sportas.info 2017 m. gruodžio 28 d. 18:19

Valtys mažos, greičiai dideli

Žurnalistės Marytės Marcinkevičiūtės nauja knyga apie Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimą pavadinta „Valtys mažos, greičiai dideli“.

„Ši knyga negimė spontaniškai. Jau senokai norėjosi įamžinti mūsų šauniųjų irkluotojų pergales, supažindinti su irkluotojais, kurie garsina Lietuvą, su žmonėmis, kurie kuria šios sporto šakos istoriją. Tai pirmoji tokio pobūdžio knyga apie Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimą, jo istoriją“, – knygos pratarmėje rašo M. Marcinkevičiūtė.
 
Tai jau 12-oji žurnalistės M. Marcinkevičiūtės knyga. Su baidarių ir kanojų irklavimu ji yra glaudžiai susijusi, nes jau 50 metų dirba „Sporto“ redakcijoje ir daug rašo apie šią sporto šaką. 

Knygos autorei teko perdavinėti reportažus iš daugelio TSRS čempionatų, kuriuose dominavo mūsų irkluotojai, pasaulio ir Europos čempionatų Poznanėje, su skaitytojais dalintis įspūdžiais iš Sidnėjaus ir Londono olimpinių žaidynių. 

Sukaupta didelė patirtis, artima pažintis su irkluotojais ypač pravertė autorei rašant šią knygą. 


352 puslapių knygoje, kurią išleido leidykla „Homo liber“, – net 376 nuotraukos. 

Knygoje „Valtys mažos, greičiai dideli“ pateikiama ne tik baidarių ir kanojų irklavimo istorija, statistiniai duomenys iš pasaulio ir Europos čempionatų, bet ir apybraižos apie mūsų irklavimo legendas: Mykolą Rudzinską, Vladą Česiūną, Vitalijų Trukšiną, Nataliją Kalašnikovą, Petrą Šiurską, Anatolijų Korolkovą, Joną Zautrą, Artūrą Vietą, Egidijų Balčiūną, Alvydą Duonėlą, Raimondą Labucką, Tomą Gadeikį, Jevgenijų Šukliną, Aurimą Lanką, Edviną Ramanauską, Henriką Žustautą, kitus garsius irkluotojus. 

Knygoje nemažai vietos skirta ir treneriams: Juozui Gedminui, Egidijui Gustui, Romualdui Petrukanecui, Kazimierui Rėksniui, kitiems talentų kalviams, taip pat varžybų teisėjams, sporto organizatoriams. 

Supažindinama ir su irkluotojais senjorais, kurie yra itin aktyvūs ir dalyvauja įvairiuose veteranų čempionatuose. 

Knygoje pristatomas ir baidarių polas, dar vadinamas kanupolu. Jis Lietuvoje ypač populiarėja, o jo entuziastai kuria šios sporto šakos istoriją.