Informaciją apie dalyvavimą Europos olimpinių komitetų (EOK) generalinėje asamblėjoje lapkričio 25-29 d. Belgrade (Serbija) pateikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas. Asamblėjos generalinėje sesijoje dalyvavo 48 šalių atstovai, nebuvo tik Kipro olimpinio komiteto, su kuriuo LTOK, jų prašymu, žada pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, vadovų.
Serbai minėjo 100 metų jubiliejų, kai jie dalyvauja olimpiniame sąjūdyje, ir mūsų Olimpinio komiteto vadovai A. Poviliūnas bei Vytautas Zubernis ta proga Serbijos olimpinio komiteto prezidentui, praeityje įžymiam krepšininkui Vladei Divacui įteikė atminimo dovaną.
Generalinėje asamblėjoje dalyvavo ir Serbijos Prezidentas bei Ministras Pirmininkas, taip pat Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Jacques‘as Rogge‘as. Buvo atsiskaitoma už šių metų nuveiktus darbus. Patvirtinta lėktuvo katastrofoje žuvusio Lenkijos olimpinio komiteto prezidento Piotro Nurovskio nominacija – nuo kitų metų bus įsteigtas jo vardo prizas geriausiam metų Europos jaunajam sportininkui.
„Visi mūsų Singapūro olimpinių jaunimo žaidynių medalininkai galėtų pretenduoti į tokį metų titulą. Visi generalinės asamblėjos dalyviai vienbalsiai patvirtino P. Nurovskio vardo nominaciją. Po mirties jam buvo skirtas ir Europos olimpinio komiteto apdovanojimas, kurį atsiėmė šviesaus atminimo buvusio lenkų olimpinio sąjūdžio vadovo žmona ir dvi dukterys. Buvo jaudinanti ir iškilminga procedūra“, -– pasakojo A. Poviliūnas.
LTOK viceprezidentas Algirdas Raslanas iškėlė idėją, kad ir pas mus gal reikėtų išaiškinti geriausią Lietuvos metų jaunąjį sportininką. Tada jo kandidatūrą būtų galima siūlyti P.Nurovskio vardo nominacijai. Šis pasiūlymas visiems pariko.
Generalinės asamblėjos sesijos metu Belgrade buvo daug kalbėta apie šiuo metu vieną didžiausių pasaulio rykščių – neteisėtų sporto lažybų. Vyksta didelio masto neteisėtos lažybos, į kurias apsijungė nemažai sportininkų, trenerių, vadybininkų ir kt. Pasak A. Povilūno, tai labai didelė politinė problema, kuri šiandien nedelsiant turi būti sprendžiama ir su ja kovojama.
Mūsų LTOK vadovai vasario mėnesį buvo pakviesti apsilankyti Sočyje ir pasižiūrėti, kaip rengiamasi olimpinėms žiemos žaidynėms. Sočis buvo vienintelė kandidatūra, kur rengti kitų metų EOK generalinės asamblėjos sesiją, įvyksiančią lapkričio mėnesį. Buvo aptarti tradiciniai kitų metų sporto renginiai: Europos olimpiniai žiemos ir vasaros festivaliai, pristatytas 2013 m. olimpinis žiemos festivalis Brašove (Rumunija) ir vasaros festivalis Utrechte (Nyderlandai).
Įdomu tai, kad 2015 m. Europos olimpinis žiemos festivalis bus surengtas Tbilisyje (Gruzija). Atsižvelgiant į tai, jau nuo kitų metų bus koreguojamas Gruzijos biudžetas. Jau yra pastatytos puikios jų sporto bazės ir, pasak A. Poviliūno, gruzinai jau šiandien gali rengti Europos jaunimo olimpinį žiemos festivalį. Beje, Gruzijos valdžia skyrė net 20 mln. JAV dolerių jų jų sportininkams rengtis Londono olimpinėms žaidynėms.
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto generalinis sekretorius V. Zubernis LTOK posėdyje pristatė 2011 m. veiklos programos projektą, kuris bus tvirtinamas sausio 20 d. per Vilniuje įvyksiančią LTOK generalinės asamblėjos sesiją. Jos metu bus pristatytas ir LTOK biudžetas.
Apie tai, kaip Lietuvos jaunieji sportininkai rengiasi dalyvauti X Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje Liberece (Čekija) papasakojo LTOK vyr. referentė Vida Vencienė. Festivalis jau ne už kalnų, jis vyks vasario 12-19 d. Mūsų sportinėje delegacijoje – 25 sportininkai, treneriai, aptarnaujantis personalas. Kaip teigė V. Vencienė, nors ir sunkmetis, tačiau pasirengimas būsimoms kovoms vyksta sklandžiai.
„Žiemos sporto šakų atstovams visada jaučiasi sunkmetis ir pasirengimui skirta ne tiek lėšų, kiek norėtųsi. Tačiau džiugina tai, kad sportininkų dalyvavimu olimpiniame festivalyje suinteresuotos miestų ir rajonų savivaldybės, o tai didelė motyvacija jauniems sportininkams“, – sakė V. Vencienė. Olimpinio festivalio programoje – 8 sporto šakų varžybos, o mūsų sportininkai dalyvaus keturiose: slidinėjimo, biatlono, dailiojo čiuožimo ir kalnų slidinėjimo.

Kalgario olimpinei čempionei Vencienei jau teko pabuvoti Liberece ir susipažinti, kaip čekai pasirengė šiam festivaliui. Jos nuomonė tokia: čekai festivaliui pasirengė 100 procentų. Pirmą kartą olimpinio festivalio istorijoje sportininkai gyvens visi kartu olimpiniame kaimelyje, sportinės delegacijos nebus išsibarsčiusios po visą miestą.
Apie Lietuvos sportininkų pasirengimą Londono olimpinėms žaidynėms išsamų pranešimą padarė LTOK olimpinių programų darbo grupės narys, Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis ir LTOK viceprezidentas, Olimpinių programų darbo grupės vadovas Algirdas Raslanas.
Pranešėjai akcentavo, kad stringama su strateginių sporto šakų vystymo ilgalaikėmis programomis. „Metai iš metų medalius per svarbiausias metų varžybas pelno dviračių sporto, baidarių ir kanojų irklavimo, graikų-romėnų imtynių ir šiuolaikinės penkiakovės atstovai. Šių šakų atstovai rungtyniauja stabiliausiai. Didesnį dėmesį reikėtų skirti sporto mokslo plėtrai“, – kalbėjo L. Tubelis.
LTOK viceprezidentas A. Raslanas pabrėžė, kad nėra jokios įtampos darbe, gerai vyksta mokslo tyrimai. Tačiau didelė problema – sporto šakų plėtojimo programa. Sporto federacijos be programos negali gauti finansavimo. „Nemaža problema ir trenerių kvalifikacijos kėlimo problema. Reikalinga rimta pagalba. Reikėtų pagalvoti apie Sporto mokslo tarybą Sporto departamente“, – sakė A. Raslanas.
Tačiau KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojo Rito Vaigino nuomone, ta problema glūdi pačioje taryboje. Sporto mokslininkai patys nepasitiki savimi, nepadaro to, ko iš jų norima. Taryba turi būti, bet ne tokia – ji turi būti gerokai efektingesnė, turi jaustis ryškus patariamasis balsas“, – teigė R. Vaiginas.
Posėdžio metu taip pat buvo aptartas pasirengimas 2010 m. geriausiųjų Lietuvos sportininkų pagerbimo vakarui, kuris įvyks 2011 m. sausio 7 d. Lietuvos nacionalinėje televizijoje.