imtynes.lt 2020 m. balandžio 23 d. 16:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Imtynių treneris keičia profesiją

Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.

Arvydas Krikščiūnas.
imtynes.lt nuotr.
Arvydas Krikščiūnas.
Daug metų it vijurkas sukęs ratus aplink imtynių kilimą, A. Krikščiūnas jau kelias savaites vadovauja Anykščių kūno kultūros sporto centrui. 57-erių valdininką užklupome po darbo, pakeliui į namus.

 

„Namie šventi dalykai – šeima ir vakarienė laukia, o tu čia su savo klausimais“, – atšovė nuotaikos neprarandantis dukart Lietuvos imtynių čempionas A. Krikščiūnas.

 

Paklaustas, ar patinka nauja darbo aplinka, Arvydas rimtu balsu išpyškino, kad užsakė įspūdingų matmenų fototapetą su savo atvaizdu, kuriuo nuo grindų iki lubų pagražins vieną iš savo kabineto sienų. „Ei, tu tik šito nerašyk, nes dar kas patikės!”

 

Tokia neliūdna gaida prasidėjo pokalbis.

 

Skubi į namus, pervargai darbe?, - imtynes.lt paklausė A. Krikščiūno.

 

Pats žinai, šiuo metu nėra jokio judesio nei sporto salėse, nei aikštynuose. Bet darbo yra pakankamai, reikia susipažinti aprašais, bendrauti su treneriais, tėvais, įsigilinti į situaciją. Analizuodamas dokumentus apšilinėju sprandą naujoje darbovietėje.

 

Apie ką kalbi su treneriais?

 

Kol su jais nebendravau, tai susidarė įspūdis, kad nėra bėdų. Iš tikrųjų taip nėra, kiekvienas žiūri iš savo varpinės, kiekvienam rūpi jų vaikai, auklėtiniai bei kokybiškos treniruočių, ir ne tik, sąlygos.

 

Kokia tavo nuomonė apie sporto padėtį rajone?

 

Turime sporto šakų, kurios, galima sakyti, yra strateginės ir šioje vietoje yra padarytas nemenkas įdirbis. Žinoma, kaip ir daugelyje šalies regionų taip ir pas mus dominuoja krepšinis, jau atsigauna futbolas. Anykščių baseino galimybes puikiai išnaudoja plaukikai, krašte itin gilios imtynių tradicijos, sėkmingai veiklą vysto sunkioji atletika. Nepamirštas ir žiemos sportas – slidinėjimas ir biatlonas. Beje, jaunieji biatlonininkai šiemet jaunimo olimpinėse žaidynėse Lozanoje sudarė pusę šalies komandos, o slidininkų varžybose apskritai rungėsi vien anykštėnai.

 

Gal kartais turi ambicijų įsteigti naujų ir madingų sportinių pramogų centrus, kad ir tokių sporto šakų, kurios jau tapo olimpinėmis ar bus įtrauktos į 2024 metų olimpines žaidynes – riedlenčių sporto, laipiojimo uolomis ar, tarkim, breiko šokių?

 

Kalbant apie prioritetus, labai norėčiau didesnio užimtumo vietiniams gyventojams. Mano galva, nepakanka būti tik atstovais įvairiose varžybose kituose šalies regionuose ar užsienyje. Norėčiau įvairiais sporto renginiais išjudinti rajono kaimų ir miestelių gyventojus. Šiuo atveju tiktų ir minėtos riedlentės ar breikas (šypsosi – aut. past.). Ir, tikiuosi, su savo iniciatyvomis padės iki šiol itin aktyviai veikę ir veikiantys sporto klubai.

 

Ar kaip buvęs imtynininkas akylai stebėsi savo mėgstamiausias sporto šakos gyvenimą?

 

Be abejo meilė imtynėms niekur neišnyko ir neišnyks. Džiaugiuosi, kad baigiama atnaujinti imtynių salė Anykščiuose. Pamenu, kokia ji buvo apšiurusi. Dabar, įžengus, matome beveik standartinių matmenų imtynių kilimą – seilė tįsta nuo įspūdžio. Pilnai laimei rūksta fitneso įrangos. Taip pat visuomet džiaugiuosi rajono komandinių sporto šakų laimėjimais. Rajono krepšinio lygoje kovoja 10 komandų, o kiekvienas varžybas aplanko vidutiniškai apie 300 žiūrovų. Vertinu Ramūno Šližio pastangas treniruojant Anykščių  KKSK „Elmis“ komandą. Mano galva, tai progresyvaus požiūrio į sportinę veiklą pavyzdys. Tikiuosi, kad tuo krepšininkų pramintu taku žengs ir mūsų futbolininkai. Apskritai, sporto gyvenimas rajone toli-gražu nėra apmiręs, bet viena-kita naujovė nepamaišytų.

Kaip manai, ar tau naujame darbe padės patirtis, sukaupta prieš penkmetį būnant rajono tarybos nariu?

 

Taip, buvo toks etapas gyvenime. Ir ne vienas. Dar praeitame amžiuje į rinkimus ėjau su konservatoriais. Bet tuomet rimtai savęs su politika dar nesiejau. 2011 metai iškėliau save savarankiškai ir, laimėjęs rinkimus, tapau pirmu tokiu per 16 metų. Buvau populiarus, pergalė rinkimuose nebuvo sunki. Bet atsitiko tai, kas ir turėjo atsitikti – kaip tik prisiliečiau prie politikos, populiarumas smigo žemyn. Ranką prie širdies pridėjęs sakau, kad noriu tą laikotarpį pamiršti. Žinai, jaučiausi, kaip musė barščiuose – barščiai lyg ir skanūs, bet kai juose skęsti, ne skonis galvoje. Visuomet erzindavo, kad nebuvo jokio konkretumo. Gal daugiau įgūdžių pasisėmiau prieš gerus du dešimtmečius dirbdamas Anykščių rajono savivaldybės administracijos sporto organizatoriumi. Tais laikais gimė idėjos, kurias sėkmingai įgyvendinau – iki šiol dar daug kas prisimena spaudoje aprašytus vienos paros krepšinio ir futbolo varžybas be pertraukų. Po kelių metų šį sportinį nuotykį su kaupu pakartojo kiti entuziastai, bet mes buvome pirmieji. Na, o atsakymas į klausimą nesudėtingas – per kelis politikavimo metus nieko stebuklingo neįvyko, tik gal dar nuodugniau susipažinau su rajono sporto aplinka. Šios žinios niekus nedingo.

 

Ar su trenerio darbu teks atsisveikinti?

 

Šiuo metu esu atostogose, manau, ateityje bus sunku suderinti savo pagrindinį darbą su vaikų ugdymu Kupiškio rajono sporto centre  Subačiuje, iki kurio tenka vykti 26 kilometrus. Nuoširdžiai sakau, kankina didžiausi vidiniai prieštaravimai. Labai sunku apsispręsti. Stebėsiu savo galimybes, kurios priklauso nuo užimtumo pagrindiniame darbe.

 

Vaikai nenorėtų perimti trenerio estafetės iš tėvo?

 

Abu sūnūs kariai. Domas tarnauja karo policijoje Kaune, o Ignas Vilniuje tapo logistikos specialistu. Jie jau pasirinko šį garbingą kelią, tačiau, prireikus, visuomet liks mano ištikimiausi pagalbininkai imtynių salėje.

 

Ilgus metus į Anykščius sugūžėdavo po kelis šimtus imtynininkų, kur kovojo dėl populiaraus Vlado Žmogino turnyro apdovanojimų. Ar nežadi atgaivinti renginį?

 

Vietoje minėtų varžybų jau du kartus vyko tarptautinis Anykščių taurės turnyras. Taip nusprendė buvusi Anykščių sporto centro valdžia. Aš nemanau, kad reikia gręžiotis atgal. Viskas trenerių rankose – ko jie norės, kiek rodys iniciatyvos, tą ir turės.

 

Savo antrą Lietuvos imtynių čempiono titulą iškovojai būdamas 38-erių. Tai solidus amžius imtynėms ir susidaro toks įspūdis, kad savo tikslus įgyvendini pakankamai subrendęs. Gal tau dar per anksti diriguoti Anykščių sportui ir reikėtų luktelti kelis metelius?

 

Aš dar pasaulio imtynių veteranų čempionate 46-erių dalyvavau, bet tai nereiškia, kad savo idėjas galėsiu įgyvendinti tik pensijinio amžiaus (juokiasi – aut. past.).

 

Tu esi ne pirmas imtynininkas, kuriam yra patikėtas Anykščių sporto vairas?

Vienas pirmųjų imtynininkų, pradėjęs veiklą Anykščių sporto komitete, buvo Julius Malelė. Jam 1956-1959 metais teko pirmininko pareigos. Nuo 1963 iki 1990 metų Anykščių rajono sporto komitetui vadovavo Jonas Pajarskas. Savo pėdsaką, dirbdamas Anykščių sporto mokyklos direktoriumi, 1978-ais metais paliko Eligijus Dulevičius. Esu savotiškas šios imtynininkų tradicijos tęsėjas, todėl į naujas pareigas žiūriu atsakingai – nenoriu nuvilti sporto bendruomenės. Bet labai iškelti rašiniais manęs nereikėtų, kad nenusiviltų tie, kas manim tiki.   

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas