Jaunius Sarapas/LTOK.lt 2020 m. balandžio 27 d. 11:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas

Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“

D.Dzindzaletaitė.
pliadisfoto.com nuotr.
D.Dzindzaletaitė.
Prieš pradėdama pokalbį su LTOK.lt Dovilė Dzindzaletaitė-Kilty išleido vyrą Richardą į treniruotę, o trejų metų sūnui Richardui Jaunesniajam suruošė vonią ir davė žaislų. „Kad ramiau būtų“, – juokėsi 26-erių metų Lietuvos trišuolininkė. Didžiojoje Britanijoje gyvenančiai lengvaatletei karantino metu atsirado daugiau laiko praleisti su savo atžala, tačiau viso pasaulio sportą sustabdęs koronavirusas pernelyg jos treniruočių režimo nesujaukė. Priešingai – Dovilė šioje sudėtingoje situacijoje įžvelgė ir pozityvių dalykų.
 
Treniruočių procesą Šiaurės Anglijoje, netoli Niukaslo esančiame Stoktono miestelyje, gyvenančiai sportininkei palengvina tai, kad vyro šeima turi asmeninį sporto klubą, tad pasikeisdami jie prakaitą treniruoklių salėje gali lieti kasdien.
 
„Kadangi aš didžiausią treniruočių laiką praleidžiu sporto salėje, tai aš tikrai dėl karantino nenukentėjau. Galbūt netgi viskas išėjo į naudą, nes galiu daryti pratimus, į kuriuos neatkreipdavau dėmesio ar man juos būdavo nuobodu daryti. Pažiūrėsim, ar grįžus į sektorių pasijaus šis įdirbis“, – pasakojo mergina.
 
Bet sugrįžti į sektorių bent kol kas nenusimato dar ilgai – Tokijo olimpinės žaidynės nukeltos į 2021 metus, Europos čempionatas atšauktas, o ir Lietuvos pirmenybių likimas dar nėra aiškus.
 
Ypatingai D. Kilty apmaudu dėl olimpinių žaidynių, kuriose jai vis dar nėra tekę dalyvauti, nors šalia savo svajonės ji – jau net trečią sykį. 2012-aisiais olimpinį normatyvą trišuolininkė įvykdė pavėluotai, 2016 metais turėjo kelialapį į Rio de Žaneirą, tačiau debiutą žaidynėse pakeitė debiutas naujame amplua – prabėgus beveik mėnesiui po olimpiados uždarymo ceremonijos ji tapo mama, o šiemet jos galimybės vykti į Japonijos sostinę buvo vertinamos net 99,99%.
 
„Tiek pralaukiau, tai dar palauksiu“, – kalbėdama apie dėl pandemijos nukeltas olimpines žaidynes optimizmo nestokojo lietuvė.
 
Ilgai siekta svajonė vėl kiek nutolo, todėl, kad laukimas neprailgtų ir netektų kovoti su motyvacijos stoka, pakeliui link Tokijo D. Kilty sau išsikėlė du naujus tikslus – įvykdyti olimpinį normatyvą (14,32 m) ir būti 100% tikrai dėl savo vietos rinktinėje bei pagerinti Lietuvos rekordą.
 
Ne vienerius metus ji buvo šio rekordo savininkė, o 2019 metais net tris kartus gerino savo geriausią asmeninį rezultatą, kuris dabar siekia 14,28 m. Visgi nuo praėjusių metų birželio 30-osios šalies rekordas priklauso Dianai Zagainovai, tarptautinėse varžybose Šveicarijoje nušokusiai 14,43 m.
 
„Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. O aš sau išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą ir tai mane motyvuoja nesustoti sportuoti“, – asmeninį motyvacijos šaltinį šiuo sunkiu laikotarpiu atskleidė Dovilė.
 
Išsamaus interviu metu ji LTOK.lt papasakojo apie karantino sąlygas Didžiojoje Britanijoje ir savo veiklą jo metu, pasidalino patirtimi apie sugrįžimą į pasaulio elitą po motinystės atostogų ir olimpinės svajonės medžioklę bei išskyrė Lietuvos trišuolio sektoriuje atsiradusios konkurencijos privalumus.

Kaip atrodo karantinas Didžiojoje Britanijoje ir kaip jis pakeitė tavo kasdienį sportinį režimą?
Karantinas Didžiojoje Britanijoje nuo Lietuvos labiausiai skiriasi tuo, kad pas mus nepamatysi nė vieno žmogaus su kauke. Lietuvoje už jų nenešiojimą skiriamos baudos, o pas mus, jeigu su ja pamatysi bent vieną iš šimto, tai bus vau. O visa kita – panašiai: laikomės atstumo, universitetai ir mokyklos uždarytos, tik maisto parduotuvės veikia.
 
Man labai pasisekė, kad vyro šeima turi savo sporto klubą, tai mes su Richardu jame treniruojamės. Bet ir į jį einame po vieną, atskirai. Treniruotės su svoriais tikrai nenukenčia. Galbūt netgi ir daugiau dirbu nei anksčiau (šypteli). O dėl lengvosios atletikos stadiono – neturime išimčių ir galimybių sportuoti. Tačiau yra daug atvirų žolės stadionų, kur nėra vartų, todėl einame ir ten pasitreniruoti.
 
Bet treniruotės, aišku, nukenčia, nes jau du mėnesius nemačiau savo trenerio. Trišuolis yra techninė rungtis, o darbas be trenerio – visai kitoks. Taip, gali nusiųsti vaizdo medžiagą, bet pastabos tada nebūna tokios naudingos. O kai treneris šalia, tai jis po kiekvieno bandymo tiksliai pasako savo komentarus.
 
Bet kai nėra varžybų, tai natūraliai juk daugiau laiko praleidi treniruoklių salėje. Galbūt galima sakyti, kad tavo sportinis režimas per daug ir nenukentėjo per šį laikotarpį?
Kadangi aš didžiausią treniruočių laiką praleidžiu sporto salėje, tai taip, aš tikrai dėl karantino nenukentėjau. Galbūt netgi viskas išėjo į naudą, nes galiu daryti pratimus, į kuriuos neatkreipdavau dėmesio ar man juos būdavo nuobodu daryti. Anksčiau dirbdavau tik ties pagrindinėmis raumenų grupėmis – trišuolis, sprintas, dideli svoriai. O dabar turiu laiko daryti smulkesnius pratimukus, tai iš tikro jaučiasi krūvis – raumenis skauda (juokiasi). Pažiūrėsim, ar grįžus į sektorių pasijaus šis įdirbis.
 
Daugelis žmonių šiuo periodu imasi naujų veiklų ar atlieka nenudirbtus darbus. Ką tu įdomaus ar kitokio nuveikei karantino metu?
Daugiau pradėjau užsiimti vaikiška veikla – knygutes paskaityti, piešti, kadangi mažasis negali eiti į darželį. Tai dabar visu 100% esu ir mama, ir žmona, ir sportininkė, ir namų tvarkytoja – viskas viename (juokiasi). Pagrindinis padidėjęs užsiėmimas – vaikiškas lavinimas, kam anksčiau būdavo mažiau laiko.

Tai dabar pasikeisdami su vyru viską atliekate: vienas sportuoja, kitas vaiką prižiūri?
Taip, mes dabar keitinėjamės: ryte aš einu sportuoti, vakare – Richardas. Arba atvirkščiai. Tai padeda išvengti ir per didelės rutinos namuose. Skaitėme, kad po karantino gresia didelis skyrybų skaičius, bet mums tai negresia. Viskuo pasidalijame: tris valandas aš sportuoju, tris – vyras. Tokiu grafiku viskas labai gerai susidėlioja. Kaip tik ką tik Richardas išvažiavo į treniruotę, o aš likau namuose.

Kažkaip nesimato, kad sūnus į kadrą lįstų – nelipa ant galvos?
Dabar jis vonioje – pripyliau vandens, daviau žaislų – galės žaisti (juokiasi). Dažniausiai neleidžiu, nes jis 10 kartų per dieną prašo į vonią eiti, vandeniu taškytis, žaisti. Tai dabar leidau, kad ramiau būtų (juokiasi).

Tai aktyvus vaikas?
Labai aktyvus! Pavyzdžiui, matau, kaip kiti sportininkai gali atsivesti savo vaikus į treniruotes, tai pas mus – neįmanoma. Absoliučiai neįmanoma, nes tuomet reikia paskui jį lakstyti, o treniruotės – nulis (juokiasi).
 
Abu su vyru esate sportininkai, o ar matosi požymių, kad ir sūnus yra linkęs į sportą?
Šimtu procentų. Aš jo net neįsivaizduoju ne kaip sportininko. Ir sportininko charakterį jis turi – jeigu pasakai, kad jis numeris du arba numeris trys, tai prasideda isterijos: aš numeris vienas, aš čempionas (juokiasi). Tai jau dabar matosi dominavimas, noras būti geriausiu, greičiausiu, stipriausiu. Tikrai neįsivaizduoju jo ne sporte. Nežinau, ar jis bus lengvaatletis, bet kad bus sportininkas – tai tikrai.
 
Kita Lietuvos trišuolininkė Diana Zagainova turi du trenerius: vienas – Ispanijoje, kitas – Lietuvoje. Tu irgi dažnai migruoji tarp Lietuvos ir Anglijos: ar taip pat turi du trenerius? Ir kaip atrodo tas darbas per dvi vietas ir su dviem treneriais?
Taip, aš irgi turiu du trenerius. Galima netgi sakyti, kad ir tris. Pagrindinis treneris – Ashtonas Moore‘as, kuris yra Didžiosios Britanijos šuolininkų į tolį ir trišuolininkų treneris. Jis man sudaro visus treniruočių planus. O kai būnu Lietuvoje man padeda mano pirmoji trenerė Janina Tribienė, su kuria iki šiol palaikome labai gerus santykius. Būnant Lietuvoje dirbame pagal Anglijos trenerio planus, bet Janina visada padeda, nes pažįsta mane geriausiai.

O kas yra trečiasis treneris?
Sakyčiau, kad vyras, nes jis vis tiek yra sprinteris. Kad ir dabar – jis mano pagrindinis treneris, darantis didžiausią įtaką pasirengimui, nes kai sportuojame lauke jis prižiūri procesą.
 
Abu su vyru ruošėtės startui šių metų Tokijo olimpinėse žaidynėse. Kaip reagavote, kai išgirdote naujieną, kad jos nukeliamos į 2021 metus?
Su Anglijos rinktine turėjome penkioms savaitėms vykti į Floridą (JAV – aut. past.) ir ten rengti treniruočių stovyklą. Likus savaitei iki išvykos paskelbė karantiną… Mes labai laukėm šios kelionės, šnekėjom, kaip treniruosimės, kad tai bus vienas geriausių laikotarpių mūsų gyvenime, kaip ruošimės olimpinėms žaidynėms… Ir pasako, kad olimpinių žaidynių nebus… Tuo labiau, kad ir 2016 metais jas praleidau. Tai mintyse galvojau: Kąąąąąąą?
 
Nesakyčiau, kad buvome depresijoje, nes ne mums vieniems nukėlė olimpines žaidynes, bet pirmą savaitę tikrai buvome nuliūdę. Tiek Richardas, tiek aš tikrai esame geros sportinės formos. Richardas dar pasaulio čempionate Dohoje su estafetės komanda užėmė antrą vietą, tai didelė tikimybė, kad ir olimpinėse laimėtų medalį. O dabar dar vienerius metus reikės išlaikyti gerą formą. Aš irgi 99,99% buvau užsitikrinusi vietą žaidynėse, tai šiek tiek tikrai nuliūdau. Bet sąlygos visiems vienodos, tai galbūt šis faktas kažkiek nuramino.

Pakalbėkime apie tuos 99,99%. Lietuvos lengvosios atletikos federacija paviešino pranešimą, kuriame skelbė, kad tau nepatekti į žaidynes – praktiškai neįmanoma. Bet dabar žaidynės nukeltos, o ir atranka sustabdyta. Nors ankstesni taškai lieka, tačiau naujiems kaupti bus dvigubai daugiau laiko. Ar šis faktas kelia nerimą, kad gali susvyruoti tavo reitingo pozicijos?
Tai man irgi į naudą, aš irgi dabar turiu metus laiko geriau pasiruošti: juk nesėdėsiu ir nežiūrėsiu, kiek kuri konkurentė nušoks. Aš irgi treniruosiuosi ir stengsiuosi įvykdyti normatyvą. Apie tai per daug galvos nesuku, nes, nors ir nesu įvykdžiusi normatyvo, pagal reitingą į olimpines žaidynes patekčiau viena pirmųjų.


Kaip suprantu iš tavo atsakymo, tai dabartinis tavo tikslas tuos 99,99% paversti visu 100%, t.y. įvykdyti normatyvą, kad būtum visiškai garantuota dėl savo kelialapio į Tokiją?
Būtent. Net ir šiais metais normatyvą įvykdyti buvo galima iki liepos 1 dienos – toks ir buvo mano tikslas. Aš iš tikrųjų net nežiūrėdavau į reitingą, norėjau į olimpines žaidynes patekti su normatyvu. Noriu būti garantuota, olimpinėje rinktinėje noriu būti visu 100%, kad nebūtų jokių klaustukų.

Olimpinis normatyvas yra 14,32 m. Praėjusiais metais savo asmeninį rekordą gerinai net tris kartus ir dabar tavo geriausias rezultatas yra 14,28 m. Matosi akivaizdus progresas, be to, ir rezultatai 2019 metais buvo stabilesni – kur kas dažniau varžybose šokdavai toliau nei 14 metrų. Ar pati jauti, kad akivaizdžiai tobulėji?
Ypač 2019 metais pajutau, kad sunkus darbas pagaliau duoda rezultatų. Pajutau rezultatų stabilumą. Bet, aišku, ir treniruotėse tai atsispindėjo. Tikrai manęs nenustebino tokie rezultatai – kaip stabiliai jaučiausi treniruotėse, taip stabiliai ir pasirodžiau varžybose.
 
Kai sportininkai kalba apie tikslus, jie dažniausiai mini iškovotus kelialapius, medalius. O koks tavo karjeros tikslas kalbant apie rezultatą?
Kai buvau 17-18 metų, tai tikslas buvo 14 metrų. Kiekvienas sportininkas turbūt pasakytų, kad ribų nėra, tačiau aš asmeniškai norėčiau nušokti 15 metrų, kad pati galėčiau sau užsirašyti: „Dovilė. 15 metrų“. Patiktų man (šypteli).
 
Po sūnaus gimimo sakei, kad dabar tavo motyvacija yra padidėjusi ir kad tikslas – prasiskinti kelią į pasaulio elitą. Kaip pati vertini savo pastaruosius sezonus ir kelią link elito po motinystės atostogų?
Galvojau, kad sugrįžti bus lengviau. Prireikė trejų metų, kad pasijusčiau gerai – tik dabar jaučiu, kad rezultatai gali kilti. Sugrįžimas tikrai nebuvo lengvas. Ypač tai pasijautė 2018 metais. Reikėjo įdėti daug darbo, disciplinos, dietos laikytis.

O kodėl būtent 2018 metai buvo sudėtingiausi? Juk jau kaip ir buvo praėję dveji metai po sūnaus gimimo.
Mes, sportininkai, turime būti savanaudžiai – tik savimi rūpintis: visa rutina turi tik aplink tave suktis. Pirmais metais leliukas vis tiek daugiausiai miega, todėl daugiau laiko galėjau sau skirti, o antrais metais, kai jis pradėjo vaikščioti, jau sau tiek laiko nebegalėjau skirti. Sportui skyriau maksimaliai daug, bet nuovargis darė savo – visa tai atsispindėjo rezultatuose.

Kaip pavyksta suderinti mamos ir sportininkės pareigas. Galbūt kažkas iš šeimos padeda viskuo pasirūpinti?
Kai būname Anglijoje, tai labai daug padeda Richardo tėvai. O kai būname Lietuvoje arba išvykstame į treniruočių stovyklas, labai padeda mano tėvai arba močiutė. Galiu išvažiuoti į stovyklas su ramia sąžine, žinodama, kad jis yra saugus – tikrai turime daug pagalbos iš šeimos narių. Jokių problemų viską suderinti tikrai nekyla.
 
Prieš metus iššovė olimpinės pamainos sąraše buvusi Diana Zagainova, kuri ne tik įspūdingai pagerino Lietuvos rekordą, bet ir iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes. Nauja atsiradusi konkurentė vietiniame fronte prideda motyvacijos nesustoti tobulėti?
Su konkurencija visuomet gerėja ir rezultatai – aš džiaugiuosi, kad Lietuvoje, moterų trišuolio rungtyje, yra konkurencija. Abi esame olimpinio lygio atletės, abi esame jaunos, abi norime būti geriausios ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, todėl ši gimusi konkurencija yra didelis spyris ir dar didesnė motyvacija mums abiem.
 
Su Diana, nors ir esate konkurentės, tačiau esate ir draugės. Ar galima sakyti, kad jūsų konkurencija yra sveika, nes viena su kita nekovojate dėl vieno kelialapio į varžybas ir pagal asmeninius rezultatus galite tiesiog visur varžytis abi?
Tikrai taip, nes lengvojoje atletikoje kiekviena šalis gali siųsti tris atstovus iš vienos rungties, todėl pas mus nėra klausimo, kuri važiuos. Įvykdai visus normatyvus ir važiuoji, nes esame tik dvi. Bet, pavyzdžiui, į 2016 metų Rio olimpines žaidynes normatyvus įvykdė daugiau nei trys ėjikės – galbūt tokioje situacijoje ir gali atsirasti piktybiška konkurencija, nes kiekvienas nori važiuoti ir dalyvauti. Tikrai džiaugiuosi, kad pas mus tokios konkurencijos nėra. Nors tikrai norėčiau, kad būtų ir trečia trišuolininkė – galėtume visos važiuoti.
 
Pernai abi pirmą kartą istorijoje dalyvavote prestižinėse Europos-JAV sportininkų varžybose. Kokia tai buvo patirtis?
Man tai buvo vienos įsimintiniausių varžybų per mano gyvenimą. Galbūt todėl, kad jos vyko pirmadienį, o aš pakvietimą gavau šeštadienį. Viskas buvo suplanuota iki detalių – puikus viešbutis, įspūdinga atmosfera, pilnas stadionas, daugybė kamerų. Olimpinėse žaidynėse dar nesu dalyvavusi, bet tikrai galėčiau sulyginti su pasaulio čempionato lygiu, nes viskas tikrai buvo taip gerai suorganizuota ir jautėsi pajėgumo lygis.
 
O pats faktas, kad buvai pakviesta į varžybas, kuriose komandą sudarė 6 geriausios europietės. Kokia buvo pirmoji reakcija sulaukus šio kvietimo?
Tikrai privertė jaustis išskirtinei, nes gavau progą atstovauti ne Lietuvai, ne Baltijos šalims, o visam žemynui. Net nereikia daugiau komentarų (juokiasi).
 
Dar trumpam norėčiau sugrįžti prie olimpinių žaidynių. 2016 metais turėjai kelialapį, tačiau debiutavai ne žaidynėse, o mamos pareigose. Šiemet buvai 99,99% garantuota dėl kelialapio, bet žaidynes nukėlė metams. Vis būni taip arti, bet dar nesi jose sudalyvavusi – ar tai nekelia papildomų emocijų ir minčių?
Jau 2012 metais, kai normatyvas buvo 14,10 m, o aš nušokau 14,17 m, tačiau keturiomis dienomis per vėlai… Jau tada turėjau važiuoti… Bet dabar jau tiek pralaukiau, tai dar palauksiu (juokiasi). Ar tai būtų buvę šie, ar bus kiti metai – nesvarbu, nes jau žinau, kad tikrai važiuosiu.
 
Nors dabar sunku planuotis, keltis ateities tikslus, kai daug kas yra nežinioje, bet sportininkams turbūt nėra lengva sportuoti be konkretaus tikslo. Koks jis dabar pas tave? Kuo save motyvuoti sportuoti?
Kol nebuvo atšauktas rugpjūčio pabaigoje turėjęs vykti Europos čempionatas, tai ruošiausi jam, turėjau tikslą patekti į finalą, o jame – į TOP-6. Bet kai jau nebeliko jokių tarptautinių varžybų šiais metais, tai taikysiuosi į Lietuvos rekordą.

Bet kai tiek daug nežinomybės dėl sezono likimo, ar nebūna vidinės kovos su savimi, kad galbūt tingisi sportuoti ir geriau šiandien ant sofos pagulėti?
Galbūt taip būtų, jeigu kišenėje turėčiau olimpinį normatyvą. Bet dabar norisi palaikyti gerą fizinę formą, negaliu atsipalaiduoti, nes labai noriu išvažiuoti į olimpines žaidynes. Matau kitų sportininkų reakcijas – vieniems sunkiau rasti motyvaciją, kai iki gruodžio negalima vykdyti normatyvų, kiti turi daugiau motyvacijos. Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Tai aš sau išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą ir tai mane motyvuoja nesustoti sportuoti.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas