Artėjantis „Energijos“ sezonas: sugrįžtantis A.Židkovas, pamaina išėjusiems lyderiams, Dariaus Kasparaičio laukimas, čempionatą užklupusi krizę.
Daugkartinė Lietuvos ledo ritulio čempionė Elektrėnų „Energija“ prasidėjo savo pasiruošimą būsimam šalies čempionatui ir jau rugsėjo 13 d. 20 val. sužais pirmąsias draugiškas rungtynes Elektrėnų ledo rūmuose su Vilniaus „Hockey Punks“ ledo ritulininkais.
Iš čempionato pasitraukus „Rokiškio“ ir Klaipėdos „Baltijos“ komandoms, reguliariame sezone varžysis vos keturi klubai - „Energija“, „Hockey Punks“, „Kaunas Hockey“ ir Vilniaus „Geležinis vilkas“.
Nors „Energija“ ir neteko praėjusio sezono vienų iš lyderių Povilo Verenio bei Danieliaus Nomanovo, kurie išvyko rungtyniauti į užsienį, tačiau pasistiprino legionieriais ir susigrąžino ilgametį žaidėją.
Elektrėnų klubui pavyko prisivilioti praėjusį sezoną „Kaunas Hockey“ klube žaidusius 25-erių Konstantiną Isajevą ir 30-metį Dmitrijų Beliakovą, kurie yra gerai žinomi Lietuvos ledo ritulio sirgaliams. Abu puolėjai 2016-2017 m. čempionate rungtyniavo jau iširusioje „Juodupėje“, o praėjusį sezoną žaidė Kauno ekipoje.
K.Isajevas dar „Juodupės“ komandoje buvo vienas viso Lietuvos čempionato puolėjų lyderių ir tame sezone per 23 rungtynes pelnė 32 įvarčius bei atliko 26 rezultatyvius perdavimus. Ledo ritulininkas iš Kaliningrado praėjusį sezoną Kauno ekipą papildė tik sausio mėnesį ir per 12 rungtynių spėjo pelnyti 6 įvarčius ir atlikti 5 rezultatyvius perdavimus.
D.Beliakovas 2016-2017 m. sezone per 14 rungtynių įmušė 19 įvarčių ir atliko net 33 rezultatyvius perdavimus, o praėjusį sezoną per 11 susitikimų 11 kartų nuginklavo varžovų vartininkus ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.
Komandą papildė ir „Baltijoje“ praėjusį sezoną žaidęs 22-ejų metų vartininkas Maksimas Ponomarenka bei 28-erių metų puolėjas Pavelas Fominychas.
M.Ponomarenka sužaidė 17 mačų, per kuriuos atrėmė 79,45 proc. visų smūgių, tuo tarpu P.Fominychas, nors sužaidė tik 5 rungtynes, per jas spėjo pelnyti net 7 įvarčius ir atlikti 4 rezultatyvius perdavimus.
Tikėtina, kad ateinantį sezoną „Energijos“ komandos marškinėlius išvysime vėl vilkintį 45-erių metų olimpinį čempioną Darių Kasparaitį, kuris su Lietuvos nacionaline rinktine šiais metais Kaune vykusiame čempionate iškovojo pasaulio IB diviziono auksą.
Kaip teigė vienas iš „Energijos“ vadovų Karolis Kubilius, nėra jokių kalbų, kad D.Kasparaitis galėtų žaisti už kokią nors kitą Lietuvos komandą, tad jeigu sutaps aplinkybės ir NHL legenda bus Lietuvoje tuo metu, kai vyks rungtynės, jis greičiausiai prisijungs prie „Energijos“.
Po sezono pertraukos prie Elektrėnų ekipos prisijungė ir ilgametis jos žaidėjas 27-erių metų Andrius Židkovas, kuris praėjusiame sezone rungtyniavo „Baltijos“ ekipoje ir per 19 rungtynių pelnė 15 įvarčių, atliko 21 rezultatyvų perdavimą ir visame Lietuvos čempionate pagal naudingumo taškus buvo tarp trijų geriausių puolėjų.
Po pirmosios treniruočių savaitės Elektrėnų ledo rūmuose būtent su A.Židkovu ir kalbėjomės apie būsimą „Energijos“ sezoną, Lietuvos ledo ritulio čempionato situaciją, „Baltijos pasitraukimo priežastis ir mūsų šalies jaunimą.
Turbūt nesvarstėte apie prisijungimą prie kitos komandos nei „Energija“?
Persikėliau gyventi atgal į Vilnių, todėl net nekilo klausimų, kurioje komandoje rungtyniauti, nes tai yra mano gimtojo miesto klubas. Norisi ne tik padėti ekipai, tačiau ir pačiam norisi būti Lietuvos čempionu, įsilieti į komandos veiklą, dirbti treniruotėse ir turėti profesionalų požiūrį.
Lietuvos ledo ritulio čempionato reguliariajame sezone bus tik 18 rungtynių. Mažai, ar užteks?
Vienareikšmiškai - mažai. Kiekvienas susijęs su ledo rituliu supranta, kad tai yra vaikiškas skaičius ir dėl to labai gaila. Reikia prisiminti, kad tokia krizė ateina ne pirmą kartą. Jau yra buvę, kad Lietuvos čempionate žaidė keturios komandos, tačiau vėliau lyga vėl išaugo, dabar vėl sumažėjo. Manau, kad tai yra laiko klausimas ir visi viliamės, kad tas komandų skaičius pasitaisys ir bus bent septynios komandos.
Ar buvo sunku konkuruoti su kitais klubais dėl legionierių: K.Isajevo, D.Beliakovo, P.Fominycho, M.Ponomarenkos?
Manau, kad negalima to vadinti konkurencija. Tiesiog turime gerus santykius su tais žaidėjais, jie visi gerai žinomi Lietuvoje ir ilgus metus žaidžia mūsų lygoje. Galiu pasakyti tik tiek, kad su jais derybos neužtruko.

Sudėtyje yra numatyta vieta ne tik Elvinui Karlai, kuris prisijungs prie komandos pasibaigus sezonui JAV, tačiau ir Viliui Bučiui, kuris jau ilgą laiką žaidė Suomijoje. Ar jis su komanda bus nuo sezono pradžios?
V.Bučys nuo pat pradžių nežais. Jo situacija yra kitokia, tačiau jis planuoja grįžti spalio mėnesį ir pareiškė norą žaisti „Energijoje“.
Ar be ketvirtadienio draugiškų rungtynių su „Hockey Punks“ dar yra numatyta susitikimų prieš sezono pradžią?
Galbūt dar bus vienos, tačiau kitą ketvirtadienį jau Elektrėnuose žaisime oficialias rungtynes su „Kaunas Hockey“, todėl dar nežinome, ar pavyks kažkur jas įterpti.
Kaip pasikeitė „Energijos“ lygis?
Džiaugiamės, kad treniruočių procesas išliko tokiame pačiame lygyje kaip ir praėjusiais metais, nors ir klubas nebežais Baltarusijos aukščiausioje lygoje. Aš nesutinku su tuo, kad „Energija“ nukentės dėl mažesnio rungtynių skaičiaus, nes treniruotėse darbas vyksta labai rimtas. Pagal tai, ką matau per pirmąsias treniruotes ant ledo, tai viskas turėtų eitis pagal planą, o jis yra aiškus - laimėti čempionatą.
Kodėl Lietuvoje susiklostė tokia situacija dėl klubinio ledo ritulio, kai aukščiausioje lygoje liko tik keturios komandos?
Kalbant apie „Baltiją“, tai trūko miesto pagalbos. Praėjusį sezoną gyvavome tik iš privačių lėšų, o tie patys rėmėjai buvo ir žaidėjai.
Klaipėda turi vieną geriausių mokyklų ir panašu, kad šis miestas galėtų turėti komandą aukščiausioje lygoje vien tik iš vietinių žaidėjų. Kaip manai, kodėl to nėra?
Žiūrint pagal tai, kokį jie turi branduolį vaikų, tai jiems šiais ir dar ateinančiais metais nereikalinga vyrų komanda. Jie nesurenka reikiamo skaičiaus žaidėjų Lietuvos čempionatui, kad rungtyniautų tik su savais ledo ritulininkais. Tai yra jų sprendimas, jie tai daro jau daug metų ir yra sukūrę vieną didžiausių mokyklų Lietuvoje, todėl galbūt jų sprendimas šioje vietoje ir yra teisingas. Jie koncentruojasi į vaikus ir nemažina biudžeto dėl vyrų klubo, kuris neaišku su kokiais tikslais dalyvautų stipriausioje lygoje.
Kiekviename mieste turi būti idėjinis žmogus, emocinis lyderis. Nors išvykau iš Klaipėdos, tačiau labai susidraugavau su visais ledo ritulio atstovais tame mieste ir dažnai susibendraujame, todėl manau, kad vyrų ledo rituliui Klaipėdoje dar atsiras vietos. Kaip tarpusavyje kalbėjomės, praėjusiais metais mes parodėme, kad Klaipėda tikrai gali, tik reikia noro.