Kai Maskvos olimpinių žaidynių plaukimo čempionė Lina Kačiušytė tapo Lietuvos olimpiečių asociacijos (LOA) prezidente, ji pirmiausia visiems dėkojo už pasitikėjimą, o savo kolegoms olimpiečiams linkėjo entuziazmo ir sėkmingos veiklos.
LOA prezidento pareigos atsakingos. Su kokiomis viltinis pradedate dirbti?Jokių perversmų tikrai nedarysiu. Aš nebijau darbų, nes LOA nuo pat pradžios, aštuonerius metus, buvau Valdybos narė. Mano pagrindinis tikslas ir yra tęsti buvusio asociacijos prezidento Eugenijaus Levicko pradėtus darbus, stengsiuosi ir toliau eiti tuo teisingu keliu.
Kokie praėjusios kadencijos darbai labiausiai įsiminė?Visi darbai buvo geri. Labai svarbus vaikų olimpinis švietimas. Mūsų olimpiečiai per įvairius susitikimus jiems skleidė olimpizmo idėjas, kurios vaikučiams patiko ir, neabejoju, ne vienas jau pravėrė sporto mokyklos duris. Vaikai labai imlūs įvairiems šiuolaikiniams nukrypimams, todėl mūsų pareiga juos sudominti įvairiomis teigiamomis priemonėmis.
Šviečiamajai veiklai asociacija ir toliau skirs didelį dėmesį. Labai svarbus olimpiečių bendravimas, ypač tų, kurie ką tik baigė sportuoti. Pasikeičia gyvenimo būdas, o tai labai svarbi žmogaus psichologinė būsena.
Dar sportuoja vienas kitas nuo sovietinių laikų likęs atletas, tačiau jų gretos vis labiau tirpsta.
Baigusius sportuoti olimpiečius būtinai stengsimės įtraukti į mūsų asociacijos ar Vilniaus olimpiečių klubo veiklą, skirti jiems pareigų ar pasirūpinti jų užimtumu. Jiems tada bus lengviau tuo pereinamuoju laikotarpiu. Juk anksčiau jie sportavo, buvo užimti nuo ryto iki vakaro ir staiga viskas pasikeitė – nebereikia eiti į treniruotes, važiuoti į varžybas. Tiems buvusiems sportininkams būtinai reikės rasti tolesnį gyvenimo kelią, ir LOA stengsis jiems padėti.
Naujoje LOA Valdyboje labai daug vandens sporto šakų atstovų – irkluotojų ir plaukikų. Ar jie asociacijoje iš tiesų yra labai aktyvūs? Net neatkreipiau į tai dėmesio. Mūsų plaukikai gal ir retokai susitinka, nes tai labai individuali sporto šaka. Tačiau pastebėjau, kad irkluotojai iš tiesų yra aktyvūs ir vieningi. Anksčiau netgi draugiškai „pašpilkuodavau“ buvusiam asociacijos prezidentui Eugenijui, kad pasitaria grupė draugų ir viską nusprendžia. Būtų gerai, kad visi tokias galvas turėtų. Tarpusavyje labai gražiai bendrauja ir lengvaatlečiai.
Kokie pirmieji darbai, kurių imsitės?Mūsų veiklos programoje 2011 m. – net 21 punktas. Kovo 17–19 d. Vilniuje surengtas olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimo turnyras, o balandžio 27–30 d. Kaune vyks Europos čempiono Ričardo Tamulio varžybos. Labai mėgstu boksininkus, imtynininkus, jie vieningi, juos laikyčiau pavyzdžiu kitiems.
Balandį Vilniuje dalyvausime žygyje „Darom 2011“, gegužę padėsime organizuoti tradicinį boksininko Algirdo Šociko turnyrą, birželį dalyvausime Olimpinės dienos proga rengiamame olimpiečių estafetės bėgime miesto gatvėmis į Vingio parką. Asociacijai bus kiek laisvesnė tik vasara, o rudenį vėl kibsime į darbus.
Kai buvote priversta išeiti iš Vilniaus savivaldybės Sporto skyriaus, ilgai buvote bedarbė. Ar pavyko susirasti darbą?Ačiū Dievui, mums mokama renta, tai pusantrų metų galėjau išgyventi. Prieš keliolika dienų darbą pagaliau pavyko susirasti Lietuvos olimpiniame sporto centre. Kol kas esu ant sparnų – labai šaunus kolektyvas, darbas labai patinka. Vyrai man padeda susiorientuoti, o kaip bus toliau – žiūrėsime.
Jokių perversmų tikrai nedarysiu. Aš nebijau darbų, nes LOA nuo pat pradžios, aštuonerius metus, buvau Valdybos narė. Mano pagrindinis tikslas ir yra tęsti buvusio asociacijos prezidento Eugenijaus Levicko pradėtus darbus, stengsiuosi ir toliau eiti tuo teisingu keliu.