Paskutiniu veiksmu planetos auksą iškovojęs Amandas Paulauskas: „Tokios akimirkos yra pačios brangiausios gyvenime".
Lietuvos stipruolis Amandas Paulauskas tolimojoje Japonijoje vykusiame pasaulio klasikiniame štangos spaudimo čempionate dar kartą priminė apie save. Daugkartinis pasaulio čempionas triumfavo svorio kategorijoje iki 120 kg ir pasidabino aukso medaliu.
Lietuvis trečiuoju bandymu išspaudė 247,5 kg sveriančią štangą. Šių varžybų planetos čempionu lietuvis tapo ketvirtą kartą. Jam priklauso ir šios rungties pasaulio rekordas.
Antrąją vietą užėmė švedas Andreasas Henningas (245 kg), trečiąją - kanadietis Shane‘as Martinas (242,5 kg).
A. Paulauskas naujienų agentūrai ELTA papasakojo apie pergalę Japonijoje bei naujus tikslus.
Pasaulio čempionu tapote nebe pirmą kartą. Kuo šis medalis yra išskirtinis?, - ELTA paklausė A. Paulausko.
Šis medalis išskirtinis tuo, kad varžybose teko dalyvauti su trauma, kurią patyriau treniruotės metu likus kelioms dienoms iki varžybų. Dėl to psichologiškai šios varžybos buvo vienos sunkiausių. Pilna jėga sustartuoti nepavyko, bet rezultato apginti titulą užteko. Priešininkai buvo labai stiprūs, dauguma išspaudė didesnį svorį negu anksčiau, todėl varžybos buvo labai įtemptos ir konkurencingos. Lemiamas buvo mano paskutinis štangos spaudimas, nes, nesėkmės atveju, būčiau likęs antras. Todėl emocijos ir pergalės skonis buvo neapsakomai malonūs. Tokios akimirkos yra pačios brangiausios gyvenime ir vertos kiekvieno prakaito lašelio.
Varžybos vyko tolimojoje Japonijoje. Ar sunku buvo prisitaikyti?
Kelionė praėjo sklandžiai. Pirmą dieną jautėsi miego trūkumas, bet prie pasikeitusios laiko zonos prisitaikėme pakankamai greitai. Jau kitą rytą kėlėmės šeštą ryto vietos laiku ir jautėmės puikiai. Esu turėjęs jau patirties varžytis kitoje laiko juostoje, dėl to neturėjau jokių bėdų. Iki varžybų turėjome tris dienas poilsio, todėl buvau pilnai pasiruošęs.
Šiek tiek laiko skyrėte ir ekskursijoms. Kokį įspūdį paliko Tokijas, Japonija?
Po varžybų turėjome dar tris dienas laisvo laiko ekskursijoms po Japonijos sostinę Tokiją. Miestas paliko neišdildomą įspūdį. Buvome sužavėti, kokie gražūs ir besišypsantys žmonės ten. Jeigu kur pasiklysdavome ir ieškodavome mums reikalingo metro ar kokios nors miesto dalies, visada prieidavo koks vietinis ir paklausdavo, ar mums nereikia pagalbos ir labai nuoširdžiai padėdavo. Miestas labai tvarkingas ir modernus. Keista buvo, kai gatvėse tūkstančiai žmonių ir nėra nei vienos šiukšlių dėžės. Mieste nematėme nei vienos šiukšlės, viskas labai tvarkinga ir išpuoselėta. Labai sužavėjo tai, kad miestas yra pilnas dangoraižių su milijonais žmonių, bet turi labai daug gražių parkų ir šventyklų, kurie alsuoja ramybe bei senove ir ten galima atsipūsti nuo miesto šurmulio.
Kalbant apie jėgos sportą. Kuo jis jus sužavėjo? Kur semiatės motyvacijos?
Šiame sporte jau turiu patirties daugiau kaip 15 metų. Šis sportas davė man labai daug - išugdė stiprų charakterį ir tik jo dėka esu ten, kur esu dabar. Dėl to labai gerbiu sportą, nes žinau, kokią įtaką jis turi žmonių gyvenimams, ypač jaunimo tarpe. Todėl jaučiu didžiulę pareigą ir atsakomybę prisidėti prie šios sporto šakos puoselėjimo ir populiarinimo. Būtent tai ir motyvuojame mane labiausiai - galimybė tinkamai reprezentuoti šią sporto šaką, įkvėpti kitus siekti savo tikslų bei dalintis patirtimi su kitais.
Ar tenkina sąlygos Lietuvoje? Nepasigendate dėmesio, pripažinimo?
Jėgos trikovės sportas Lietuvoje sparčiai populiarėja dalyvių skaičiumi, o apie mūsų rinktinės pergales kalbama vis plačiau. Dėka Lietuvos jėgos trikovės federacijos požiūrio į sportininkus, sąlygos sportuoti ir dalyvauti aukščiausio lygio varžybose yra puikios. Norėčiau ta proga padėkoti federacijai už pasitikėjimą ir visokeriopą pagalbą. Taip pat labai džiugu, kad dėl jėgos trikovės federacijos ir antidopingo agentūros bendradarbiavimo, labai stipriai keičiasi požiūris į jėgos sportą. Šis sportas tampa švarus, konkurencingas ir prieinamas visiems.
Prieš tai penkerius metus gyvenau Norvegijoje, sportavau vienas ir sąlygos tikrai nebuvo pačios geriausios. Dėl to dabar esu labai patenkintas turėdamas galimybę gyventi ir sportuoti Lietuvoje, apsuptas stiprios komandos, be kurios tokios pergalės nebūtų įmanomos.
Esate daugkartinis pasaulio čempionas, gerinote planetos rekordą. Ko dar tikitės iš savo karjeros?
Štangos spaudime visi tikslai yra įgyvendinti - esu tapęs pasaulio čempionu su specialiomis aprangomis ir be jų. Ir ten, ir ten esu pagerinęs pasaulio rekordus. Dabar visas mano dėmesys krypsta į jėgos trikovę. Gruodžio mėnesį tapau Europos klasikinės jėgos trikovės čempionu, o pasaulio čempionate praėjusiais metais likau trečias. Dabar tikslas yra tapti pasaulio jėgos trikovės čempionu.
2021 metais tikiuosi dalyvauti pasaulio žaidynėse, kurios yra antros didžiausios žaidynės po olimpinių ir kuriose dalyvauja visos Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) pripažintos sporto šakos, pretenduojančios į olimpinių žaidynių programą. Tada galėsiu sakyti, kad šiame sporte pasiekiau visas aukštumas. O kol kas prieš akis laukia sunkus darbas, kad svajonės taptų realybe.