Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
„Šventes ramiai sutikome Šveicarijoje kartu su šeima. Treneris taip suplanavo, kad šventiniu laikotarpiu turėtume šiek tiek laiko pailsėti, ir krūvis buvo tiek mažesnis, bet, žinoma, ne atostogos“, - apie tai, kaip sutiko žiemos šventes, sakė Lietuvos 200 m ir 400 m bėgimo rekordininkė Agnė Šerkšnienė.
Bet dabar A.Šerkšnienė, jau nuo 2011-ųjų kartu su vyru Andriumi gyvenanti Šveicarijoje, vėl visa galva pasinėrė į pratybas ir jau išbandė jėgas varžybose. Savaitgalį Ciuriche (Šveicarija) vykusiose uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose lietuvė iškovojo dvi pergales. Pirmoje 60 m bėgimo serijoje finišavo per 7,54 sek. ir ne tik pakartojo asmeninį rekordą, bet ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Antroje bėgimo serijoje Agnės laikas buvo 7,6 sek.
Pagrindiniai jos šio sezono startai - Europos uždarų patalpų čempionatas Glazge ir pasaulio vasaros čempionatas Dohoje. Agnės mintyse – ir 2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės.
Pagrindinė A. Šerkšnienės distancija - 400 m, nors, pasak pačios sportininkės, jai labai smagus ir 200 m nuotolis, kurį jį įvardija kaip puikų atsipalaidavimą. „400 m nuotolis - jau sunki rungtis. Jai skiriu labai didelį dėmesį, daug treniruojuosi, jaučiu didelę atsakomybę. Jeigu esu gerai pasirengusi, vieną ratą stadione visada smagu bėgti“, - teigia bėgikė.
Kokia tau žada būti šiemetinė žiema, ar esi numačiusi daug rungtyniauti, sieksi kelialapio į Glazge įvyksiantį Europos uždarų patalpų čempionatą?
Normatyvą į Europos čempionatą Glazge aš jau esu įvykdžiusi vasarą, todėl galiu ramiai rengtis pagrindiniam žiemos startui.
Sausio 12–ąją startavau pirmosiose žiemos sezono varžybose ir bėgau 60 m distanciją. Tačiau tai tebuvo tik dalis manosios treniruotės.
Tuo pačiu pasitikrinome greitį, rezultatas yra pakankamai geras, nes pakartojau asmeninį rekordą.
Dabar laukia treniruočių stovykla Pietų Afrikoje, o po to jau antroji žiemos sezono dalis – dar porą startų.
Kokius tikslus kelsi Europos uždarų patalpų čempionate?
Tikslas bus vis patekti į kitą etapą: parengiamosios varžybos, pusfinalis, finalas. Būtų šaunu vėl bėgti finale, kaip ir per Europos čempionatą vasarą, tik uždarose patalpose finale gali varžytis ne 8, o 6 bėgikės.
Praėjusiais metais septynis kartus gerinai Lietuvos rekordus, kaip dabar juos vertini, ar ne per daug išeikvojai jėgų, kurių, ko gero, pritrūkai per Europos čempionatą Berlyne?
Nepasakyčiau, kad tie septyni šalies rekordai atėmė daug jėgų. Europos čempionate jų turėjau pakankamai, tačiau ten bėgimas vyksta ne dėl rekordo, o dėl aukščiausios vietos ir džiaugiuosi, kad tą dieną parodžiau, ką galėjau geriausio.
200 m ir 400 m distancijose jau įvykdei normatyvus į vasaros pasaulio čempionatą Dohoje, ar tai bus tavo svarbiausios šių metų varžybos?
Taip, tai bus svarbiausios sezono varžybos, tačiau čempionatas Dohoje vyks labai vėlai, spalio pradžioje.
Iki tol dar lauks daug kitų sezono startų, kurie, tikiuosi, bus sėkmingi ir suteiks dar daugiau motyvacijos bei teigiamų emocijų.
Ne už kalnų ir Tokijo olimpinės žaidynės, kuriose sieksi dalyvauti. Per kurias varžybas tikėtina tau gali paklusti olimpiniai normatyvai?
Atranka į olimpines žaidynes dar neprasidėjo ir neaišku, kokia ji bus. Ar bus olimpiniai normatyvai, ar bus priimta nauja atrankos sistema, pagal kurią reikės rinkti reitingo taškus. Dar tikrai neaišku, kaip bus galima į jas patekti.
Ar Lietuvos moterų estafetės 4x400 m komanda, kurioje ir tu esi, bandys įvykdyti pasaulio čempionato ir olimpinius normatyvus?
Mūsų komanda praėjusį sezoną per „Cosma“ taurės varžybas Vilniuje pasiekė 3 min. 33,03 sek. rezultatą, kuris dabar viršija normatyvą į pasaulio estafečių čempionatą Japonijoje gegužės 11–12 d. Gavome kvietimą ten dalyvauti ir, jeigu visos susirinksime stipriausios ir būsime geros sportinės formos, tikrai nepraleisime progos jame dalyvauti.
Tai būtų pirmas žingsnis tokio rango varžybose ir, jeigu pasisektų, galbūt, padidinsime šansus patekti ir į pasaulio čempionatą Dohoje, ir į olimpines žaidynes.
Ar žadi dalyvauti šiemetiniame Lietuvos žiemos čempionate?
Lietuvos uždarų patalpų čempionatą, deja, teks praleisti, nes būsiu ką tik grįžusi iš treniruočių stovyklos Pietų Afrikoje.
Sugaiščiau daug laiko skrydžiams ir kelionėms, kurios ypač vargina ir nepalieka laiko treniruotėms.
Nusprendėme po treniruočių stovyklos dalyvauti Šveicarijos čempionate ir ramiai rengtis pagrindiniam žiemos sezono startui Europos čempionate Glazge. Planuoju startuoti vasaros Lietuvos čempionate.
Kaip ir kur dabar treniruojiesi, gal oro sąlygos leidžia bėgioti ir lauke?
Dabar treniruojamės Ciuriche, „Letzigrund“ stadione. Sprinto treniruotes atliekame specialiai įrengtame tunelyje, kur yra 4 bėgimo takai, 120 m tiesioji.
Šeštadieniais važiuojame į kitą miestą, kur yra maniežas, ten bėgame ilgesnes greičio ištvermės distancijas. Kartais bėgiojame ir lauke, viskas pagal planą.
Kaip auga tavo dukra Audra, kuriai tuoj bus jau pusketvirtų?
Audrutė auga ypač judri ir linksma, per pietus nebemiega - dalyvauja mano treniruotėse. Kol aš dar nedalyvauju pagrindinėse treniruočių stovyklose, sportuojame kartu.