LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje: apie permainas olimpinėje rinktinėje ir naują jos aprangą, Pjongčangą, pinigus, tradicinius renginius.
Pirmą kartą po Pjongčango olimpinių žaidynių surengtas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis. Darbotvarkėje buvo septyni klausimai.
Informaciją apie dalyvavimą XXIII žiemos olimpinėse žaidynėse Pjongčange pateikė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos misijos vadovas dr. Einius Petkus.
D.Gudzinevičiūtė džiaugėsi Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės apsilankymu žaidynėse. „Prezidentės dėmesys mūsų olimpiečiams buvo labai svarbus“, - akcentavo LTOK vadovė.
Ji pranešė, kad netrukus gali būti pasirašyta nauja sutartis su lenkų sporto ir turizmo prekių gamintoja „4F” dėl aprangos tiekimo mūsų sportininkams.
„Audimui “ olimpiečių rėmimas yra per sunki našta, o iš įmonės pirkti visą aprangą - brangu. Dabartinė sutartis su „4F” gali būti pigesnė net šešis kartus. „Audimui“ kolekcijos parengimas nedidelei mūsų komandai ypač nuostolingas“, - kalbėjo D. Gudzinevičiūtė, kuri akcentavo, jog „Audimui“ vien tik 2016-aisiais LTOK sumokėjo 250 tūkst. eurų.
Su nuolatiniu partneriu „Audimu“ LTOK ir toliau bendradarbiaus, sutartyje bus numatyta galimybė aprangą ir atributiką gaminti sirgaliams, įvairiems LTOK renginiams.
OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS. Lietuvos misijos vadovas dr. Einius Petkus teigė, kad LTOK skyrė ypač didelį dėmesį Lietuvos sportininkų pasirengimui olimpinėms žiemos žaidynėms, vis didino lėšas.
„Šių metų sausio mėnesį LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino olimpinę rinktinę, kurioje buvo 9 sportininkai, 5 treneriai ir du tepėjai. Dėl nustatytos kvotos trūko akredituoto aptarnaujančiojo personalo. Lietuvos sportinė delegacija buvo aprengta „Audimo“ paradine ir laisvalaikio apranga, kuri gerai apsaugojo mūsų sportininkus nuo Korėjos šalčio ir vėjo. Beveik visa komanda skrido patogiu reisu per Varšuvą, visas bagažas keliavo kartu su komandomis ir nė vienas daiktas kelionės metu nepasimetė. Olimpinio kaimelio visos tarnybos dirbo puikiai. Mums talkino 5 savanoriai, gyvenome viename name su Vokietijos, Rumunijos, Serbijos, Bulgarijos ir Kroatijos olimpiečiais.
Viename iš apartamentų įsirengėme du medicinos kabinetus, beveik visą procedūroms reikalingą įrangą ir medikamentus atsigabenome iš Lietuvos. Per žaidynes olimpiniame kaimelyje dirbo trys mūsų medikai, jie padėjo vienas kitam. Jeigu prireikdavo sudėtingesnių ištyrimų buvo galima naudotis olimpinio kaimelio poliklinikos paslaugomis. Mūsų gydytojai sportininkus aptarnaudavo ir kaimelyje, ir su jais vykdavo į varžybas“, - kalbėjo E. Petkus.
Misijos vadovas akcentavo, kad 60 proc. mūsų šalies sportininkų įvykdė planuotas užduotis. Lietuvos atletų pasirodymą PJongčango olimpinėse žaidynėse dar vertins LTOK ekspertų komisija, taip pat atskiros federacijos.
LTOK garbės prezidentas Artūras Poviliūnas atkreipė dėmesį į tai, jog olimpinės žaidynės buvo plačiai nušviestos spaudoje, žurnalistai suformavo teigiamą požiūrį į mūsų sportininkų startus.
„Įdomu, o kaip pačios federacijos įvertins savo sportininkų pasirodymą? Specialistai jį turėtų vertinti ypatingai atsakingai, kadangi mums rūpi ateitis“, - kalbėjo A. Poviliūnas.
PAPILDYMAI. Vykdomasis komitetas nutarė 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms besirengiančių kandidatų sąrašą papildyti žirginio sporto atstovu Danieliumi Gutkausku bei tenisininkais Matu Bružu, Iveta Daujotaite ir Matu Vasiliausku.
Į LTOK sportininkus aptarnaujančio personalo sąrašą pritarta įtraukti psichologę–psichoterapeutę Rinaldą Germanienę ir sporto mokslininkę Rasą Paulauskienę.
Dėl vykstančio tyrimo nutarta sustabdyti sunkiaatlečio Aurimo Didžbalio LTOK olimpinę stipendiją. Ji oficialiai nutraukta ir mirusiam tekvondo kovotojui Aurimui Klemui.
FESTIVALIS. Informaciją apie LTeam olimpinį žiemos festivalį Jonavoje pateikė naujasis Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius. Jis akcentavo, kad buvo pateisinti visi lūkesčiai, festivalyje dalyvavo apie 5 tūkst. žmonių. „Siekiant, jog renginys gautų 10 balų, manau, trūko nedaug: tik sniego ir žiemiško oro“, - sakė LOF prezidentas, kuris ir pats aktyviai dalyvavo festivalyje.
Dar neaišku, kur vyks kitų metų olimpinis žiemos festivalis, tačiau, atrodo, jis gali sugrįžti į Druskininkus.
„OLIFĖJOS“ VEIKLA. Su loterijų bendrovės „Olifėja“ 2017–ųjų veiklos ataskaita supažindino jos generalinio direktoriaus pavaduotojas Donatas Kazlauskas.
Įmonės apyvarta praėjusiais metais siekė 74 milijonus eurų. Lyginant su 2016-iais, tai 3,2 procento daugiau.
Ataskaitiniais metais bendrovėje dirbo 18 darbuotojų. Pagrindinę paslaugų dalį bendrovei teikė „Lotelita“.
Pasak D. Kazlausko, 2018–aisiais „Olifėja“ planuoja apyvartą didinti 5 procentais. Jis taip pat apžvelgė „Olifėjos“ loterijų naujoves, tyrimus, kitų metų planus.
OLIMPINĖ DIENA. Apie pirmą sykį Panevėžyje birželio 2 d. rengiamą Olimpinę dieną mintimis pasidalijo LOF direktorius M. Marcinkevičius.
Olimpinės dienos programoje – 60 sporto šakų ir rungčių, visiems norintiems bus išduoti dalyvių pasai.
Be įprastų sporto šakų, bus ir naujų. Daug atrakcijų numatoma vaikams.
Olimpinėje dienoje žada dalyvauti ir užsieniečių, atvyks Tokijo sportinė delegacija, kuri supažindins su artėjančiomis Tokijo olimpinėmis žaidynėmis.
„Viliuosi, kad Panevėžyje bus pagerintas praėjusios Olimpinės dienos Alytuje rekordas, kai dalyvavo apie 20 tūkst. žmonių“, - sakė M. Marcinkevičius.
Olimpinės dienos atidaryme žada dalyvauti ir Premjeras Saulius Skvernelis.
ŠVIETIMO FORUMAS. Dėl Olimpinio švietimo ketvirtojo forumo surengimo Kauno „Žalgirio“ arenoje kovo 22 d. kalbėjo LTOK olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė.
Šis švietimo renginys pavadintas „Visi stiprūs atskirai, bet stiprūs kartu“. Pasak V. Balsytės, šiemet forumo programa yra išsiplėtusi, bus išklausyti 6 pagrindiniai pranešimai. Juos skaitys Prancūzijos, Didžiosios Britanijos neįgaliųjų sporto federacijos, Lietuvos lektoriai.
Šių metų forumo naujovė – diskusijos, kurios kelia nemažą susidomėjimą, kadangi jose dalyvaus ir sportininkai. Bus atskiras pokalbis su įvairių sporto šakų treneriais“, - sakė V. Balsytė. Tikimasi, jog forumas sutrauks 300-400 žmonių.