Gimnastikos akademijai vadovaujanti garsi Lietuvos gimnastė T.Kotik-Linovskienė su savo auklėtinėmis stengiasi kuo dažniau rungtis užsienyje.
Garsios Lietuvos gimnastės, tarptautinės klasės sporto meistrės, SSRS čempionės Tatjanos Kotik-Linovskienės auklėtinės sėkmingai pasirodė jau 24-tą kartą Kijeve surengtose tarptautinėse varžybose.
Keturiskart pasaulio čempionės Irinos Deriuginos ir jos mamos Albinos Deriuginos, kuriai jau 87-eri, taurės ir „Grand Prix“ meninės gimnastikos turnyre rungėsi įvairių amžiaus grupių gimnastės iš 38 šalių.
Mergaičių grupėje tarp 29 dalyvių nugalėtoja daugiakovėje tapo Vytės Nemunėlio pagrindinės mokyklos moksleivė 9-erių Vilė Sperskaitė (23,650 balo), aplenkusi lenkę Oliviją Maslovą (23,000) ir Moldovos gimnastę Janą Poką (22, 800), o pratimuose su lanku ir su kamuoliu ji buvo trečia.
Petro Vileišio progimnazijos mokinė 10-metė Kornelija Latyšovič savo grupėje laimėjo varžybas su lanku.
„Į šias varžybas buvome pakviestos antrą kartą ir vėl mano auklėtinės nenuvylė. Praėjusiais metais varžybas su lanku laimėjo Ema Mucharskytė, kuri yra viena kandidačių atstovauti Lietuvai olimpinėse jaunimo žaidynėse, o Vilė Sperskaitė pelnė du bronzos medalius. Tačiau šiemet talentingajai E. Mucharskytei nepasisekė pratimas su kamuoliu, jos nesėkmingo pasirodymo pasekmė – praėjusiais metais patirta trauma. Mes treniruojamės mažose patalpose, o varžybos Kijeve vyko Sporto rūmuose, kur daug erdvės, aukštos lubos“, - aiškino ketvirtus metus Gimnastikos akademijai vadovaujanti Vilniaus miesto sporto centro trenerė T.Linovskienė. Pernai ji po 28 metų į sugrįžo į Ukrainos sostinę.
Sovietmečiu Tatjana vienerius metus sėmėsi patirties Kijeve pas legendines gimnastes Albiną ir Iriną Deriuginas.
Kai Lietuva tapo nepriklausoma valstybė, 1990-ųjų rugsėjo mėnesį ši sportininkė grįžo į gimtinę. Atstovavo Lietuvai 1992 m. ir 1994 m. Europos čempionatuose bei 1993 m. pasaulio čempionate. 1994-aisiais po Europos čempionato Graikijoje ji nusprendė baigti sportinę karjerą.
„Gavau pakvietimą dirbti Vilniaus gimnastikos mokykloje, įkūriau klubą „Linta“, išsiauginau pirmąją savo auklėtinių kartą, su ja puoselėjau dideles viltis. Bet sukūriau šeimą. 2004-aisiais susilaukiau pirmojo sūnaus ir dešimčiai metų pradingau iš meninės gimnastikos. Užauginau tris sūnus – Ratmirą, Disaną ir Maratą, kurie dabar lanko imtynes ir plaukimą, ir nutariau grįžti į gimnastiką. Dabar ugdau savo antrą auklėtinių kartą“, - pasakoja T. Linovskienė.
Kartu su legendine gimnaste, 1982-ųjų absoliučia Europos meninė gimnastikos čempione Dalia Kutkaite 2015-aisiais jos įkūrė bendrą gimnastikos akademiją.
Tačiau garsių gimnasčių keliai jau po mėnesio išsiskyrė, ir dabar T. Linovskienė vadovauja savo Gimnastikos akademijai, kurią lanko apie 200 jaunųjų gimnasčių.

„Tų vaikučių iš pradžių buvo nedaug, tačiau dabar jų tikras antplūdis, mergaičių net nereikia ir ieškoti, jos ateina pagal rekomendacijas. Gyvename savo entuziazmo dėka, labai daug padeda tėveliai.
Akademijoje su pačiomis mažiausiomis gimnastėmis dirba trys trenerės, o aš treniruoju pagrindines sportininkes. Mes visos labai mylime gimnastiką, tačiau jeigu neturėsime sąlygų, negalėsime pasiekti aukštumų, liksime savo lygyje“, - išgyvena T. Linovskienė.
Gimnastikos akademijos sportininkės, kurios yra savo amžiaus grupės Lietuvos čempionės, stengiasi kuo daugiau dalyvauti tarptautinėse varžybose.
Šiemet vilnietės bandė jėgas Kaliningrade ir Austrijoje, o praėjusių metų gruodžio pabaigoje - Vokietijoje, iš kur nuolat grįžta, pelniusios medalių.
Kiekvienais metais gegužės mėnesį jaunosios gimnastės vyksta į Jaroslavlį (Rusija) ir dalyvauja tarptautiniame turnyre. Vyksta rungtyniauti ir į Baltarusiją, Lenkiją, Latviją.
Vasarą gimnastės buvo išvykusios į treniruočių stovyklą Nicoje, kur treniravosi ir Pekino bei Londono olimpinė čempionė rusė Jevgenija Kanajeva.
Gimnastikos akademija nuomojasi sporto salę Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje ir levo Karsavino vidurinėje mokykloje. Pratybos dažniausiai vyksta po pamokų.
„Kiekvieną dieną, padedant gimnasčių tėveliams, vyniojamės 14x14 m kilimus, ant jų ir įvaldome penkis gimnastikos įrankius. Kiekvieną mėnesį vaikai moka po 40 eurų mokestį. Ant lėkštutės mums niekas nieko neduoda. Mokinių tėveliai savo vaikams perka gimnastikos prietaisus, kurie ne taip pigiai kainuoja: tarkime, kamuolys, kuokelės, kaspinas - po 100 eurų, šokdynė – apie 60 eurų. Padedant Kūno kultūros ir sporto departamentui nusipirkome kilimą, o akademijos lėšomis - specialios dangos pakylą“, - sako T. Linovskienė.