Alytaus lopšelis-darželis „Girinukas“ savo auklėtinius nuo mažumės pratina prie sporto, fizinio aktyvumo. Jį lankė ir Lietuvos rinktinės krepšininkas.
Kovo pradžioje Alytuje turėjusios vykti Lietuvos mažųjų žaidynių antrojo etapo varžybas, kuriose rengėsi dalyvauti 21 komanda iš Alytaus pietų regiono ikimokyklinių įstaigų, dėl koronaviruso nukeltos vėlesniam laikui.
Varžybas buvo patikėtos organizuoti gerai žinomam Alytaus lopšeliui-darželiui „Girinukas“. Tai vienintelis miesto darželis, dalyvaujantis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto programoje–projekte „Olimpinė karta‘‘.
Pasak Alytaus sporto vadovo Adomo Andrušaičio, šis lopšelis-darželis mieste iš kitų išsiskiria kaip didelį dėmesį skiriantis fiziniam aktyvumui.
„Esame įsikūrę senamiestyje, strategiškai puikioje vietoje: mus supa miškas, netoliese yra Dailidės ežerėliai, sveikatingumo takas, šalia - miesto stadionas bei miesto parkas su įvairiais sportiniais įrenginiais. Pati įstaigos teritorija yra ganėtinai didelė, turime pakankamai erdvių vaikams sportuoti, judėti. Sudarytos reikiamos sąlygos vaikų sveikatai stiprinti ir ją saugoti.
Esame sukūrę tokią aplinką, kuri skatina vaikus judėti. Yra S. Kneipo sveikatingumo takas, vaistažolių kalnelis, natūralios aplinkos erdvės ir lauko žaidimų aikštelės.
Beveik dvejus metus koordinavome tarptautinį projektą „Būk aktyvus - būsi sveikas“ ir jame dalyvaudami įsigijome naują vidaus bei lauko sporto įrangą.
Turime salę, kineziterapijos kabinetą, baseiną, judėjimo kampelius grupėse su atitinkamu inventoriumi. Juose vaikams pritaikomos profilaktinės, gydomosios ir sveikatą stiprinančios priemonės.
Vaikai mokomi žaisti krepšinį, trikrepšį, futbolą, kitų žaidimų. Šaltuoju metų laiku jie sportuoja gryname ore“, - sako lopšelio darželio direktorė Rasa Naujalienė.
Su direktore kalbėjomės dar prieš Vyriausybės sprendimą laikinai uždaryti visas šalies ugdymo įstaigas.
Kaip prasideda diena jūsų lopšelyje-darželyje?
Kiekviena diena prasideda vaikų rytine mankšta, kuri būna organizuojama įvairiomis formomis ir būdais.
Tai mankštai vadovauja vaikų tėveliai, močiutės, seneliai. Mankšta – diskoteka, mankšta-lauke, mankšta-jogos pratimai ar mankšta su netradicinėmis priemonėmis.
Vėliau organizuojame fizinio ugdymo ir baseino veiklas, sveikatos valandėles, sporto rytmečius ir kt.
Įstaigoje vaikai sportuoja ir lanko krepšinio, futbolo treniruotes, šokių repeticijas.
Jau pats darželio pavadinimas nusako, kad reikia bendrauti su gamta, pamilti ją, turėti savo mėgstamą kampelį.
Nuo 2000 metų gegužės 18 d. esame įtraukti į Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą „Sveika mokykla“, vėliau pervardintą į „Sveikatos želmenėliai“.
Įstaigos pedagogai parengė sveikatingumo programą. Vėliau buvo sukurta tęstinė sveikatingumo programa „Auk, judėk ir tobulėk“.

Kiek valandų per dieną skiriate fiziniam aktyvumui, ką vaikai labiausiai mėgsta?
Atsižvelgiant į dienos ritmą, individualius vaiko poreikius ir pomėgius, fiziniam aktyvumui skiriame pakankamai daug laiko.
Vaikai sportuoja ne tik salėje, lauke, bet veikla vyksta ir baseine, o tiems, kurie turi judėjimo sutrikimų, atliekama gydomoji mankšta. Nėra vaikų nemėgstamos veiklos, jie yra aktyvūs, sportiški ir sveiki.
