Karantinas – ne kliūtis fiziniam aktyvumui ir sportui. Tai įrodė sveikatingumo klubas „Impuls“, sujungęs trenerius ir sportuojančiuosius virtualiu ryšiu.
„Impuls“ ėmė organizuoti ir transliuoti treniruotes nuotoliniu būdu. Socialiniame tinkle „Facebook“ profesionalūs treneriai gyvų transliacijų metu demonstruoja ir paaiškina įvairius pratimus.
Pratimai – tarsi iš grupinių treniruočių salės
„Impuls“ klubuose labai sparčiai populiarėja grupinės treniruotės. Pagal kiekvieno poreikius galima rinktis įvairiausius užsiėmimus - nuo pilateso ir jogos iki zumbos bei „Cross training“. Nors namuose sąlygos sudėtingesnės, „Impuls“ dauguma šių treniruočių perkėlė į interneto erdvę.
„Pirmas mūsų noras buvo suorganizuoti kuo įvairesnes treniruotes. Mūsų klientų ratas yra labai didelis, žmonės lanko skirtingas grupines treniruotes, o visiems norisi suteikti galimybes sportuoti namie. Iš kitos pusės - tai puiki proga žmonėms išbandyti kažką naujo. Kartais žmonės neateina išbandyti tam tikrų grupinių treniruočių pavyzdžiui dėl to, kad netinka laikas. Todėl e-treniruotės yra puiki galimybė išbandyti dominančius užsiėmimus“, - pasakojo „Impuls“ trenerė, užsiėmimų parinkime aktyviai dalyvaujanti Vilma Brinec.
Anot trenerės V.Brinec, labai svarbus yra socialinis ryšys su klientais.
„Žmonės, pamatę savo trenerius kitoje ekrano pusėje, susigrąžina motyvaciją sportuoti. Yra išlaikomas emocinis ryšys, kuris yra labai svarbus. Saviizoliacijos metu būtent sportas yra labai gera priemonė socialiniam ryšiui palaikyti“, - pridūrė trenerė.
Namuose esantiems žmonėms skirtos treniruotės yra kiek trumpesnės nei vykdavo salėse. Jokios ypatingos įrangos nereikia turėti, o jei norima pasisunkinti pratimus, tam tinkamų daiktų galima rasti kiekvieno iš mūsų namuose. Bet kokiu atveju, vien su savo kūno svoriu galima atlikti labai daug naudingų pratimų.
„Turime lengvesnių arba greitesnių treniruočių, aktyvesnių arba lėtesnių. Šioje vietoje labai svarbu yra tai, kad visi, kurie visą laiką sportuodavo su treneriu, jie gali tiesiog tradiciškai atlikti savo treniruotę. Tiems, kurie nėra iki šiol sportavę, būtų labai gerai pradėti nuo lengvesnių treniruočių, tokių kaip joga, „Slow&Strong“, „Movement“, kurios šiek tiek paruoš kūną. Sportas stiprina imunitetą, bet per stiprus sportas jį silpnina. Svarbu nepasidaryti sau meškos paslaugos. Žinoma, yra kai kurių niuansų, kurių negalime perkelti į namų sąlygas, tačiau kartais mėginsime apeiti sistemą. Pavyzdžiui, turėsime bokso treniruotę be bokso pirštinių“, - šypsojosi „Impuls“ trenerė V. Brinec.
Treniruotėms – puodai ir kuprinės
Filmuodami treniruotes namuose, „Impuls“ treneriai sugalvoja įvairiausių priemonių, padedančių paįvairinti sporto procesą. Štai didžiulę treniravimo patirtį sukaupusi Agnė Buta sugalvojo pratimus panaudojant puodus.
„Kadangi dabar dauguma esame namuose ir neturime ką veikti, tai e-treniruotės yra puikus būdas pradėti rūpintis savimi. Sportas gerina medžiagų apykaitą, nuotaiką, o to mums šiuo metu labai trūksta. Namai yra tikra sporto salė, nes bet kurį buities įrankį galima panaudoti treniruotėje. Esu dariusi treniruotę su šaukštais, su šluota ir pan. Bet kuris saugus įrankis gali būti naudojamas", - paaiškino trenerė.
Pasak trenerės A. Butos, žmonės teigiamai reaguoja į įvykusias treniruotes, reiškia labai didelį susidomėjimą bei nekantrauja kitų išbandymų.
„Impuls“ trenerė Jekaterina Komisarova pademonstravo, kaip galima dirbti su svoriais naudojant kuprinę su knygomis. Treniruotėse galima vietoj svarmenų naudoti ir vandens buteliukus. „Impuls“ pažada, kad įdomių treniruočių laukia dar ne viena.

Trenerė A. Buta pataria atkreipti dėmesį į tai, kad mažiau patyrę ar visai sportu nesidomėję žmonės namuose gali daryti klaidas.
„Namuose, kaip ir salėje, labai svarbus yra apšilimas. To, tikiuosi, žmonės neužmiršta. Taip pat labai svarbu prasitempti po treniruotės. Dėl viso kito, tai treneriai, dirbantys „online“, sudaro protingas ir saugias treniruotes. Sukontroliuoti žmones kitoje ekrano pusėje yra sudėtinga, bet mes stengiamės nuolat aiškinti, kokia turi būti taisyklinga padėtis, kaip viską tiksliai atlikti“, - pridūrė „Impuls“ trenerė A. Buta.
A. Butos treniruotė naudojant natūralius gyvūnų judesius:
Treniruotė – namo kieme
Vilniuje, šalia „Impuls“ klubo esančiame Trinapolio gatvės namo vidiniame kieme, praėjusią savaitę įvyko unikali treniruotė. Treneris Tomas Kizelis kvietė visus namo gyventojus išeiti į balkonus ir atlikti treniruotę neišeinant iš savo namų.
Nors buvo baiminamasi, kad ši idėja gali nepasiteisinti ir treneris liks sportuoti vienas, balkonuose vienas po kito atsirado žmonės, greitai įsijautę į treniruotės procesą.
„Iš karto sutikau tokiai idėjai, nes tai daryti man yra labai smagu. Mankštinti, skleisti judėjimo idėją yra mano darbas, kuris man labai patinka. Bijojau, kad visi tik filmuos ir sportuosiu vienas (juokiasi, - red. past.). Nors ir būtų buvęs vienas žmogus - sportininkas, vis tiek jam būčiau pravedęs visą treniruotę. Akcentavau pratimus visam kūnui, nes šiuo metu žmogus labai sustingęs ir gali būti nejudrus. Dėl to, mano manymu, treniruoti mažas raumenų grupes nebūtų naudinga. Orientavausi į nugaros, krūtinės, šlaunų, sėdmenų ir pilvo preso raumenis. Tokios treniruotės skirtos visiems, kas turi valios ateiti ir pasportuoti. Visada yra pratimų palengvintų variacijų, todėl jos tinka įvairaus fizinio pasiruošimo žmonėms“. - pasakojo treneris T. Kizelis.
Treneris taip pat pabrėžė judėjimo ir sporto svarbą karantino metu. Tai ne tik naudinga kūnui, bet ir padeda išvengti streso.
„Matosi, kad žmonėms trūksta mankštos, judesio, pramogų ir yra labai daug streso. Taisyklingas judesys padeda kontroliuoti svorį, o fizinis aktyvumas yra viena iš veiksmingiausių strategijų stresui įveikti. Taip pat mankšta turi labai daug pliusų mūsų kūnui, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemos suaktyvinimui“, - pabrėžė „Impuls“ treneris.
„Impuls“ e-treniruočių tvarkaraštį galima rasti impuls.lt arba Facebook paskyroje. Planuojama, kad užsitęsus karantinui, treniruotės taip pat bus pratęstos ir ateityje.