Jau tapo tradicija Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinėje, artėjant Šv. Kalėdoms, pagerbti Lietuvos sporto veteranus. Susirinko tie, kurie garsino mūsų šalies sportą – olimpiniai čempionai ir medalininkai, olimpinių žaidynių dalyviai, pasaulio rekordininkai. Sportininkų laukė kalėdinės dovanėlės ir naujai išleista LTOK prezidento Artūro Poviliūno knyga „Olimpinė Lietuva 1918-2008 m.: lūžiai, etapai, pasauliniai kontekstai".
Monrealio olimpinių žaidynių medalininkė irkluotoja Genovaitė Ramoškienė neslėpė didelio džiaugsmo ir sakė: „Seniai girdėjau, kad tokia knyga turi pasirodyti, galvojau, kur ją bus galima įsigyti. Ir štai mano svajonė išsipildė: knyga jau mano rankose, už ją net nereikėjo mokėti. Tai pati geriausia man dovana Naujiesiems metams“.
Su artėjančiomis šventėmis įžymius Lietuvos sportininkus pasveikino LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas. Jis apžvelgė šiuos metus, kurie mūsų šalies sportininkams buvo ypatingai sėkmingi, per pasaulio ir Europos čempionatus olimpinėse sporto šakose pelnyti net 15 medalių. „Jūs esate ta aukštuma, į kurią visi lygiuojasi. Kai aptarinėjame kokius nors klausimus, visada jus prisimename. Mūsų jaunimas dabar žino ne tiktai olimpinių žaidynių istoriją, bet ir jus“, – sakė A. Poviliūnas.
LTOK vadovas įvairių jubiliejų proga apdovanojo olimpiniam judėjimui nusipelniusius žmones. Olimpinės žvaigždės buvo įteiktos LTOK atkūrimo darbo grupės nariui Antanui Kalantai, lengvaatlečių treneriui Juzefui Romankovui bei Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausiajam patarėjui, LTOK olimpinio švietimo komisijos pirmininkui Alvydui Puodžiukui, o LTOK lėkštės – Lietuvos rankinio nusipelniusiam treneriui Algirdui Kirvelaičiui ir pasaulio 400 metrų barjerinio bėgimo eksrekordininkei Anai Ambrazienei.
Olimpiečių vardu savo kolegas sveikino ir dėkojo LTOK už parodytą didelį dėmesį Lietuvos olimpiečių asociacijos viceprezidentė Birutė Statkevičienė ir trijų olimpinių žaidynių dalyvis bei dviejų sidabro ir bronzos medalių laimėtojas Antanas Bagdonavičius.
„Mums labai malonu, kad jaunieji Lietuvos sportininkai garsina mūsų šalį. Tai gero organizacinio darbo dėka. O mums labai svarbūs tokie susitikimai, kaip šiandienos, nes metai labai greitai praeina. Mums be galo malonu, kad nesame užmiršti, kad būname kartu“, – kalbėjo B. Statkevičienė.
Lietuvos irklavimo legenda A. Bagdonavičius nepaprastai laimingas, kad LTOK jam bei ieties metikei Birutei Kalėdienei sudarė galimybę rugpjūčio mėnesį vieną savaitę dar kartą pabuvoti olimpinėje Romoje, kur buvo paminėtos tų olimpinių žaidynių 50 metų jubiliejus.
„Įspūdis labai didingas, Romoje dabar gyvena 6 mln. gyventojų. Olimpinis kaimelis, kur prieš 50 metų ganėsi kone ožkos ir karvės, dabar tapo vos ne miesto centru. Gyvenome penkių žvaigždučių viešbutyje, daug ką pamatėme, nes tomis dienomis vyko daug renginių. Italai turi labai ambicingą planą 2020 m. vėl surengti didžiausias olimpines žaidynes. Jie beveik 90 proc. įsitikinę, kad balsavimas gali pasisekti. Viešnagės metu visos parodos, visi susirinkimai buvo pajungti toms olimpinėms žaidynėms propaguoti “, – sakė A. Bagdonavičius.

Per Romos olimpines žaidynes sidabro medalį pelniusiam A. Bagdonavičiui labai norėjosi pabuvoti laimingame Albano ežere ir dar kartą prisiminti olimpines kovas. Tačiau italai į renginių programą tos išvykos neįtraukė. O savo pinigais į tolimą užkampį puikusis mūsų irkluotojas nepanoro nuvažiuoti.
Susitikimo metu olimpiečiai labai gražiai bendravo tarpusavyje. Lengvaatlečiai Antanas Vaupšas, Adolfas Aleksiejūnas, Birutė Kalėdienė, Romualdas Bitė, Ana Ambrazienė, Rimantas Plungė turėjo ką prisiminti. Irkluotojai Vladas Česiūnas, Genovaitė Ramoškienė, Birutė Šakickienė, Sigitas Kučinskas, Antanas Čikotas, Vytautas Butkus, Vytautas Briedis sudarė savąjį „ratelį“. Savi tarp savų jautėsi boksininkas Jonas Čepulis, plaukikai Robertas Žulpa, Lina Kačiuįytė, slidininkė Vida Vencienė ir kiti. Mūsų sporto legendos dėkojo Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui bei jo vadovams, kurie jais taip nuoširdžiai rūpinasi.
Atkuriamojo LTOK darbo grupės narys Antanas Kalanta dabar įniko į krepšinio peripetijas ir kolekcionuoja šios sporto šakos nuotraukas, ženkliukus, simbolius, emblemas. Jo sukaupta įdomi kolekcija jau po Naujųjų metų pradės kelionę po Žemaitijos vidurines mokyklas. „Popietė LTOK būstinėje buvo labai smagi, graži ir turininga. Gaila, kad tos gražios akimirkos taip greitai pralėkė“, – sakė pasaulio ieties metimo eksrekordininkė Birutė Kalėdienė.