Dominykas Genevičius 2020 m. balandžio 30 d. 09:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai

Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.

Šaudymas iš lanko
Organizatorių nuotr.
Šaudymas iš lanko

Kol Lietuvoje ir visame pasaulyje sportinę veiklą smarkiai apribojo ar net visiškai sustabdė karantinas, nemažai užsiėmimų persikėlė į virtualią erdvę arba nuotolines veiklas. Ne išimtis ir šaudymas iš lanko. Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.

 

Sportininkai galėjo dalyvauti varžybose tik laikantis savo valstybių nustatytų taisyklių ir karantino sąlygų. Dėl to visi dalyviai galėjo šaudyti tik savo namuose ar nuosavoje teritorijoje įrengtoje šaudykloje. Taškų skaičiavimo kontrolės griežtos nebuvo. Viskas palikta pačių lankininkų sąžinei, tačiau šaudymo iš lanko bendruomenė visada pasižymi nuoširdumu, todėl visas turnyras pavyko be priekaištų.

 

„Dėl to, kad kuo daugiau žmonių galėtų sudalyvauti varžybose, turėjome atskiras grupes, kur lankininkai galėjo šaudyti įprastus, tolimus varžybų atstumus (70/50/30 m, priklausomai nuo lanko tipo) arba sumažintą 3 metrų atstumą, suteikiantį galimybes šaudyti namų erdvėse, kambariuose, soduose ir pan. Rezultatų skaičiavimas vyko gan neįprastai varžyboms – kiekvienas galėjo šaudyti individualiai ir pats sau rašyti taškus. Žinoma, tokiu atveju kyla klausimas dėl rezultatų tikslumo, tačiau nusprendėme palikti skaičiavimą kiekvieno lankininko sąžinei, jei kažkas jaučiasi geriau sukčiaudamas – tai jo pasirinkimas, o įprastose varžybose vis tiek atsiskleis tikrosios galimybės.

 

Mūsų manymu, šių varžybų tikslas nebuvo iškovoti medalį, svarbiau - palaikyti lankininkų aktyvumą, skatinti sportuoti, tobulėti ir, pasibaigus karantinui, grįžti stipresniems. Buvo labai smagu matyti kaip originaliai žmonės įsirengia šaudymo vietas ir susidaro galimybes treniruotis. Manau, kad tokios varžybos, jų viešinimas gali prisidėti ir prie didesnio kitų lankininkų aktyvumo“, – pasakojo viena varžybų organizatorių, „Žaliojo lanko“ klubo trenerė Inga Timinskienė.

 

I. Timinskienė jau karantino pradžioje prisijungė prie Tarptautinės šaudymo iš lanko federacijos („World Archery“) sukurtos lankininkų grupės. Būtent ten WA kiekviena savaitę skelbdavo neįprastus taikinius ir kviesdavo visus norinčius ir galinčius sudalyvauti nuotolinėse varžybose. Kiek vėliau savo vasaros sezono atidarymo varžybas nuotolinėmis pavertė latviai. Jose dalyvavo ir I. Timinskienė, taip susižavėjusi šia idėja.

 

„Po varžybų Latvijoje sulaukiau vieno iš mūsų klubo narių - Stasio Svetlausko – skambučio. Jis taip pat manė kad nuotolinės varžybos yra puiki mintis. Tas skambutis ir tapo galutiniu postūmiu kažką daryti. Iš pradžių maniau, kad dalyvių surinksime apie 20, tačiau tas skaičius beveik padvigubėjo – iš viso startavo 35 sportininkai, kai kurie iš jų dalyvavo keliose grupėse, tad visas dalyvių skaičius siekė 44. Sulaukėme nemažai pozityvių atsiliepimų apie varžybas tiek ir Lietuvos lankininkų, tiek iš keleto užsieniečių – dalis jų jau dalyvavo ir mūsų įprastose varžybose, dalis prisijungė pirmą kartą. Buvo netikėta sulaukti dalyvių iš Didžiosios Britanijos, Alžyro, Nyderlandų bei Kanados“, – prisiminė I. Timinskienė.

 

Būtent dalyviai iš užsienio šalių dominavo šiose nuotolinėse varžybose. Olimpinių lankų grupėje triumfavo britas Danas Thompsonas. Už jo išsirikiavo olandas Denzelis Pleiteris ir estė Triinu Lilienthal. Lietuvis Aidas Jurgaitis (LSK) užėmė penktąją vietą, o Paulina Ramanauskaitė („ASRC-Žaliasis lankas“) – šeštąją.

 

Sumažinto atstumo olimpinių lankų varžybose nugalėjo Arabas Adoul iš Alžyro. Antroji pozicija atiteko I. Timinskienei („Žaliasis lankas“), trečioji – Vladimirui Mosinui (LSK).

 

Šaudant skriemuliniais lankais, nugalėtojais tapo latvis Sergejs Cuprakovs (įprastas atstumas) ir Ugnius Timinskas („Žaliasis lankas“, sumažintas atstumas).

 

Daugiausiai dalyvių varžėsi paprastų lankų grupėje šaudant iš įprasto atstumo. Čia nugalėjo suomis Timo Viitanenas. Antras buvo Algimantas Vileikis („Žaliasis lankas“), trečias – latvis Pavels Popovs.

 

Sumažinto atstumo turnyre prizininkų trejetas atrodė taip – V. Mosinas, Andrius Janulaitis („Ugninė Strėlė“) ir Rūta Bučinskaitė.

 

Ilgųjų lankų varžybose dominavo latviai Martins Nespors ir Eduards Lapšins, o trečiąją vietą užėmė Stasys Svetlauskas („Žaliasis lankas“). Sumažinto atstumo grupėje pirmas buvo V. Mosinas.

 

Istorinių lankų grupėje nugalėjo Tomas Pocius („Perkūno strėlė“), antras liko Paulius Pocius („Perkūno strėlė“), trečias – Kanadoje gyvenantis Darius Šalkauskas.

 

„Rezultatai vasaros sezono pradžiai buvo gana įprasti, galbūt kiek aukštesnius mūsų varžyboms rezultatus demonstravo dalyviai iš užsienio, kurių nemažai ir tapo skirtingų grupių nugalėtojais“, – teigė I. Timinskienė.

 

Lietuvos lankininkė prisipažįsta, kad karantinas gali turėti įtakos sportininkų formai atnaujinus varžybų sezoną. Juolab tiems, kurie neturi galimybių ar erdvių šaudyti savarankiškai.

 

„Apie karantino įtaką taiklumui iš šių varžybų sunku spręsti. Tie, kas dalyvavo varžybose, matyt susidarė galimybes treniruotis karantino metu, todėl jų rezultatai gana geri, žinant, kad vasaros sezonas dar tik prasideda. Tačiau yra daug lankininkų kurie neturi galimybės treniruotis ir ypač dalyvauti varžybose, todėl tikėtina, kad jų sportinė forma bus suprastėjusi, rezultatai – taip pat. Atsižvelgiant į Vyriausybės rekomendacijas, manau, kad dauguma lankininkų klubų tikisi savo darbą atnaujinti po gegužės 11 d. Tuomet po truputį grįšime į normalų ritmą ir, jei situacija šalyje nesikeis, tikimės vėl turėti galimybes reguliariai sportuoti bei žinoma organizuoti įprastas varžybas, kurių visi jau stipriai pasiilgo“, – pabrėžė I. Timinskienė.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas