Tomas Gaubys (ldsf.lt) 2020 m. balandžio 9 d. 15:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Leidžiasi į kulinarinius atradimus

Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.

Ignatas Konovalovas
Vytauto Dranginio nuotr.
Ignatas Konovalovas
Vienas geriausių Lietuvos plento dviratininkų Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje. 2008 metais profesionalaus sportininko karjerą pradėjęs ir nuo 2016 metų aukščiausio lygio dviračių komandai „Groupama - FDJ“ (Prancūzija) atstovaujantis atletas tikisi, kad jis dar šią vasarą galės sugrįžti į varžybų sūkurį.

 

„Viliuosi, kad šį sezoną varžybų dar pamatysime ir gausime. Nemanau, kad nuo birželio 1-osios jos vėl vyks, nors ir labai norėčiau to. Reikės palaukti. Neatmesčiau tokio varianto, kad sezonas būtų tęsiamas nuo rugpjūčio 1 iki lapkričio 30 dienos, – trečiadienį Lietuvos dviračių sporto federacijos  (LDSF) surengtame internetiniame seminare „Dviračių sportas COVID-19 pandemijos metu“ sakė Ignatas.

 

Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) neseniai pratęsė savo kalendoriuje esančių varžybų sustabdymą iki birželio 1 dienos. I. Konovalovas vasarį dalyvavo daugiadienės lenktynėse „UAE Tour“. Jos vasario 27 dieną po penktojo etapo iš septynių buvo nutrauktos, kai buvo nustatyta, jog vienos komandos nariai yra užsikrėtę koronavirusu. Ignatui viešbutyje Jungtiniuose Arabų Emyratuose karantino sąlygomis teko praleisti 10 dienų. Po to dviratininkas grįžo į Lietuvą.

 

„Darbo realizacija sustojo mažiausiai iki birželio 1 dienos. Sportas – mano kraujyje, galvoje ir širdyje, todėl pasiruošimas vyksta toliau. Tiesa, kelias savaites leidau sau atsipūsti, nes buvau ir sunegalavęs, o dabar „renku kilometrus“,  megaujuosi Lietuvos gamta, miškais. Atradau gravel (žvyrkelio) dviratį. Tai – man nauja, – pasakojo I. Konovalovas. – Dabar geras laikas daug ką apgalvoti, dar daugiau dėmesio skirti psichologiniam pasirengimui. Reikia neprarasti tikslų ir dirbti toliau.“

 

Daugkartinis Lietuvos čempionas abejoja, ar jam ši priverstinė pertrauka dėl pandemijos bus į naudą. „Man jau 34-eri – amžius, kai sportinė karjera eina į pabaigą. Sutartis su komanda galioja iki šių metų pabaigos. Šiame sezone tikėjausi vėl parodyti save, dar kartą įtikinti, kad galiu būti reikalingas ir gebantis gerai atlikti užduotis. Dabar nebeaišku, kaip viskas bus“, – teigė I. Konovalovas.

 

2009 metų „Giro d’Italia“ lenktynių etapo nugalėtojas pažymėjo, kad yra ir geroji karantino pusė: „Dabar galiu praleisti daugiau laiko su šeima, matyti, kaip auga mūsų mažylis, padėti žmonai ir leistis į kulinarinius atradimus. Štai neseniai pradėjome gaminti raugą duonai kepti.“

 

Vilniuje veikiančios „Dviračių akademijos“ įkūrėjas ir treneris, buvęs profesionalus dviratininkas Marius Bernatonis sakė, kad dėl karantino jam su savo auklėtiniais tenka bendrauti nuotoliniu būdu. „Sudarau asmenines bendrojo fizinio pasirengimo programas, dirbame bazinio pasirengimo sezonui etapo ritmu, be įtampos. Esant tokioje situacijoje, negalima iš žmogaus reikalauti daug, nes nežinai, kada bus jo artimiausias startas, kokia jo psichologinė būsena, kaip jis išgyvena šį laikotarpį. Gerai, kad pas mus dar yra galimybė važiuoti lauke“, – kalbėjo M. Bernatonis.

 

Treneris pateikė rekomendacijų tiems, kurie nusprendė sėsti ant dviračio po ilgos pertraukos. „Tokiems rekomenduoju pirmiausiai dviratį nuvežti į servisą, kad jį paruoštų pasivažinėjimams, ir iš pradžių nevažinėti takais, kur jau yra daug sportuojančių. Patariu rinktis ramius miško takelius, kur mažiau žmonių ir gerokai saugiau prisiminti važiavimo dviračiu įgūdžius“, – teigė M. Bernatonis.

 

Internetiniame seminare dalyvavęs Lietuvos olimpinės rinktinės kineziterapeutas, sveiko sporto klubo „Alfa steps“ įkūrėjas Saulius Paliūnis sakė, kad dabar sportininkams yra geriausias laikas susitvarkyti senas sveikatos problemas, traumas, kad galėtų po pertraukos sugrįžti sveiki ir maksimalia jėga.

 

Kitą trečiadienį, balandžio 15 dieną, LDSF „Facebook“ paskyroje ketinama surengti internetinį seminarą, skirtą elektroninio dviračių sporto aktualijoms.

Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas