbėjo KKSD vadovas.
Lietuvos edukologijos universiteto rektorius, akademikas profesorius Algirdas Gaižutis teigė, kad naujoji knyga – tai gyvas kūrinys, kuriame susipina sporto istorija ir kultūra.
„Skaitant knygą, joje džiugu regėti minties pasažus, palyginimus, biografinius faktus, nepakartojamus sportininkus kaip asmenybės, jų siekius iš paties savęs sukurti kažką kita ir prisidėti prie pergalių. Tekstuose pagirtina yra tai, jog koncentruojamas dėmesys ir į aukšto lygio žvaigždes, bet neužmirštamas ir visas sporto gyvenimo kontekstas – trenerių nuopelnai, mokslo pasiekimai“, - teigė LEU rektorius.
LLAF prezidentas E.Skrabulis knygos redakcinei tarybai linkėjo nesustoti ties šia knyga ir viliasi sulaukti trečiosios.