Lina Daugėlaitė 2010 m. balandžio 22 d. 16:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Burtų kaltinti negalėsime

Vienoje prasidėjęs Europos čempionatas dziudo imtynininkams - paskutinė stotelė prieš pradedant rinkti olimpinius taškus į Londono žaidynes

A.Techovas pasirodymą Europos čempionate baigė po pirmos kovos
Alfredo Pliadžio nuotr.
A.Techovas pasirodymą Europos čempionate baigė po pirmos kovos
Balandžio 22 d. Vienoje prasidėjo Europos dziudo čempionatas, kuriame jėgas išbandys ir 6 Lietuvos atstovai. Pirmasis kovas pradėjo ir, deja, jau baigė lengviausio svorio ir bene labiausiai patyręs imtynininkas olimpietis Albertas Techovas (iki 60 kg) - jis pirmoje kovoje nusileido prancūzui Sofiane'ui Milous'ui.
 
Rytoj ant kilimo išeis Radvilas Matukas (iki 81 kg), o Karolis Bauža (iki 90 kg), Egidijus Žilinskas (iki 100 kg), Marius Paškevičius (+100 kg) ir vienintelė mergina Raimonda Gedutytė (iki 78 kg) kovas pradės šeštadienį. Sekmadienį vyksiančiose komandinėse varžybose Lietuvos rinktinė nedalyvaus.

Praėjusiais metais Europos čempionate K.Bauža iškovojo bronzos medalį, o M. Paškevičius tokios pat prabos apdovanojimą parsivežė iš pasaulio čempionato. Pasak Lietuvos dziudo federacijos generalinės sekretorės Lolitos Dudėnienės, tikimasi, kad Karolis savo pasiekimą pakartos ir šiemet -  burtai neblogi. "Bet baisu ką nors prognozuoti, nes būna taip, kad burtai neblogi, o kovos susiklosto kažkaip nepalankiai", - atsargiai kalbėjo gen. sekretorė. M. Paškevičius pirmoje kovoje susitiks su italu Paolo Bianchessi, kurį jau yra įveikęs. "M.Paškevičius tikrai gali toliau eiti. Tikiuosi, kad iki trejetuko, t. y. iki medalių, eis ir K.Bauža, ir M.Paškevičius. E.Žilnsko pogrupy yra pora rimtesnių varžovų, bet vėlgi priklausys nuo to, kaip jis bus atsigavęs po visų blaškymųsi po Europą. Apskritai jis yra pajėgus ir yra laimėjęs dar ne prieš tokius priešininkus", - svarstė L.Dudėnienė.Apskritai Lietuvos sportininkams tekusius burtus ji vertina gana palankiai. Sunkesni varžovai pakliuvo R.Matukui ir R.Gedudytei: "Jų burtai sunkesni. Paguodos turnyro nėra, tad jeigu pralaimės tas pirmąsias kovas, jiems čempionatas bus baigtas". R.Matuko pirmasis varžovas - gruzinas Levanas Tsiklauris, R.Gedutytės - tituluota ukrainietė Maryna Pryščepa.

Kaip seksis mūsiškiams, priklausys, pasak federacijos gen. sekretorės, ir nuo to, kaip bus pasirengę kitų šalių imtynininkai. Kai kurios šalys, pvz., Rusijos rinktinės sudėtis stipriai atnaujinta. "Daug tokių šalių, kurios atveža jaunesnius sportininkus. Nežinau kodėl? Gal dėl to, kad Europos čempionato taškai dar neskaičiuojami į olimpinę įskaitą, o gal nori pabandyti, kaip pasiruošę dalyvauti tokio lygio varžybose ne pirmieji, o antrieji "numeriai", - spėliojo specialistė.

Lietuvos sportininkų pasirodymams įtakos gali turėti ir kelionė į čempionatą. Visa rinktinė, turėjusi skristi į Vieną, dėl ugnikalnio, išsiveržusio Islandijoje, sutrikdytų skrydžių Austrijos sostinę pasiekė įvairiais žemės keliais. Treneris Eduardas Techovas automobiliu į čempionatą iškeliavo su A.Techovu ir R.Matuku. Treneris Petras Vinciūnas trečiadienį automobiliu išvežė K.Baužą ir M.Paškevičių, o pati L.Dudėnienė iki penktadienio liko Lietuvoje, tikėdamasi, kad su R.Gedutyte, grįžtant tvarkai oro erdvėse, Vieną pasieks, kaip ir planuota, lėktuvu. E.Žilinskas buvo įstrigęs Anglijoje, kur  dalyvavo pasirengimo stovykloje su kitų Europos šalių rinktinėmis. Nors buvo planuota, kad jis iš Londono dar užsuks į Lietuvą ir į čempionatą vyks drauge su kitais rinktinės nariai, gamtinės aplinkybės pakoregavo ir jo kelius: Egidijus jau antradienį su Anglijos ir Rusijos rinktinėmis pajudėjo tiesiai į Austrijos sostinę. Ar tokie sportininkų vojažai po Europą gali atsiliepti jų rezultatams? "Jeigu  rezultatas bus geras, niekas ir neprisimins tos kelionės. O jeigu rezultatai bus ne tokie, koks buvo pasirengimas ir kiek buvo dėta vilčių, bus atsižvelgta ir į kelionę. Iš tikrųjų kelionė nelengva - dvi dienos sėdint susirietus mašinoje su sustojimu nakvynei. Praktiškai taip nubrauktas dviejų paskutinių mėnesių pasirengimas", - kalbėjo L.Dudėnienė.

O pasirengimas, anot jos, čempionatui vyko sklandžiai - sportininkų nekamavo traumos, o nedidelės problemos buvo greitai sprendžiamos padedant masažuotojui Jurijui Vaščenkovui.

Po šio Europos čempionato vyksiančiame pasaulio taurės etape Tunise dziudo imtynininkai pradės rinkti taškus į Londono olimpines žaidynes: "Mes jau galvojame apie olimpinę atranką. Šio Europos čempionato taškai iki olimpinių žaidynių "nudils" - olimpinius taškus pradėsime rinkti po čempionato prasidėsiančiose pasaulio taurės "Grand Prix" ir "Grand Slam" varžybose. Pirmasis etapas - Tunise. Bet Europos čempionatas turi didelę reikšmę sportininkų reitingui, kadangi visuose turnyruose traukiami burtai, o jie vyksta pagal reitingą. Ir, žinoma, Europos medaliai - visada siektinas rezultatas".


 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas