sportas.info 2020 m. balandžio 20 d. 15:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Karantinas pakeitė lenktynininkų planus

Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.

„KTK Racing Division“ komanda.
„KTK Racing Division“ komanda.
   
Šiandien kartu su visu pasauliu stoja ir automobilių sporto profesionalų darbai. Vietoj trasoje burzgiančių motorų ir darbo komandoje, autosporto inžinieriai sportinius automobilius tvarkosi individualiai, o virtualiuose susitikimuose aptaria problemas ir artimiausius planus. Ne išimtis ir Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komanda, kurios nariai sako, kad pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.

Atidėjo gamyklinio automobilio parengimo planus

Iki kovo 16-osios dienos, kai Lietuvoje buvo paskelbtas visuotinas karantinas, Kauno technikos kolegijos studentų komanda gyveno savo įprasta rutina – organizavo varžybas, vystė „KTK akademijos“ veiklą, ruošė automobilius ir dėliojosi sezono planus. 
 
Jauni vyrai net neįsivaizdavo, kad po ilgų pasiruošimo mėnesių pirmasis jų šio sezono sportinių automobilių testavimas Nemuno žiede taps šiai dienai ir paskutiniu. 

„Sezoną pradėjome įprastai. Tęsėme „KTK akademijos“ veiklą, praplėtėme komandą iš techninės pusės – padaugėjo sportininkų, kuriuos mes aptarnaujame ir kurių automobilius ruošiame varžyboms bei prižiūrime jų metu. Pernai tokį sportininką turėjome tik vieną, o šiemet jau tris. Taigi, turėjome ambicingų planų ir suvokėme, kad mūsų įdėtos pastangos, kruopštus darbas ir įgyta patirtis pradeda duoti solidžius vaisius.  

Taip pat planavome įsigyti gamyklinį sportinį automobilį, su kuriuo ketinome startuoti 1000 km varžybose Palangoje. Planuose mūsų laukė ilgas sezonas prižiūrint trijų privačių sportininkų techniką ir du savo ekipažus žiedinėse varžybose. 

Tam pradėjome ruoštis tik pasibaigus buvusiam sezonui, susidėliojus mintims ir planams. Šių metų kovo viduryje, dieną prieš paskelbiant karantiną, dar išvažiavome į pirmus testus, kurių rezultatai buvo daug žadantys. Nusiteikėme viltingai, nes matėme, kad einame teisinga kryptimi. Tačiau kitą dieną buvo paskelbtas karantinas dėl koronaviruso pandemijos ir visas autosporto pasaulis sustojo. 

Pradžioje tai buvo labai netikėta ir užplūdo nusivylimas, kad negalėsime įgyvendinti savo planų, tačiau puikiai supratome, kad kiekvieno iš mūsų ir visų mūsų artimųjų sveikata yra svarbiausia.

Dabar jau matome, kad šių metų planas įsigyti naują automobilį persikelia 2021 metams. Taip pat akivaizdu, kad šiemet sezonas bus trumpesnis. Ir kitoks. Gegužės mėnesį turėję vykti etapai atšaukiami, jau dabar ir klausimų turime daugiau nei atsakymų.

Visgi, komandos nuotaikos nėra niūrios, kaip gali atrodyti. Šiame sporte darbo visada yra daug, tad pradėjome daryti tai, ko nespėdavome dėl didelio kasdieninio tempo. Karantinas privertė sustoti ir pagalvoti. Pradėjome matyti galimybes, kurių anksčiau nepastebėjome. Šie metai ne tik mums, bet ir daugeliui kitų komandų taps išbandymų ir pasiruošimo ateičiai metais“, - sako KTK komandos vadovas Povilas Bonkevičius.

 
Komanda visada pasiruošusi

Komandos vadovo teigimu, kol kas dėliojami planai, ką pavyks nuveikti šiemet, o ką 2021 metų sezone.

„Sunku pasakyti, koks bus sezonas ir artimiausia ateitis. Reikia atsižvelgti į kelis aspektus: ar sezonas įvyks, ar dėl karantino bus atšauktas - ar varžybų organizatoriai turės galimybių rengti savo etapus, ar susirinks dalyviai, kiek jų susirinks, kiek tokiu metu liks komandose rėmėjų. 

Natūralu, kad nuostolių patirs visi ir dalyvių sumažės, ir, galbūt, net etapų sumažės. Tačiau mes esame nusiteikę optimistiškai. Daug dirbame nuotoliniu būdu. Turime savo akademiją, kurioje teorinės paskaitos tęsiamos prie kompiuterių ekranų. 
 
Žinoma, apmaudu, kad negalime treniruotis ir atlikti praktinių dalykų, kas visiems aktualu ir įdomu, bet tokia realybė. 

Prisitaikyti reikia ne tik mums, bet ir studentams, dėstytojams, verslui, visiems. Gyvenimas tapo kitokiu ir visi susiduriame su pandemijos iššūkiais. Pradžioje visada būna sunku, o vėliau tokie iššūkiai tampa galimybėmis“, - pastebi P. Bonkevičius.

Povilo nuomone, nors sezonas ir pakibo „ant plauko“, tačiau darbai negali sustoti. Įvertinant ir atsižvelgiant į visus saugumo reikalavimus, reikia daryti tai, kas būtina.

„Jei yra kažkokių būtinų darbų garaže, tuomet dirbame po vieną, visada su kauke ir pirštinėmis. Į savo ir aplinkinių saugumą žiūrime labai rimtai. Žinoma, dabar darbų garaže kiekis yra minimalus, o treniruotės išvis nevyksta. 

Šiuo metu daugiau koncentruojamės į strateginius dalykus, komandos viziją, tikslus. Prie mūsų prisijungė daugeliui žinomas Jonas Ramanauskas, kuris yra važiavęs „Formulės 4“ varžybose ir turi daug patirties. Tai mums didelė paspirtis tiek iš vadybinės, tiek iš sportinės pusės. Jonas padės ir su rėmėjų paieška, nors suprantame, kad po karantino tai daryti bus kur kas sunkiau, nes daugelis verslų taip pat yra sustoję ir patys nėra tikri dėl savo ateities. 

Visgi, esame optimistai: tobuliname komandinį darbą, mūsų akademijos teorines paskaitas, dirbame su studentais nuotoliniu būdu. Tikiu, kad pasibaigus karantinui mes būsime pasiruošę varžyboms. Taip pat tikiuosi, kad į trasas išvažiuosime dar šią vasarą, o ne kitą“, - optimizmo nepraranda „KTK Racing Division“ komandos vadovas. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas