Dominykas Genevičius/LTF 2020 m. balandžio 2 d. 13:17 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Laukia galimybės grįžti į Lietuvą

Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.

Rūta Staniulytė
Tchalou.be nuotr.
Rūta Staniulytė
Lietuvos tinklininkė su „Tchalou Volley“ ekipa prieš metus iškovojo teisę žaisti aukščiausioje lygoje ir turėjo galimybę įgauti patirties žaidžiant su stipriausiomis Belgijos ekipomis.


Tiesa, aukščiausioje lygoje pritapti „Tchalou Volley“ ekipai nebuvo lengva. Reguliariajame sezone šis klubas su 3 taškais užėmė paskutinę - dešimtąją - vietą. Komanda turėjo dalyvauti atkrintamosiose varžybose, bet dėl koronaviruso grėsmės čempionatas buvo nutrauktas.


R. Staniulytė prisipažįsta, kad Belgijoje į koronoviruso plitimą žiūrima gana aplaidžiai, nors skaičiai sparčiai auga. Šiuo metu Belgijoje fiksuojama daugiau nei 15 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir virš 1000 mirčių.


„Belgijoje viruso panika atėjo kiek vėliau nei Lietuvoje. Ir šiaip negalėčiau to pavadinti panika, nes žmonės čia į tai žiūri nelabai rimtai. Žinoma, yra taisyklės šiuo metu, bet ne visi jų laikosi. Realiai visi elgiasi kaip nori“, - kalbėjo R. Staniulytė.


Lietuvos tinklininkė į Belgiją yra išvykusi su savo automobiliu. Europos valstybėms uždarius sienas, sportininkė neteko galimybės grįžti į gimtinę.


„Kai sužinojau, kad sezonas oficialiai nutrauktas, tai man jau buvo per vėlu grįžti į Lietuvą. Lenkija uždarė sienas ir iki šiol negaliu grįžti namo. Kai lenkai atidarys sienas, tada važiuosiu“, - teigė R. Staniulytė.


Kalbėdama apie įvykusią sezono dalį, tinklininkė sutiko, kad lygių skirtumas tarp pirmos ir antros lygų yra didelis.


„Sezonas nebuvo labai geras, iškovojome vieną pergalę. Žinoma, jų norėjosi daugiau, bet mūsų komanda yra labai jauna, be patirties, todėl buvo sunku kovoti prieš patyrusias komandas. Toks ir yra skirtumas tarp pirmos ir antros lygos - patyrusios žaidėjos, kitas fizinis lygis. Bet mūsų komandos tikslas nebuvo užimti prizinę vietą. Tikslas buvo neiškristi iš pirmos lygos. Tą pasiekėme, todėl klubas kitais metais bandys kovoti dėl gerų rezultatų“, - pasakojo R. Staniulytė.


2017 metais su „Kauno-VDU“ ekipa Baltijos čempione tapusi R. Staniulytė būtent „Tchalou Volley“ ekipoje pradėjo savo legionierės karjerą. Po trijų sezonų Belgijoje lietuvė norėtų keltis sparnus į kitą šalį.


„Savo rezultatais esu labai patenkinta. Esu dėkinga treneriui, kad tiek daug dirbo su manimi. Įgavau daug naujų žinių, todėl nusprendžiau, jog noriu kažko daugiau - išbandyti save kitoje šalyje, kitoje komandoje. Dėl to kitą sezoną Belgijoje likti neplanuoju, - ltf.lt teigė sportininkė. - Svajonių šalies ir komandos neturiu. Tobulėsiu ir žiūrėsiu, ką galiu pasiekti. Mane traukia link šiltesnių kraštų - Prancūzija, Italija, Turkija“.


Belgijoje anksčiau yra žaidusi ne viena Lietuvos tinklininkė, šią šalį išnaudojusi kaip trampliną į gilesnius vandenis.


„Belgijoje daug kas priklauso nuo trenerio. Yra visokių komandų - vienos treniruojasi du kartus per savaitę, o kitos - 5-7 kartus. Tai priklauso nuo trenerio ir nuo to, kiek jis nori tobulėti bei dirbti su savo ekipa. Nemažai žinomų lietuvių žaidė Belgijoje, tai manau, kad ši šalis yra geras laiptelis siekiant aukštesnių rezultatų ir profesionalaus lygio“, - pabrėžė lietuvė.


 
„Tchalou Volley“ klubas įsikūręs nedideliame Chapelle-lez-Herlemont mieste. Lietuvos tinklininkė prisipažino, kad pramogų ir aktyvaus laisvalaikio čia trūko. R. Staniulytė šiuo metu gyvena pas draugą, kuris taip pat yra tinklininkas.


„Gyvenant Kaune, buvau pratusi prie aktyvaus laisvalaikio leidimo su draugais. O čia, jei nemoki jų kalbos, tai nelabai kur ir papramogausi. Tad savaitgalius leisdavau su komandos drauge iš Lenkijos. Gamindavome maistą, lankydavomės kituose miestuose. Taip pat savaitgalius leisdavau su savo draugu. Abu negalime būti be sporto ir stengiamės palaikyti formą. Dviese yra lengviau“, - kalbėjo R. Staniulytė.

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas