Bėgimas bus skirtas Valstybės dienai ir Žalgirio mūšio 601-osioms metinėms paminėti. Bėgimas yra tradicinis, rengiamas jau 22 kartą.
„Mes šį bėgimą pradėjome rengti dar sovietiniais laikais, – pasakojo renginio iniciatorius, VDSKS pirmininkas Romualdas Budrionis. – Iš pradžių juo minėjome tik Žalgirio mūšio metines. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, kai buvo paskelbta Valstybės diena, įvertinome, kad būtų geriau minėti abi šias datas ir bėgimą rengti šventinę dieną.“
Bėgimo trasos ilgis – 11,2 km. Startas – 11 val. prie Žaliųjų ežerų paplūdimio.
Bėgikai varžysis net šešiose amžiaus grupėse. Absoliutūs nugalėtojai ir prizininkai bus apdovanoti taurėmis, diplomais ir medaliais, piniginiais prizais. Prizai bus įteikti ir amžiaus grupių nugalėtojams.
Prizus įsteigė Vilniaus miesto savivaldybės kultūros, sporto, turizmo departamento Sporto skyrius, privatūs rėmėjai.
R. Budrionis negalėjo nurodyti apytikslio VDSKS „Žalgiris“ rengiamų bėgimų dalyvių skaičiaus. Pasak jo, skaičius varijuoja dėl daugelio aplinkybių.
„Kai privažiuoja lenkų, dalyvauja 80–90 bėgikų, kai jų nebūna – 60–70. Buvo vienais metais tik 50. Tada buvo labai karšta, saulė kepino. O distancija netrumpa, parinkti trumpesnės negalime, tik tokia išeina. Anksčiau dar porą kartų rengėm bėgimą per mišką, kol jis dar nebuvo labai užžėlęs ir galėjo privažiuoti greitosios pagalbos automobilis. O be jo mes negalime rizikuoti žmonių sveikata“, – kalbėjo sąjungos pirmininkas.
Reikalavimai dalyviui griežti. Jis turi būtinai pateikti gydytojo leidimą bėgti. Pasak R. Budrionio, kartą nei leidimai, nei greitoji nepadėjo. Vienas bėgimas baigėsi tragiškai: „Prieš dvylika metų buvo toks įvykis. Bėgikas ėmė svirduliuoti, jį pradėjo mėtyti, o renginį stebėjusi greitoji dėmesio neatkreipė, kol kiti bėgikai pamatė, kad žmogus beveik netenka sąmonės. Tada greitosios pagalbos automobiliu jis buvo išvežtas, bet išgelbėti nepavyko – reikėjo anksčiau medicinai įsikišti. Tai buvo vienintelis iš tiesų liūdnai pasibaigęs bėgimas.“

Rengėjai susiduria ir su kitais sunkumais.
„Dabar trasą teko šiek tiek sutrumpinti, – teigė R. Budrionis. – Anksčiau finišuodavome toje pačioje vietoje, kur startuodavom. Dabar finišą pasieksime prie valčių stoties, nes toliau kelias užverstas akmenimis. Net ir tokią trasą parinkti buvo problemų – labai daug pridygę privačių namų. Gerai, kad yra senas malūnas, kurio savininkas Antanas mielai atidaro ir uždaro vartus.“
Skirtingo amžiaus kategorijose dalyvauja įvairus bėgikų skaičius. Vis dėlto, pasak VDSKS pirmininko, aktyviausi – per keturiasdešimtį persiritę veteranai.
„Daugiausia dalyvių būna amžiaus grupėje nuo 40-ies iki 50-ies metų, – teigė jis. – Pernai tokių buvo 18. Bet jaunimo irgi sulaukiame gana daug. Atvažiuoja tikrai ne vien vilniečiai, atvyksta iš Molėtų, Kauno, Šiaulių, Pasvalio. Na, gal iš Klaipėdos neatvažiuoja, bet iš artimesnių miestų būna nemažai žmonių.“
Dauguma bėgančiųjų aplink Žaliuosius ežerus nėra sporto naujokai. Tradicinis bėgimas turi ir ilgamečių gerbėjų.
„Daugiausia bėga nuolat sportuojantys žmonės. Bent savo malonumui du tris kartus per savaitę bėgioja arba slidinėja, biatlonininkai. Yra tokių žmonių, kurie dalyvavo visuose mūsų rengiamuose bėgimuose. Vyrų bėga tikrai daugiau negu moterų“, – dėstė R. Budrionis.