Kokiomis tradicijomis galite pasidžiaugti?
Džiaugiamės daugeliu renginių: „Judrioji Europos savaitė“, „Mažasis futbolas“,bendr adarbiaujame su Alytaus lopšeliu-darželiu „Du gaideliai“, Lietuvos mažųjų žaidynėmis, Pasauline orientavimosi sporto diena, akcija „Aš bėgu“, bendarbiaujame su Alytaus lopšeliu-darželiu „Du gaideliai“.
Vaikai ypač mėgsta turistinį žygį prie Dailidės ežerėlio. Bendradarbiaujame su Alytaus visuomenės sveikatos centru, dalyvaujame bendrame LTOK ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) rengiamuose projektuose bei projekte „Olimpinė karta“, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ veiklose.
Džiaugiamės bendradarbiavimu su socialiniais partneriais, mus ypač džiugina atsakingas Alytaus savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro požiūris į vaiką bei mums paskirtos specialistės atsakingas darbas.
Prie mūsų renginių kviečiame prisijungti visą bendruomenę: tėvelius, kitus šeimos narius, kolegas, bendraminčius, partnerius.
Alytuje vyksta nemažai sporto renginių ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms. Kuriuos norėtumėte išskirti, kurie jums įsimintini?
Aktyviai prisijungiame prie miesto, respublikinių, tarptautinių sportinių renginių, projektų.
Norėtume pasidžiaugti kiekvienais metais Alytuje vykstančiu tarptautiniu sportinio ėjimo festivaliu, kuriame darželinukai eina 1 km.
Trejus metus Rotušės aikštėje organizuodavome mankštą „Už kiekvieną vaiką“ visoms Alytaus ikimokyklinėms įstaigoms. Dalyvavome kamuolio mušinėjimo rekordo siekimo socialinėje akcijoje.
Ar lopšelyje-darželyje „Girinukas“ galima įžvelgti būsimuosius sportininkus, gal koks žinomas sportininkas pas jus išaugo?
„Girinuko“ auklėtiniai, atsisveikinę su darželiu, aktyviai sportuoja ir siekia aukštų sportinių rezultatų. Mūsų lopšelį-darželį lankė buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas Vaidas Kariniauskas, plaukikė Ema Kastsiukovich, stalo tenisininkės Skaistė ir Aistė Trainavičiūtės, futbolininkai Gustas Jarusevičius ir Danas Trainavičius, boksininkas Mindaugas Maslauskas. Mūsų auklėtinis Evaldas Raugala Londone subūrė futbolo komandą iš Lietuvos emigrantų.
„Girinukas“ – sportiškas lopšelis-darželis, o auklėtojos, visas kolektyvas?
Didesnė dalis auklėtojų (15 iš 23) priklauso Respublikinei ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijai.
Vadovaujamės posakiu „Motyvuotas ugdytojas-aktyvus ugdytinis“. Dalyvaujame įvairiuose miesto, respublikiniuose renginiuose.
Esame vienintelis darželis Alytuje, dalyvaujantis LTOK programoje –projekte ,,Olimpinė karta‘‘. Turimas žinias dalijamės ne tik su miesto pedagogais, bet ir respublikoje.
Mūsų kūno kultūros mokytoja Daiva Rusteikienė pernai buvo išrinkta viena iš penkių geriausių kūno kultūros pedagogų Lietuvoje.
Ar žiemą vaikus pratinate šliuožti slidėmis, čiuožti ant ledo?
Stengiamės kuo daugiau laiko praleisti lauke bet kokiu oru. Žiemos metu žaidžiame įvairius žiemiškus žaidimus. Šiemet žiema sniegu nelepino, bet vaikus supažindiname su žiemos žaidimais juos stimuliuodami salėje.
Dėl ko jums, lopšelio-darželio direktorei, labiausiai skauda galvą?
Mums trūksta aikštyno, nepakanka vienos salės, joje mums maža vietos. Joje šokam, sportuojam, dainuojam, organizuojame šventes. Mūsų didžiausias džiaugsmas yra tai, kad padarome viską, nes puiki bendruomenė ir atsakingai dirbantis kolektyvas.