Lietuvos rekordininkė R.Ramanauskaitė apie L.Jasiūnaitę: „Kai technika auksinė, tai prie jos galima visko pridurti – ir greičio, jėgos.“
Po 60 metų pertraukos Kauno „Starto“ sporto mokyklos auklėtinė Liveta Jasiūnaitė pagaliau pralaužė ledus ir pasekė legendinės ieties metikės Birutės Kalėdienės, kuri 1958 m. per Europos čempionatą pelnė sidabro medalį, pėdomis.
Berlyne 24–erių L. Jasiūnaitės mesta ietis nubrėžė bronzinę trajektoriją – 61 m 59 cm.
„Labai džiaugiuosi šiuo įspūdingu mūsų jaunosios sportininkės laimėjimu. Džiaugiuosi, kad mano buvusią trenerę, Barselonos olimpiados dalyvę Teresę Nekrošaitę, kuri dabar treniruoja Livetą, aplankė tokia sėkmė. Šiai patyrusiai trenerei ilgai nesisekė. Ji išugdo daug talentingų metikų, o medalių per pasaulio ir Europos suaugusiųjų čempionatus nematyti. Ir pagaliau šiemet tos akimirkos sulaukta“, - sako Lietuvos rekordininkė, Atlantos, Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių dalyvė Rita Ramanauskaitė, 2000-aisiais pasiekusi 62 m 69 cm rezultatą
Tad braška tavo Lietuvos rekordas?
Jau seniai braška, mano šalies rekordas nėra toks įspūdingas, jog Liveta jo nepagerintų. Jau Berlyne iki to rekordo nedaug trūko.
Daug metų esu rekordininkė, užtenka. Jaunimas turi progresuoti. Treniruoju jaunuosius metikus „Starto“ sporto mokykloje ir Livetos bronzos medalis man ir mano auklėtiniams yra didelis stimulas tobulėti.
Ačiū Livetai už įspūdingą pasirodymą, tikiu, kad į mano grupę dabar plūstelės daugiau gabių metikių. Du mokyklos auklėtiniai – Andrius Giudžiau ir Liveta Jasiūnaitė čempionate Berlyne pelnė aukso ir sidabro medalius. Įspūdinga.
Dar prieš kelerius metus savo trenerei Teresei Nekrošaitei sakiau, kad jos rankose – neeilinis talentas.
Liveta olimpiniame stadione pademonstravo įspūdingą metimų seriją: keturi bandymai buvo už 60 metrų. Tai – fantastika.
Man nėra buvę, kad keturiskart ietį mesčiau daugiau nei 60 m. Vienose varžybose tai pavyko padaryti triskart.
Manau, kad po šio bronzos medalio atsigaus mūsų ieties metimas. Po įspūdingų Birutės Kalėdienės laimėjimų atėjo šios sporto šakos štilis, nors per nepriklausomybės laikotarpį kone visose olimpinėse žaidynes dalyvavo mūsų ieties metikės.
Tai – irgi rodiklis, jog kažkada ieties metimas turėjo atsigauti. Moterų ieties metikių, kaip vyrų diskininkų, visada atrandame ir jų yra.
Iš Birutės Kalėdienės estafetę perėmė Jadvyga Putinienė, po jos - Teresė Nekrošaitė, aš, Inga Stasiulionytė, Indrė Jakubaitytė. Dabar atėjo eilė Livetai Jasiūnaitei. Viskas padaryta, reikia žengti toliau.

Kada į šią sportininkę atkreipei dėmesį?Kai ji 2015-aisiais per Europos jaunimo iki 23 m. čempionatą Taline laimėjo bronzos medalį o po to per Europos jaunimo festivalį Tbilisyje pasipuošė sidabro medaliu. Būtent po tų laimėjimų ji iš Rokiškio, trenerės Teresės Nekrošaitės pakalbinta, ir atvažiavo toliau mokytis į Kauną.
Paprastai tie sportininkai, kurie laimi medalius per Europos jaunimo festivalius, siekia pergalių ir didžiajame sporte.
Liveta tik per plauką nepateko į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, liko pirmoji už brūkšnio. Tačiau tai nesugniuždė jaunosios sportininkės.
Sportuodama Rokiškyje ji turėjo puikią trenerę Iną Žeronienę, kuri savo auklėtinę užaugino sveiką, be traumų, jos neskubino. Ką mokinei davė gamta, tą trenerė išlaikė, neužgožė tų savybių.
Ir dabar Livetos pirmosios trenerės grupėje treniruoja dar viena ypač talentinga jaunoji metikė, kuri laimi Lietuvos vaikų čempionatus. Ši trenerė nebijo kalbėtis ir diskutuoti su Terese Nekrošaite.
Europos čempionato bronzinė prizininkė tikėjo savo sugebėjimais ir ta didžiulė sėkmė į ją atsisuko Berlyne. Tą sėkmę reikėtų išnaudoti ir vėliau.
Liveta sugeba padaryti daugiau nei gali, yra viena tų sportininkių, kuri moka laimėti medalius. Tai – didelė tikra Dievo dovana, tik ją reikia išnaudoti.
Lyginant su geriausiais Lietuvos lengvaatlečiais, Livetos pasirengimas Europos čempionatui buvo kuklesnis, bet sportininkės nusiteikimas pagrindiniam metų startui ir jame pasirodyti kuo geriau buvo nuostabus.
Studijuojant Lietuvos sporto universitete, Liveta teigė, kad jos vienas mėgstamiausių dalykų yra psichologija, todėl ieties metimo sektoriuje ji būna rami, susikaupusi, nepalūžta psichologiškai.
Liveta šį sezoną pagrindinį dėmesį buvo sutelkusi sportui, bet studijų neapleido. Šiemet ji turėtų baigti universiteto bakalauro studijas, jai beliko parašyti diplominį darbą, kurį ji žada gintis rudenį.
Metimo sektoriuje Liveta iš tikrųjų jaučiasi tvirtai, moka mobilizuotis. Tą ji padaro būtent per pačias atsakingiausias varžybas. Toks buvo Virgilijus Alekna, toks dabar yra Andrius Gudžius.
Liveta dar jauna, 24 metų, o ieties metikėms branda ateina būnant 26-erių. Kol kas viskas vyksta pagal grafiką. Liveta bus tikrai rimta varžovė geriausioms planetos metikėms per Tokijo olimpine žaidynes.
Džiaugiuosi, kad auga Livetos jėga. Ji grupėje treniruojasi su pajėgiu ieties metiku Skirmantu Šimoliūnu, jiems abiem kartu smagiau mėtyti.
Kaip vertini bronzinės prizininkės techniką?
Labai gera, nustebau, kai per kvalifikacines varžybas Liveta taip gražiai techniškai mėtė.
Jos metimo technika - paprasta, bet tvarkinga, užtikrinta, viskas kaip vadovėlyje. Kai technika auksinė, tai prie jos galima visko pridurti – ir greičio, jėgos.