Marytė Marcinkevičiūtė ("Olimpinė panorama") 2020 m. balandžio 8 d. 14:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė

„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.

D.Leopoldas su S.Krupeckaite ir M.Marozaite.
Vytauto Dranginio nuotr.
D.Leopoldas su S.Krupeckaite ir M.Marozaite.
Šių metų pasaulio dviračių treko čempionatas Berlyne buvo sėkmingas 37-erių Simonai Krupeckaitei ir 24-erių Miglei Marozaitei. Jos komandų sprinto varžybose užėmė devintą vietą ir užsitikrino kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes.
 
Simonai tai bus jau penktosios olimpinės žaidynės, o Miglė jose debiutuos. Nepasisekė 21-erių Olivijai Baleišytei, kuri daugiakovės varžybas baigė 21-ma ir jos svajonė dalyvauti olimpiadoje žlugo.
 
Po pasaulio čempionato rinktinės vyr. treneris Dmitrijus Leopoldas olimpietėms leido pailsėti. O pats įniko į darbus.
 
„Dabar man – karštas metas. Iškovojome du olimpinius kelialapius, reikia viską suplanuoti ir įgyvendinti: kur ir kaip treniruotis, kokiose varžybose dalyvauti, susipirkti visą sportinį inventorių, kad po to nebūtų netikėtų trukdžių. Atostogas praleidome namie, kur ir taip mažai būname, reikėjo daug ką susitvarkyti“, – dar prieš žaidynių nukėlimą pasakojo D. Leopoldas.

Iš čempionato grįžote su dviem olimpiniais kelialapiais. Planai įvykdyti, bet olimpiečių norėjote turėti daugiau. Kokia jūsų nuotaika?
Net ir nežinau, kokia ji. Tai džiaugiuosi, tai išgyvenu. Visas savo emocijas palikau likus dviem savaitėms iki pasaulio čempionato Berlyne ir jo metu – paskutinis lemiamas startas mums buvo ypač svarbus, jis lėmė, ar pateksime į Tokijo olimpiadą, ar ne. Dvejus metus slėgė nežinomybė, reikėjo kovoti dėl kiekvieno taško pasauliniame reitinge. Ir dviratininkus, ir mane patį slėgė psichologinė įtampa, reikėjo atiduoti daug jėgų, daug ko atsisakyti.  
 
Pernai per pasaulio čempionato komandų sprinto varžybas Simona su Migle buvo septintos, o šiemet devintos. Kas joms sutrukdė pasirodyti geriau?
Nemanau, kad joms kažkas sutrukdė. Į pastarąjį pasaulio čempionatą prieš olimpines žaidynes dviratininkai atvyko jau su visa ekipuote, tai buvo paskutinis sportinės aprangos, dviračių, visų technologijų išbandymas.
 
Mes šiuo atžvilgiu dar atsiliekame ir iš inventoriaus visko dar neišspaudėme, tą dar bandysime daryti. Per olimpines žaidynes didžiųjų šalių dviratininkai rungtyniauja su išskirtiniu, individualiai jiems parinktu sportiniu inventoriumi. 
 
Jau mačiau išskirtinius jų dviračius, nes Berlyne treko meistrai lenktyniavo su tais dviračiais, su kuriais startuos olimpinėse žaidynėse. Maksimaliai sportinį inventorių buvo susikomplektavusios ir mūsų pagrindinės konkurentės komandų sprinto varžybose Naujosios Zelandijos sportininkės, kurias mums pavyko nugalėti.   
 
Kuris komandų sprinto moterų duetas padarė didžiausią įspūdį?
Nežinau, kaip ir pasakyti. Visų pirma vokietės, kurios tapo pasaulio čempionėmis ir vos nepagerino planetos rekordo (pritrūko 0,129 sek.), bei rusės, nors joms nepavyko apginti savo iškovojimų. Nuo 2014-ųjų Rusijos sprinterės veža medalius iš kiekvieno pasaulio čempionato – tampa arba čempionėmis, arba prizininkėmis. Tačiau Berlyne jos liko ketvirtos, kovą dėl bronzos pralaimėjo kinėms.
 
Vokietės ypač greitai įveikė vadinamąjį antrąjį ratą, kur ir vyrams būtų ką veikti. Simona su Migle per kvalifikacines varžybas irgi greitai įveikė distanciją (33,060 sek.). Negaliu sakyti, kad tai jų rekordas, tačiau tikrai vienas geresnių rezultatų.

 
Ką parodė šiųmetis pasaulio čempionatas, kaip jį vertinate?
Labai padidėjo dviratininkų greičiai. Negaliu sakyti, kad tai atsitiko dėl kažkokių stebuklingų treniruočių metodikų. Įsivaizduokite taip: jeigu dviračių sporte moterys gali pasiekti 1,5 tūkst. vatų galingumą, tai su šiuolaikiniu kombinezonu prisidėtų dar 10 proc. Yra firmų, kurios sportininkams teikia šiuolaikiškas paslaugas ir pagal žmogų pagamina specialią aprangą, dviračius, ratus. Tai visas kompleksas paslaugų, kurios, žinoma, kainuoja labai daug. Vieni pirmųjų tas paslaugas pradėjo teikti ir savo technologijas pardavinėti britai. 
 
Suskaičiavome, kad vienas toks specialiai pagamintas dviratis kainuoja apie 60 tūkst. svarų sterlingų. Panevėžyje tai trijų kambarių butas. O kur dar kitos paslaugos – sportinė apranga, detalės.

