Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 11 d. 19:51

M.Jukonis: „Metai buvo darbingi“

Vilniaus miesto sporto centras, vadovaujamas M.Jukonio, kuria naujas tradicijas: didelį dėmesį skiria ne tik sportiniam meistriškumui, bet ir sporto bazei

Vilniaus miesto sporto centras Lietuvoje yra didžiausias. Jame kultivuojamos 29 sporto šakas. Čia dirba 190 žmonių, iš jų 150 trenerių, kurie ugdo 2,5 tūkst. sportininkų. 

Kokie jums buvo 2017-ieji?
- paklausėme miesto sporto centro direktoriaus Mariaus Jukonio.

Gana neblogi, darbingi. Padarėme daug darbų ir vykdydami sportinę veiklą, ir tvarkydami ūkinius reikalus. Mūsų sporto centras ugdo ne tik sportininkus, bet rūpinasi ir sporto baze, stengiamės, kad ji būtų kuo geresnė. Sporto bazes, kurios priklauso miesto savivaldybei, patys tvarkomės, ieškome pinigų joms paremontuoti, pagražinti.

Džiaugiamės, kad prestižiniuose „LTeam" apdovanojimuose geriausios metų sportininkės nominaciją pelnė mūsų sporto centro auklėtinė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, o geriausios trenerės titulas atiteko Tatjanai Krasauskienei.

Puikiai mūsų jaunimas pasirodė per Lietuvos jaunučių ir Sporto vilčių žaidynes - jose aplenkėme savo pagrindinius varžovus kauniečius. Iš 20 sporto šakų varžybų laimėjome net dešimt prizinių vietų. Lyginant su ankstesnėmis žaidynėmis, mūsų sportininkų rezultatai pakilo.

Turime daug gražaus jaunimo, visus sportininkus būtų sunku ir paminėti. Savo rezultatais mus džiugino ieties metikas Edis Matusevičius, trišuolininkė Diana Zagainova, 400 m bėgikė Modesta Justė Morauskaitė, disko metikas Domantas Poška, plaukikė Kotryna Teterevkova, boksininkas Edvinas Ostapenka, čiuožėjas Salvijus Ramanauskas, sambo imtynininkas Vilius Sasnauskas, kt. 

Kurio 2017-ųjų sporto centro sportininko pergalę įvardytume kaip didžiausią pasiekimą?

Airinės Palšytės auksinį ir rekordinį šuolį Europos uždarųjų patalpų čempionate Belgrade (2 m 01 cm). 
 
Ar vykstantys Lietuvos sporto pokyčiai palies jūsų vadovaujamą sporto centrą?

Šiuos pokyčius, kol pinigai dar nebvo paskirstyti, mažai jutome. Sunku pasakyti, kaip bus toliau, tačiau manau, kad tie mums pokyčiai neturės didelės įtakos. Norėtųsi, kad vykdant šią sporto pertvarką, būtų evoliucija, o ne revoliucija. Jeigu keičiama sistema, norėtųsi, kad ji būtų keičiama į gerąją pusę, o ne į blogąją. Dabar, manau, ji ne visai taip keičiama: atpjauta viena jos dalis ir neaišku, kaip veiks kitos dalys. Jeigu jau sistema keičiama, tai ją reikėtų keisti visą. Sunkiai tikėtina, kad visos sporto federacijos įdarbins savo trenerius. Sporto mokyklos bei sporto centrai, ko gero, taps jų gelbėtojais. Savivaldybių sporto centrai ir sporto mokyklos yra pagrindiniai sportininkų ugdytojai bei didžiausi sporto investuotojai ir finansuotojai. Mes kiekvieną dieną turime išlaikyti sportininkus, trenerius ir sporto bazes. Manyčiau, kad sporto centrai ir mokyklos, kurioms tenka pagrindinis krūvis (jos, be to, dar organizuoja ir varžybas), yra nepelnytai pamirštos.



Kaip Vilniaus miesto sporto centras pradėjo 2018-uosius?

Metus pradėjome tradicija visiems pabūti kartu. Sausio 19-ąją Dramos teatre žiūrėsime A. Čechovo spektaklį „Trys seserys“.

Puoselėjame ir daugiau gražių tradicijų. Antrus metus iš eilės pavasario pabaigoje ar vasaros pradžioje Rotušėje pagerbsime geriausius sporto centro sportininkus ir trenerius bei iškilmingai išleisime abiturientus. Iškilmėse dalyvaujant tėveliams, abiturientams įteiksime pažymėjimus, kad jie baigė mūsų sporto centrą. Pažymėjimuose bus užfiksuoti sportininkų pasiekti geriausi rezultatai.

Praėjusiais metais viename iš klubų pristatėme savo simbolį - mešką. Kodėl pasirinkome mešką? Todėl, kad ji stipri, greita ir protinga. Tokie yra ir mūsų miesto sporto centro sportininkai.

Kokie jūsų šių metų planai?

Kalbant apie sportinius rezultatus, kartelės tikrai nežadame nuleisti. Vienas mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes. Sporto bazė iki šiol buvo viena silpniausių mūsų vietų (stipriausioji – treneriai), todėl dabar nutarėme šioje srity pasitempti. Šiemet europinėmis lėšomis stengsimės galutinai sutvarkyti sportinės gimnastikos salę. Praėjusiais metais pakeitėme šios salės stogą, langus, sanitarinius mazgus, o šiemet, įgyvendinant paskutinį projekto etapą, naujai bus įrengtas vidus, įsigysime naujo sportinio inventoriaus.

Stengsimės padėti mūsų baidarių ir kanojų irkluotojams. Prie Žaliųjų ežerų su savivaldybės įmone „Grinda“ planuojame atstatyti pasenusią Gelbėjimo stotį ir per pusę ją valdyti. Joje bus galima laikyti valtis, o sportininkai joje galės persirengti.

Atnaujinome dviračių sporto bazę Naujoje Vilnioje. Nupirkome 15 dviračių. Įsigijome ir naują bokso ringą, kuris stovės naujoje nuomojamoje sporto salėje. Ten dabar  treniruojasi boksininkai ir dziudo imtynininkai.