Šiaulių sporto gimnazija šiemet sulaukė išskirtinės dovanos – daugiafunkcio komplekso. Planuose – dar daugiau naujų bazių.
Trejus metus veikiančioje Šiaulių sporto gimnazijoje per rekordinį vos 19 mėnesių laikotarpį iškilo daugiafunkcė sporto salė.
Moderniame komplekse po vienu stogu mokinių ir visos šiauliečių sporto bendruomenės paslaugoms – trys didžiulės erdvės: didžiojoje salėje gali treniruotis krepšininkai, tinklininkai, salės futbolininkai, rankininkai ir žolės riedulininkai, antrojoje – paplūdimio tinklininkai, o trečiojoje ant trijų kilimų – dvikovinių sporto šakų atstovai.
Atitinka visus reikalavimus
Salės atitinka visus tarptautinius reikalavimus. Sporto komplekse įrengtos 240 vietų tribūnos, kurių bendras plotas – 3 tūkst. kv. m. Universali sporto salė kainavo 2,85 mln. eurų: 1,9 mln. eurų buvo skirta iš Valstybės investicijų programos, o dar kone 1 mln. skyrė Šiaulių savivaldybė.
Šiaulių sporto gimnazijoje mokosi 217 mokinių iš visos Lietuvos. Tad miesto Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas neabejoja, kad gimnazistams šis sporto kompleksas – ypatinga dovana, nes iki šiol jie treniruodavosi įvairiose Šiaulių sporto bazėse.
„Sporto komplekse gali treniruotis 12 sporto šakų atstovai. Salėse yra stumdomos sienos, todėl vienu metu gali vykti kelios pratybos ar varžybos. Treniruočių prasme pagal funkcionalumą gimnazistų sporto kompleksas gal net lenkia reprezentacinę miesto areną“, – teigia G. Jasiūnas.
Šiaulių imtynių sporto salei suteiktas pasaulio čempiono Rimanto Bagdono vardas. Jis ypač daug prisideda prie imtynių populiarinimo mieste, yra Sporto gimnazijos rėmėjas, dešimčiai geriausiai sportuojančių ir besimokančių vaikų įsteigė po 100 eurų stipendijas kiekvieną mėnesį.
Šiaulių sporto gimnazijai šio sporto komplekso labai reikėjo, tad miesto savivaldybė išsprendė visas problemas. Nuo projektavimo pradžios iki juostelės perkirpimo, įskaitant projektavimo ir statybos darbus, viskas užtruko truputį augiau nei pusantrų metų.
Lėšų pritaikymo pavyzdys
Šiaulių meras Artūras Visockas per iškilmingą sporto komplekso atidarymą teigė, kad šis jų sporto objektas tikriausiai patenka į moderniausių Lietuvos sporto salių dešimtuką ir yra puikus pavyzdys, kaip panaudoti kooperuotas valstybės ir miesto lėšas.
Projektuojant ir statant universalųjį sporto kompleksą, buvo glaudžiai bendradarbiaujama su ankstesne ir dabartine vyriausybėmis.
Tobulėja imtynių talentai
Naujuoju sporto kompleksu ypač džiaugiasi imtynių treneriai, nes ši sporto šaka Šiauliuose tapo ypač populiari. Moterų imtynių pratyboms, kuriose dalyvauja apie 30 iš visos Lietuvos susirinkusių atlečių, Sporto gimnazijoje vadovauja trys treneriai.
„Ypač džiaugiamės partneryste su Anykščių rajonu, jų treneriai talentingas savo auklėtines siunčia į mūsų Sporto gimnaziją“, – sako G. Jasiūnas.
Šiauliuose tobulėja dvi olimpinės rinktinės kandidatės: šių metų Europos čempionato penktosios vietos laimėtoja Danutė Domikaitytė ir Giedrė Blekaitytė, auga talentingos jaunos sportininkės.
Šiauliečiai džiaugiasi ir gražiomis tinklinio tradicijomis. Sporto gimnazijoje mokėsi vieni geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius. Jie yra ir kandidatais dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Laukia keletas įkurtuvių
Pasak G. Jasiūno, šiauliečių dar šiemet laukia keletas sporto objektų įkurtuvių. Atidaromas naujas 1200 kv. m ploto regbio stadionas, vadinamas „Regbio namais“, su 500 vietų dengtomis tribūnomis, treniruočių, konferencijų salėmis, persirengimo kambariais.
Šiemet pradėta statyti ir nauja irklavimo sporto bazė, jau skirti pinigai, skelbiamas konkursas. Talkšos ežeras seniai išvalytas, lieka tik sulaukti sporto bazės.
„Pradedame projektuoti ir kitąmet prasidės buriavimo bazės statybos prie Rėkyvos ežero. Šiemet labai pajudėjome su sporto bazių statybomis, miestas atsigavo finansiškai“, – džiaugiasi G. Jasiūnas.