Jolanta Mockevičienė 2011 m. gruodžio 7 d. 13:48

Pertraukos - prie šaškių ar teniso stalų

Švietimo ir mokslo ministerijoje surengta projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokymo įstaigose 2011-2115 m.“ metų ataskaitos konferencija

Konferencijos dalyvius pasveikino ir apie didelę olimpinio judėjimo ugdymo reikšmę mokyklose kalbėjo Lietuvos mokinių ir studentų  sporto centro direktorė, šio projekto komisijos pirmininkė  Ona Babonienė. Ji akcentavo, kad šiame projekte aktyviai dalyvauja 87 mokymo įstaigos, kvietė ir kitas mokyklas nebūti savanaudiškomis ir prisijungti prie projekto, dalytis savo patirtimi.

Konferencijoje išsamiai buvo supažindinta su Lietuvos mokinių ir studentų  sporto centro veikla, akcentuota, kad jau dešimtus metus išaiškinamos ir apdovanojamos sportiškiausios Lietuvos mokyklos, o trečiĄ kartą – kūno kultūros mokytojai. Laureatai apdovanojami ne bet kur, o Seime ir Švietimo ir mokslo ministerijoje.

TIKSLAS. Pagrindinis projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas  mokymo įstaigose 2011-2115 m.“ tikslas – vaikams ir jaunimui diegti humanistines olimpines idėjas, olimpizmo idealus, tobulinti savo kvalifikaciją, į olimpinį judėjimą įtraukti kuo daugiau jaunimo, puoselėti žmogiškąsias ir moralines vertybes, ugdyti sveiką žmogų.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Švietimo direkcijos direktorius Algimantas Gudiškis konferencijos dalyviams papasakojo, kad šitai veiklai ypač  didelį dėmesį skiria Tarptautinis olimpinis komitetas, yra parengta speciali programa ir jai įgyvendinti skiriamos lėšos. Didelė parama bus ir parengti pratybų sąsiuviniai, kurie mokyklas turėtų pasiekti kitų metų sausio pradžioje ir jie palengvins jų švietėjišką darbą.

Didelė  metodinė pagalba mokykloms bus ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto kitąmet planuojama išleisti knyga apie mūsų šalies olimpiečius, kuri jau yra baigiama rengti.

Į šio olimpinio ugdymo projektą buvo priimtos dvi naujos Biržų įstaigos:  lopšelis-darželis „Rugelis“  ir lopšelis-darželis „Drugelis“. Joms LTOK Švietimo direkcijos direktorius A. Gudiškis įteikė olimpines vėliavas, dalyvio pažymėjimus, dovanėles su olimpine atributika.

PRADŽIA. Olimpinis ugdymas prasideda jau vaikų darželiuose ir lopšeliuose. Savo patirtimi pasidalijo Vilniaus vaikų lopšelio-darželio „Bitutė“ auklėtoja Marija Ladišienė, kurios pranešimas vadinosi „Po olimpinį žiedą į Bitutės avilį“. Mažieji kūrė olimpinę emblemą, turi savo himną, rengia viktoriną „Sporto ABC“, konkursą „Sveikuolių sveikuolis“, mažąją olimpiadą, kurioje dalyvauja ne tiktai darželinukai, bet jų tėveliai bei mamytės, pedagogai.



FILMUKAS. Kauno Panemunės pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Stankevičienė papasakojo apie savo mokykloje puoselėjamas olimpizmo idėjas, mokyklos sportinę veiklą. Mokykla yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos kūno kultūros akademija, kurios studentai atlieka praktiką jų mokykloje.

Todėl nenuostabu, kad kūno kultūros pamokos vyksta ir LKKA plaukimo baseine, kur kiekvienas yra mokomas plaukti. Pasak G. Stankevičienės, kiekviena jų mokyklos klasė turi savo sportinius marškinėlius, kurie mokiniams praverčia bet kur. Mokykloje puikiai išnaudojamos pertraukėlės tarp pamokų.

Kad mokiniai nesiburiuotų prie mokyklos, jie kviečiami pažaisti šachmatais, šaškėmis, stalo tenisą – treneriai juos supažindina su šiomis sporto šakomis, apmoko pirmųjų įgūdžių. Mokykloje vyksta nemažai sporto renginių, kovojama krepšinio turnyre mokyklos direktoriaus taurei laimėti.

Nemažai renginių organizuoja mokinių tėveliai. Vienas populiariausių renginių mokykloje -sporto sveikatingumo šventė. Buvo parodytas trumpas filmukas apie mokyklos sportinį gyvenimą.

VERTINAMA. Panevėžio „Senvagės“ pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Jovita Šiaulytė papasakojo apie jų projektą „Neblėstanti olimpinė ugnelė“. Net 540 mokinių dalyvavo jų olimpiadoje, kuri rengiama kas antrus metus, vyko  įdomus seminaras „Sveiki priešpriečiai mokykloje“. Mokykloje nuolat atnaujinamas olimpinių žaidynių stendas, rengiamas konkursas „Mano kilniausias poelgis sporte“ ir kt.

Savo mintimis apie Pandėlio gimnazijos vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo projektą 2011 metais pasidalijo Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos pedagogė Rima Žėkienė.

Kūno kultūros ir sporto departamento Sporto strategijos skyriaus vyriausioji specialistė Inga Gerulskienė pasidžiaugė, kad šitam projektui – jau 11 metų ir kad nuolat atsiranda naujų projeto dalyvių, kurie jau nereikia vesti už rankutės, kad širdimi ir protu suvokiama, kokią didelę naudą jis duoda, formuojant jaunąją asmenybę. „Tai ne sportinė kova dėl medalio, bet kova dėl komandos, savanorystės“, - sakė I. Gerulskienė.   

Geros idėjos vyrauja ir Švietimo bei mokslo ministerijoje, kur vertinamas kiekvienas projektas.