Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Birželio 12 dieną Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) gavo Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) Disciplinarinės komisijos raštą, kuriame skelbiama, kad Jevgenijus Šuklinas netenka Londono olimpinių žaidynių sidabro medalio.
Tokį nuosprendį IOC Disciplinarinė komisija priėmė po B mėginio tyrimo rezultatų. Nuosprendis galutinis ir neskundžiamas.
Remiantis IOC raštu, kanojininkas J. Šuklinas, 200 metrų sprinto rungtyje užėmęs antrąją vietą, yra diskvalifikuojamas iš Londono olimpinių žaidynių. Tai reiškia, kad sportininkas turės grąžinti medalį, diplomą ir ženkliuką.
Šio sprendimo įgyvendinimą Tarptautinis olimpinis komitetas pavedė atlikti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
„Esame už švarų sportą. Netoleruojame sukčiavimo. Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimą imsimės įgyvendinti nedelsiant. Kaip jau buvo kalbėta, J. Šuklinui teks grąžinti ne tik medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas. Kitą savaitę vyksiančiame LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje priimsime visus su šiuo atveju susijusius sprendimus,“- sako LTOK prezidentė ir Tarptautinio olimpinio komiteto narė Daina Gudzinevičiūtė.

Kaip rašė delfi.lt, J.Šuklinas vasario pradžioje feisbuke prisipažino gavęs laišką, kuriame yra kaltinamas dopingo vartojimu Londono olimpinių žaidynių metu.
Tiesa, laiške nurodytas gavėjas – ne Jevgenijus Šuklinas, o Jevgenijus Daluzian. Sportininkas įtarė, kad tai tiesiog klaida, nes Daluzyan – Armėnijos sunkiaatletės Melanie pavardė, o pastaroji dėl dopingo vartojimo buvo suspenduota praėjusių metų gruodį.
Bet kiti laiške pateikti duomenys leidžia identifikuoti J. Šukliną, maža to, kilusią painiavą pabandęs išsiaiškinti kanojininkas buvo patikintas, jog teigiamas buvo būtent jo testas. Pakartotinai išanalizavus olimpiados metu paimtą irkluotojo mėginį rasta draudžiamos medžiagos, B mėginio tyrimas sportininko taip pat neišgelbėjo.
Lietuvos antidopingo agentūros specialistės Rūtos Banytės teigimu, kanojininką įklampinęs dehidrochlormetiltestosteronas yra anabolinio steroido metandienono derivatas (išvestinis cheminis darinys).
Kodėl J. Šuklinas atsidūrė po dopingo kontrolierių padidinamuoju stiklu prabėgus 7 metams nuo sidabrą atnešusio sprinto 200 m distancijos finale?
Retrospektyviniai olimpiados mėginių testai reguliariai daromi nuo 2004 metų Atėnų žaidynių. Pakartotinius olimpinėse žaidynėse paimtų dopingo mėginių tyrimus atlieka Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) akredituota laboratorija Lozanoje (Šveicarija).
Čia saugomi tūkstančiai užšaldytų senų mėginių, kuriuos antidopingo taisyklės leidžia tikrinti pažangesniais metodais dešimt metų. Suėjus „senaties“ terminui, buteliukai su šlapimo ar kraujo pavyzdžiais sunaikinami.