Robertas Trakys 2020 m. balandžio 29 d. 11:43 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai

Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.

Loreta Kančytė
Roko Lukošėvičiaus nuotr.
Loreta Kančytė

„Bėgu, nes man tai patinka“, – šyptelėjo Tokijo olimpinių žaidynių kandidatas maratonininkas Ignas Brasevičius. Jam, kaip ir kitiems geriausiems Lietuvos stajeriams, dėl paskelbto karantino nuplaukė visos pavasario varžybos, o ir artimiausių startų kalendorių gaubia nežinia.

 

bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo. Kaip karantino laikotarpiu sportuoja „Agathum Kauno maratono“ nugalėtojai ir ambasadoriai?

 

Remigijus Kančys (2019 metų „Agathum Kauno maratono“ nugalėtojas)

 

Karantino pradžią Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis Remigijus Kančys pasitiko treniruočių stovykloje Portugalijoje. Po to, kai buvo paskelbta apie Tokijo žaidynių nukėlimą į kitus metus, maratonininkas su šeima sugrįžo į Lietuvą bei izoliavosi. Palaikyti sportinę formą jam padėjo gautas bėgimo takas.

 

„Kadangi buvau grįžęs iš stovyklos, reikėjo porą savaitėlių užsidaryti visiškai, namuose, bet turėjau pačias geriausias įmanomas sąlygas. „S-Sportas“ man suteikė galimybę treniruotis ant bėgtakio, atvežė jį tądien, kai turėjau grįžti į Lietuvą, paliko namuose. Pripratau prie bėgimo tako, tad net nepasakyčiau, kad kažkas pakito, – tikino R. Kančys. – Pasibaigus saviizoliacijai bėgioju lauke, stengiuosi bėgti ten, kur nėra žmonių. Jei jų yra, tada dėviu kaklaskarę arba kaukę ir prisitaikau prie esamų sąlygų. Krūviai gal ne tokie, kokie jie buvo, šiek tiek mažesni“.

 

Antro rezultato Lietuvos istorijoje savininkas šiemet turėjo ambicingą tikslą dar kartą pagerinti asmeninį rekordą, o galbūt – ir šalies. Vis dėlto bent pavasarį to padaryti nepavyks, kadangi visi Europoje turėję vykti maratonai buvo atšaukti arba perkelti.

 

„Motyvacijos nėra tiek, kiek būna tada, kai ruošiesi kažkokiam konkrečiam startui. Savaitėle pailsėjau, daugiau laiko skyriau šeimai. Be to, prie namų daugybė darbų susikaupė, reikėjo susitvarkyti aplinką ir panašiai. Tačiau motyvacijos vis tiek turiu, reikės dalyvauti galbūt rudenį, galbūt žiemą. Kiti metai bus svarbesni, bet stengiuosi apie tai negalvoti ir treniruotis“, – sakė R. Kančys.

 

Lengvaatletis teigiamai vertina mėgėjus, kurie bėgioja ir karantino metu, tačiau įspėja juos laikytis visų privalomų reikalavimų.

 

„Vertinu teigiamai, tik reikia būti atsakingiems, laikytis rekomendacijų, dėvėti kaukę, bėgioti toliau nuo kitų. Reikia stengtis bėgti atokesniais takeliais, sutikti kuo mažiau žmonių. Turime saugotis tiek patys, tiek saugoti kitus“, – rekomendavo Kauno maratono rekordininkas.

 

Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė

 

Karantinas nedaug pakeitė pernai rugsėjį mama tapusios Vaidos Žūsinaitės-Nekriošienės gyvenimą: olimpietė visą laisvalaikį skiria dukrai.

 

„Juokauju, kad man sąlygos karantino metu praktiškai nepasikeitė, taip gyvenu jau nuo rugsėjo mėnesio. Tiesiog sumažėjo laikas mieste, parduotuvėse, bet gyvenimas vyksta įprastai. Prieš karantiną į sporto klubus nuvažiuodavau, bet gana retai, tad praktiškai viskas išliko taip, kaip buvo iki šiol“, – pasakojo V. Žūsinaitė.

 

Bėgikė sprendimu nukelti olimpines žaidynes džiaugiasi – ji turi galimybę pilnai atsistatyti ir pasiekti bent tą sportinę formą, kurią turėjo prieš tapdama mama.

 

„Turėjau planą gegužės mėnesį bėgti maratoną Vokietijoje. Kai jį atšaukė, motyvacija sumažėjo, savaitę bėgiojau tingiau. Tačiau po to įsivažiavau, o kai sužinojau, jog į kitus metus perkėlė olimpiadą, tai motyvacijos atsirado dar daugiau – man tai papildomas šansas sustiprėti ir pabandyti arba įvykdyti normatyvą, arba atsirinkti pagal reitingą“, – džiaugėsi V. Žūsinaitė.

 

Maratonininkė mėgėjams linkėjo nesustoti, bėgioti ir karantino metu, tačiau vengti tų vietų, kuriose daug praeivių.

 

„Žmogus negali visiškai užsidaryti ir sėdėti, tai nėra gerai sveikatai. Reikia įvertinti riziką ir, jei yra galimybė, išlįsti pasivaikščioti, sportuoti, kur žmonių yra mažai – tai nėra blogai. Siūlyčiau nebėgti gatvėmis, kur daug žmonių. Profesionalai nuo bėgimo negali pabėgti, tai yra kaip darbas. Tiesiog renkamės vietas, kur mažiau žmonių ir stengiamės palaikyti formą“, – sakė V. Žūsinaitė.

 

Ignas Brasevičius (2019 metų „Hollister“ pusmaratonio nugalėtojas)

 

Tuo tarpu Ignas Brasevičius karantino metu į Lietuvą negrįžo – bėgikas su šeima liko Portugalijoje, kur ruošėsi pavasario startams. Ten sportininkas turi visas sąlygas treniruotis, o ir rutina nuo tos, kuri buvo iki prasidedant pandemijai, pasikeitė nežymiai.

 

„Per daug niekas nepasikeitė, triskart per savaitę bėgioju du kartus per dieną, kitas dienas – po vieną kartą. Bėgioju, tačiau kilometražas daug mažesnis. Bandau išlaikyti kažkokią minimalią formą“, – teigė I. Brasevičius.

 

Tiesa, motyvacija bėgti buvo dingusi, tačiau po kelių dienų lengvaatlečiui vėl norėjosi kibti į darbus, o teigiamą pavyzdį jam rodo Lietuvoje esantys auklėtiniai.

 

„Buvo minčių, kad gal reiktų pristabdyti, bet man pačiam bėgti patinka, mėgstu tą daryti, o nebėgioti galiu nebent vieną-dvi dienas – po to kažko trūksta. Kaip vertinu bėgiojančius karantino metu? Labai palaikau! Tie žmonės, kuriuos treniruoju, man net suteikia motyvacijos. Tikrai nereikia dabar visko mesti, reikia judėti, protingai judėti, sumažinti krūvius“, – sakė I. Brasevičius.

 

Loreta Kančytė (2019 metų „Hollister“ pusmaratonio nugalėtoja)

 

Taip pat Portugalijoje besitreniravusi ir į Lietuvą sugrįžusi Loreta Kančytė karantino metu nubėgtų kilometrų skaičių apkarpė, o sunkiausia priprasti prie įsivyravusios nežinios dėl būsimų startų.

 

„Karantinas labai paveikė patį sportinį rėžimą. Darau tik po vieną treniruotę, labai skiriasi kilometražas, atrodo, kad nieko neveikiu (juokiasi – aut. past.). Nubėgu po 10-13 km per dieną, šeštadieniais truputį daugiau. Tempas irgi lėtesnis, nes nėra ko persistengti – varžybų artimiausiu metu nebus. Nežinia, kada artimiausios varžybos bus, tad ir gyvename su tokiomis emocijomis“, – sakė L. Kančytė, paskutinį sykį varžybose dalyvavusi dar gruodį vykusiame Europos kroso čempionate.

 

Motyvacijos jai prideda treniruotės su mėgėjais, tačiau minčių visai pailsėti nuo sporto R.Kančio sesuo neturėjo.

 

„Sunku rasti motyvacijos, sunku išbėgti. Su „Origami runners“ mėgėjais darome treniruotes, rodau jiems pratimus, tad bent fiziškai pasiruošiu, – šyptelėjo L. Kančytė. – Nebuvo tokių minčių, kad nesportuoti visai, norisi pajudėti, neužsisėdėti. Smagu pravėdinti galvą, bet jei reiktų daryti po dvi treniruotes, būtų sunkiau.“

 

Beje, nors treniruočių stovykloje Loreta buvo drauge su R. Kančiu, karantino metu Lietuvoje su broliu ji nesusitinka apskritai.

 

„Nusprendėme nesusitikti, nes abu lankomės parduotuvėse. Jis turi mažylę, reikia saugoti ją, tad susitiksime, kai bus galima daryti treniruotes. Dabar pailsėsime vienas nuo kito“, – nusijuokė L. Kančytė.

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas