Lietuvos sporto muziejaus, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos ir sporto veteranų klubo „Ąžuolynas“ iniciatyva Kauno Vytauto parke buvo paminėtas Lietuvos sportinio judėjimo gimimo vietos 100-metis.
Šios šventės organizacinės komisijos pirmininkas Pranas Majauskas, skelbdamas šventės pradžią, sakė: „Lenkiu galvą ir dėkoju čia gausiai susirinkusiems pagerbti tų žmonių, kurie 1919 m. neišpasakytai sunkiu besikuriančiai Lietuvai metu sugebėjo įsteigti Lietuvos sporto sąjungą ir čia, šioje vietoje, surengti pirmąją sporto šventę. Lietuvos sporto sąjunga davė pradžią visam Lietuvos sportiniam judėjimui. Kaip savo atsiminimuose rašo Stepas Garbačiauskas: ,,Tai buvo mūsų penkių berniukų ir vienos mergaitės grupelė.“ Jos pirmininku buvo išrinktas gydytojas Pranas Slyžius. Lietuvos sporto sąjunga po metų veiklos peraugo į Fizinio lavinimosi sąjungą ir toliau tęsė sportinio judėjimo populiarinimą Lietuvoje.
Dar prieš 100-mečio šventės pradžią buvo pagerbtas pirmųjų jos organizatorių atminimas ir padėta gėlių bei uždegta žvakelių Petrašiūnų kapinėse. Į šventę Vytauto parke atvyko gražus būrys Lietuvai nusipelniusių sporto veteranų, olimpiečių, sporto sirgalių būrys, svečių iš Lietuvos Seimo, vyriausybinių ir visuomeninių organizacijų, Kauno miesto ir Kauno apskrities rajonų bei įvairių Lietuvos vietovių, taip pat buvusių ir esamų Lietuvos sporto organizacijų vadovų: Zigmas Motiekaitis, Vytautas Nėnius, Bronislavas Vasiliauskas, Dovydas Jokubauskis, Mindaugas Šivickas ir kt. Susirinkusius gražiai pasveikino ne tik sporto organizacijų vadovai, bet ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Gediminas Vasiliauskas ir Ramūno Karbauskio padėjėja Vaida Pranarauskaitė. Kaip tais 1919-aisiais, skambia muzika ir žvalia nuotaika susirinkusius sveikino Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“.

Visos šventės programos vedėjai Vytautas Kirkliauskas bei Sandra Baltramonaitytė ir gausus meno programos, koordinuojamas Filomenos Beleškevičienės, atlikėjų būrys sėkmingai žavėjo ir linksmino susirinkusiuosius. Tai Kauno Santaros gimnazijos šokių kolektyvas (vadovas Kazimieras Kodratavičius), Kauno Santaros gimnazijos solistė Elevina Lamanauskaitė, Rokų gimnazijos šokių kolektyvas ,,Šuldu buldu“ (vadovė Berta Janulevičienė), Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos merginų gimnazijos ansamblis "YZZY“ (vadovė Eglė Grybienė), Kauno Maironio universitetinės gimnazijos vokalinis ansamblis (vadovė Aušra Poliukaitienė) ir gimnastikos šokių grupė (vadovas Gintaras Paukštys), Kauno šv. Kazimiero Gimnazijos choras (vadovė Eglė Grybienė).
Po meninės programos vyko sportinė programa. Pirmieji ir bene šauniausiai pasirodė būsimieji olimpiečiai „Malūnėlio“ darželinukai, tame pačiame 1919 m. bėgimo takelyje įveikdami olimpinę myliukę ir pasiekdami naują Vytauto parko bėgimo rekordą. Be galo gražus ir emocingas buvo lauko teniso sporto veteranų, vadovaujamų Stasio Labanausko, ir jaunųjų Kauno ,,Tauro“ futbolo mokyklos auklėtinių Igno Rimavičiaus ir Arijaus Dūros (treneris Mindaugas Daunaravičius) pasirodymas. Šiltai buvo sutiktas šuolininko į aukštį Adrijaus Glebausko, įveikusio 2,26 m aukštį, ir jo trenerės Audros Gavelytės pristatymas. Visi išvydę į šventę atvykusius Vidą Blekaitį ir Žydrūną Savicką laukė jų pasirodymo. Tačiau stipruoliai pasirodymą pradėjo kaip, kad ir 1919 m. girų kilnotojai, vadovaujami Vido Grigonio. Giras kilnojo Kajus Bovainis, Dovydas Pauža, Benas Balsevičius, Simonas Skučas, Žygimantas Tamutis ir Augustas Kučinskas.
Po giros kilnotojų į startą stojo ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje stipriausi lietuviai V. Blekaitis ir Ž. Savickas, kurie su 500 kg sveriančiais skrituliais abu kartu surėmę savo galingus pečius elgėsi kaip su žaisliuku. Po nepaprastai sunkios ir karštos dienos, bet įdomios ir turiningos šventinės programos šventės dalyviai vyko į Lietuvos sporto muziejų, kur buvo sutikti ne tik su „Ąžuolyno“ ansamblio muzikos akordais, bet ir gražiomis skambiomis dainomis.