Ar pasaulines dviračių sporto madas toliau diktuoja tų pačių šalių dviračių treko meistrai?
Tų pačių. Neįmanoma nugalėti olandų, kurie padarė ypač didelį šuolį. Stiprūs kinai, vokiečiai, milžiniškus pinigus į technologijas meta japonai, kurie per olimpiadą turės tūkstantinį savų žiūrovų palaikymą.
 
Mūsų programa minimum įgyvendinta, pažiūrėsime, ar sugebėsime kažką geresnio išspausti. Aštuonios komandos iš viso pasaulio, o tarp jų – ir mažos Lietuvėlės atstovės. Tai tikrai nuostabu. Lauks kova su australėmis, vokietėmis, rusėmis, kinėmis, olandėmis, lenkėmis ir meksikietėmis. 
 
Tokijuje mūsų dviratininkės iškovojo teisę dalyvauti ir keirino bei sprinto rungtyse. Rengdamiesi olimpinėms kovoms visą dėmesį sutelksite tik į komandų sprintą ar ir į kitas dvi rungtis?
Simona, manau, pasistengs visur dalyvauti, nors aiškiau bus pačiame Tokijuje. Visi mus stebės ir matys, ką per tą laiką sugebėjome padaryti. O Miglė – nuotaikos žmogus, nežinau, koks bus jos sprendimas.
 
Olimpinių kelialapių siekė ir sprinteris Vasilijus Lendelis bei daugiakovininkė O. Baleišytė, tačiau bandymas patekti į Tokiją buvo nesėkmingas. Kaip klostysis tolesnė jų karjera?
Olivija su „Astanos“ komanda startuos plento varžybose. Ji dalyvavo jau ketvirtajame pasaulio čempionate ir sėkmingai pasirodė skrečo rungtyje (liko šešta), bet daugiakovėje užimta 21 vieta negarantavo kelialapio į olimpines žaidynes. O Vasilijus pailsės ir bus matyti, kaip klostysis tolesnė jo karjera. Karštosiomis nieko nereikėtų spręsti.
 
Koronaviruso pandemija keičia visus sportininkų planus, svajones. Kaip ji paveikė treko olimpiečių ir jūsų asmeninį gyvenimą?
Tikėjausi, kad Tokijo olimpinės žaidynės bus nukeltos kokiam pusmečiui, bet ne visiems metams. Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės.
 
Namie saugomės – į parduotuvę ir kuo skubiau atgal. Mano auklėtiniai gavo asmeninius planus ir treniruojasi nuotoliniu būdu. Su Simona namo parsigabenome visas įmanomas priemones (treniruoklių, dviračių, štangą, svorių ir kt.) ir kiekvieną dieną prie jų praleidžiame nemažai laiko.

Simonai Tokijo olimpinės žaidynės jau bus penktosios. Kaip jos vyras ir treneris, sakykite: ar po jų sportininkė nežada baigti karjeros?
Kol kas nieko negalvojame, dabar esame sutrikę. Vienas etapas buvo patekti į Tokijo olimpines žaidynes, kitas – kuo sėkmingiau pasirodyti. Viskas buvo tobulai suplanuota, o dabar planai pamažu griūva. Bet dar turime laiko juos sudėlioti, o kokie jie bus – neaišku.
 
Nežinau Simonos planų, kokie jie bus po Tokijo, juk iki žaidynių dabar dar visi metai. Žinau tiek, kad sūnus Maksimilianas šiemet pradės lankyti į mokyklą, todėl reikia galvoti apie tai. Rugsėjo 1-oji mūsų šeimai bus didelė šventė. 
 
Dviratininkų sezonas tik prasidėjo, graži treko dviratininkų šventė numatyta birželio mėnesį Panevėžyje, varžybomis domėjosi daugelio šalių dviratininkai, buvo pareiškusi norą dalyvauti netgi visa olimpinė britų rinktinė.
Manau, kad tos varžybos šiemet bus atšauktos. Negaliu nuspėti, kada mes vėl galėsime rungtyniauti, stovyklauti, galvoti apie bendrą pasirengimą. Tačiau mūsų situacija nėra tokia baisi, kaip tų žmonių, kurie atleidžiami iš darbo. Žinoma, bus nelengva pasiekti aukščiausią formą.
 
Mane ramina tai, kad olimpinė atranka jau įvyko, turime kelialapius. Nebeliko rimtų dviračių treko varžybų, tik Europos čempionatas lapkričio mėnesį, betgi vėlgi nežinia, ar jis įvyks. 
 
Kokius uždavinius kelsite olimpietėms 2021–aisiais per Tokijo olimpines žaidynes. Kokia vieta jus tenkintų?
Simona per olimpines žaidynes užimdavo 5–8 vietas. Keirine daug kas priklausys nuo burtų, o sprinte – nuo pradinio greičio. Dabar tas dvi rungtis papildė trečioji – komandų sprintas. Jau esame aštuntuke, bet labai norėčiau, kad mūsų komanda patektų į ketvertuką.

*  *  *

Lietuvos dviratininkų startai pasaulio čempionate:
 
6 vieta – Olivija Baleišytė (skrečas, 23 dalyvės)
 
8 vieta – Simona Krupeckaitė (sprintas, 33)
 
9 vieta – Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė (komandų sprintas, 15)
 
21 vieta – Olivija Baleišytė (daugiakovė, 24)
 
27 vieta – Simona Krupeckaitė (keirinas, 27)
 
28 vieta – Vasilijus Lendelis (sprintas, 35)
 
28 vieta – Miglė Marozaitė (sprintas, 33).
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas