Dominykas Genevičius 2020 m. balandžio 29 d. 16:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“

Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.

Milda Valčiukaitė
LMZ.lt nuotr.
Milda Valčiukaitė

Po priverstinės pertraukos dėl karantino į pirmąsias treniruotes grįžo Lietuvos irkluotojai. Viena labiausiai tituluotų šalies irkluotojų Milda Valčiukaitė prisipažino, kad buvo kiek keista po šešių savaičių pertraukos vėl lipti į valtį, bet norisi kuo grečiau susigrąžinti malonumą irkluoti.

 

Tiesa, nors Vyriausybė leido didelio meistriškumo sportininkams užsiimti savo veikla, irkluotojai turi kitą bėdą. Visų pajėgiausių Lietuvos irkluotojų valtys liko įstrigusios Graikijoje arba Italijoje, kur vyko pirmosios treniruočių stovyklos ruošiantis naujam sezonui. Vis dar neaišku, kada jas pavyks parvežti į mūsų šalį. Dėl to irkluotojai Trakuose priversti treniruotis su senomis valtimis. Pavyzdžiui, M. Valčiukaitė irklavimo įgūdžius atgauna su 10 metų senumo Donatos Vištartaitės-Karalienės valtimi.

 

„Nuo pirmadienio galėjome irkluoti trasoje, pasiimti valtis, o treneriai taip pat labai norėjo pradėti darbą. Buvo gana keista visiems po truputį susirinkti. Problema, kad mūsų visos valtys yra Graikijoje ir Italijoje. Jų negalėjome parsivežti, nes valstybių sienos labai greitai užsidarė. Dėl to pirmiausiai ieškojome valčių, kuo panašesnių į tas, kurias irklavome ir pirmoji diena buvo skirta valčių komplektavimui. Tik šiandien (trečiadienį, - red. past.) jau irklavome, - kalbėjo M. Valčiukaitė. - Smagu grįžti ant vandens, pamatyti kolegas po ilgo laiko. Džiugu, jog į treniruočių procesą gali įsijungti treneris. Po pusantro mėnesio be irklavimo ir įgūdžiai šiek tiek dingo, ir fizinis pasiruošimas, kurį buvome įgiję tikrai neblogą, suprastėjo. Buvo žengti keli žingsniai atgal, todėl pirmos treniruotės buvo tikrai sunkios - tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Džiugina tai, kad pagaliau galima pakeisti aplinką ir laisviau treniruotis“.

 

Karantino laikotarpiu M. Valčiukaitė, kaip ir kiti atletai, stengėsi sportuoti namų sąlygomis. Kol dar buvo planuojama, kad Europos čempionatas vyks gegužės pabaigoje, o olimpinėse žaidynės - šiemet, krūvis, net ir sportuojant namuose, buvo didelis.

 

„Pastarosios šešios savaitės buvo labai banguotos. Per tą laiką labai keitėsi varžybų planas. Kai grįžome į Lietuvą, galvojome, kad bus atšaukti tik pavasario startai, ruošėmės Europos čempionatui ir olimpinėms žaidynėms. Tada sužinojome, kad visos varžybos yra atšaukiamos, todėl ir treniruotės tapo lengvesnės“, - Sportas.info teigė M. Valčiukaitė.

 

Vėliau Tarptautinė irklavimo federacija pranešė, kad, jeigu situacijas pasaulyje nepablogės ir bus atidarytos sienos, Europos čempionatas bus rengiamas spalio mėnesį. Tuomet M. Valčiukaitė, kartu su savo draugu, kitu olimpiečiu irkluotoju Sauliumi Ritteriu, namo garaže įsirengė nedidelę salytę su treniruokliais ir vėl didino treniruočių intensyvumą.

 

„Būsiu sąžininga, namuose nepavyko laikytis tokio režimo, kokio norėčiau, ir koks įprastai būna stovyklų metu. Aplinka visgi yra kitokia, todėl ritmą palaikyti yra labai sunku. Bet kiek pavyko pasportuoti, tiek. Dabar stengsimės įsivažiuoti jau lauke ir sunkinti programą“, - pridūrė irkluotoja.

 

Artimiausiomis savaitėmis ar net mėnesiais irkluotojams veikiausiai teks sportuoti Lietuvoje. Padėtį gerina tai, kad Trakuose yra puiki irklavimo bazė, tačiau sunkumų kelia nepastovūs orai.

 

„Didžiausias skirtumas lyginant su Graikija ar Italija yra orai. Lietuvoje jie šiek tiek nelepina. Užsienyje galima mažiau rengtis, jaustis laisviau, o tas daro įtakas rezultatui. Bet svarbiausia, kad galime pagaliau normaliai sportuoti po ilgos pertraukos. Čia buvo tas pats, kas šešias savaites plaukikui neplaukti, o bėgikui - nebėgti“, - aiškino M. Valčiukaitė.

 

Koronaviruso sukelta pandemija smarkiai koreguoja viso pasaulio sporto tvarkaraščius. Olimpinės žaidynės nukeltos į 2021 metus, tačiau vis dar nėra garantijų, kad jos įvyks. Profesionaliems sportininkams atšaukiamos ar nukeliamos varžybos smarkiai sumažina motyvaciją.

 

„Motyvacija buvo nukritusi po žinios apie olimpinių žaidynių nukėlimą. Tada atsirado nežinia - kam ruoštis ir koks bus artimiausias žingsnis. Dabar planuose vis dar yra Europos čempionatas, todėl tai suteikia vilties, kad dar bus artimesnis startas ir atsirado nusiteikimas ruoštis jam. Taip automatiškai pakyla ir motyvacija, todėl šiuo metu nuotaika yra gana pozityvi. Tarpinės varžybos iki olimpinių žaidynių yra būtinos normaliam pasiruošimo procesui“, - pabrėžė irkluotoja.

 

M. Valčiukaitė 2016 metais su D. Vištartaite iškovojo olimpinių žaidynių bronzos medalius. Kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes ji iškovojo su kita porininke - Ieva Adomavičiūte. Su ja Milda 2018 metais tapo pasaulio čempione. Pagal valstybės nurodymus, sportininkams yra leidžiama irkluoti dvivietę, todėl jau netrukus Milda ir Ieva galės susigrąžinti savo formą irkluojant įprastoje komandoje.

 

„Šiuo metu treniruojamės su vienvietėmis valtimis, kad atgautume įgūdžius, prarastus per šešias savaites. Kai šiek tiek sustiprėsime ir patobulėsime, tada persėsime prie dviviečių“, - pridūrė M. Valčiukaitė.

 

Jeigu Europos čempionatas įvyks, tai Lietuvos rinktinės treneriai tradiciškai vykdys atranką tarp šalies sportininkų ir mėgins suburti geriausias įgulas. Kolkas dar nėra numatyta, kada tai galėtų vykti.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas