Nuo pat ankstyvo ketvirtadienio ryto Ledo arenoje Kaune šurmuliuoja akmensydžio entuziastai – čia startavo Lietuvos pirmenybės.
Jau daugiau nei dešimtmetį organizuojamas čempionatas šiemet yra didžiausias dalyvių skaičiumi renginys per visą Lietuvos istoriją. Ant ledo susigrūmė po keturias vyrų ir moterų komandas, tuo pačiu vyksta ir neįgaliųjų, vaikų bei jaunimo čempionatai.
Įdomu tai, kad Lietuvos čempionatas pirmą kartą yra rengiamas mūsų šalyje. Iki šiol išsiaiškinti geriausių šalies komandų buvo vykstama į Latviją.
„Jau 10 metų išsiaiškinti stipriausias Lietuvos komandas, kurios gauna teisę atstovauti šaliai Europos ir pasaulio čempionatuose, mes vykdavome į Rygą, nes ten yra artimiausia specialiai akmenslydžiui skirta arena. Rygoje mes gaudavome puikų ledą, tačiau dalyvių skaičių ribodavo atstumas, laikas, ir faktas, jog Rygoje yra tik du takeliai (maždaug pusė ledo ritulio aikštės - red. past.). Surizikuoti ledo kokybe šiais metais mus paskatino tiek kauniečių suteiktas pakankamas laikas ledo paruošimui, tiek noras populiarintį ir pristatyti šią vis dar mažai žinomą sporto šaką Lietuvoje, tiek Kauno miesto valdžios iniciatyvumas vystant pirmosios Lietuvoje kerlingo bazės projektus“ – reziumuoja Lietuvos kerlingo federacijos generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas.
Daug kam naujos ir mažai žinomos sporto šakos užuomazgos siekia 16 amžiaus Škotiją, kur akmenslydis buvo žaidžiamas ant užšalusių ežerų.
Kaip Olimpinė sporto šaka akmenslydis debiutavo 1924 metais Prancūzijos Šamoni mieste, o nuo 1998 metų žaidynių Nagane yra pastovi žiemos olimpiados dalyvė. 2018 metais Pjongčano žaidynėse tarp naujų sporto šakų debiutavo mišrių dvejetų (komandoje vienas vyras ir viena moteris) akmenslydžio rungtis, o debiutinį medalį joje iškovojo Kanados rinktinė.
Kerlingas yra viena iš nedaugelio sporto šakų, kurioje varžytis gali visi nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ar sugebėjimų. Pasaulyje vyksta ne tik vyrų, moterų, mišrių porų, mišrių dvejetų, bet ir senjorų, vaikų ir jaunimo pasaulio čempionatai.