Algirdas Klimkevičius | 2012 m. balandžio 10 d. 18:48 |
![]() ![]() |
Futbolininkas su muziko širdimi
Laikraštis "Sportas": Romualdas Lavrinavičius 56 metus gyvena futbolu. 18-a – kaip žaidėjas, 30 – kaip treneris, 18 – kaip funkcionierius
TĖVAI. R. Lavrinavičius gimė Šiauliuose prieš pirmuosius Naujųjų metų laikrodžio dūžius – 1941 m. gruodžio 31 d., 23 val. 45 minutės.
Romualdo tėvas – vienas pirmųjų Šiaulių futbolininkų – nuo 1923–1924 m. žaidė „Žiežirbos“, Lietuvos dviratininkų sąjungos ir kitose komandose. Mirė būdamas 42 metų (1947). Nuo eilinio geležinkelininko iškilo iki depo viršininko. Mama, kilusi nuo Kelmės iš nedidelio dvarelio, Šiauliuose dirbo pašte.
„Nežinau dėl ko tėvas prieš mirtį prašė mamos, kad neprileistų manęs prie futbolo. Todėl ji viską darė, kad tapčiau muzikantu, nupirko pianiną, dvejus metus samdė repetitorių, septynmetis patekau į muzikos mokyklą. Muziką įveikė tėvo genai – futbolas. Gyvenome sunkiame rajone, buvau padykęs, teko susidurti ir su teisėsaugos institucijomis. Padykėlius vienijo futbolas – aikštes atstojo negrįstos gatvės, kiemai, pievos. 1956 m. tapau tikru futbolininku – laimėję tarpgatvines varžybas dalyvavome „Pionieriaus“ taurės varžybose Vilniuje. 1957 m. Ignas Urbonas perkratė Šiaulių padaužas ir sudarė rinktinę. Lietuvos jaunių pirmenybėse 1957 m. užėmėme antrąją vietą (po Kauno), 1958 m. – likome treti“, – prisiminė R. Lavrinavičius.
„ELNIAS“. 1958 m. R. Lavrinavičius pradėjo žaisti „Elnio“ komandoje.
„Elnias“ turėjo nepaprastą mecenatą – fabriko direktorių. Žaidėjai buvo privilegijuoti, dirbo prestižiniame ceche odos pjaustytojais. Po darbo išeidavo „papilnėję“. Sargai – užsimerkdavo. Po rungtynių turėdavom laisvą dieną, tačiau žaidėjai eidavo dirbti ir tuomet. Mane paskyrė į tokį cechą, kuriame galėjau ir pamokas ruošti“, – pasakojo R. Lavrinavičius.
1961 m. R. Lavrinavičius patraukė Vilniaus meistrų komandos trenerio Zenono Ganusausko akį. Apie tai sužinoję „Elnio“ vadovai įkalbėjo likti – padidino algą nuo 600 iki 1 800 rublių.
PERMAINOS. 1961 m. baigęs vidurinę mokyklą R. Lavrinavičius įstojo į Kūno kultūros institutą (KKI). 1962 m. su KKI ekipa tapo šalies čempionu.
Tačiau džiaugtis studentišku gyvenimu teko neilgai. 1962-aisiais prasidėjus Kubos krizei į armiją sušlavė ir studentus. 1962-ųjų lapkričio 19 d. apsivilkęs karinę uniformą ją vilkėjo lygiai trejus metus – iki 1965 m. lapkričio 19 dienos. Tarnavo Estijoje, apie 10 tūkst. gyventojų turinčiame Tapos miestelyje. Ten sportinę formą palaikė bėgdamas krosus, žaisdamas vietos ekipoje.
Grįžęs iš armijos Romualdas tapo KKI neakivaizdinio skyriaus studentu. Studijuodamas jis buvo pakviestas į Vilniaus „Žalgirio“ meistrų ekipą, kurią treniravo Jonas Vaškelis. Komandoje buvo daug jaunų perspektyvių žaidėjų: Gintautas Kalėdinskas, Benjaminas Zelkevičius ir kitų. 1966 m. dublerių ir pagrindinės sudėtys viename iš antrosios lygos pogrupių iškovojo pirmąsias vietas. Pagrindinės sudėties žaidėjai finaliniame turnyre dėl kelialapio į aukščiausiąją lygą pirmąją vietą užleido Vorošylovhrado (dabar Luhansko (Ukraina) „Zaria“ komandai. Žalgiriečiams, iš jų ir R. Lavrinavičiui, buvo suteikti sporto meistrų vardai.
1967 m. „Žalgiris“ pateko į duobę – krito žaidimo lygis, rezultatai. Pasikeitė treneris, o rudenį komandoje neliko ir R. Lavrinavičiaus. Jį pervedė į Klaipėdos „Atlanto“ meistrų komandą, žaidusią trečiojoje lygoje. 1974 m. ji net buvo aplenkusi toje pačioje pakopoje atsidūrusį „Žalgirį“.
„Žaisdamas meistrų komandoje kartais pasijusdavau lyg katorgoje. Treneriai dirbo remdamiesi asmenine patirtimi ir intuicija bei Maskvos metodinėmis instrukcijomis, neatsižvelgdavo į esamas sąlygas, žaidėjų amžių, pasirengimą. Komandose nebuvo net masažuotojų, sporto mediciną išmanančių gydytojų. Pagrindinė jėgų atkūrimo priemonė buvo pirtis. Futbolo „variagai“ užvežė Rusijos futbolo patirtį, pridėdami atsipalaidavimo priemonę – alkoholį. Tokio futbolininkų gyvenimo rezultatai pasireiškė vėliau – ne vienas jų tapo neįgalus, susirgo sąnarių, stuburo ligomis“, – teigė R. Lavrinavičius.
Paskutinius savo, kaip žaidėjo, karjeros metus Romualdas praleido Gargždų „Bangoje“ (1974–1976).

TRENERIS. Dar žaisdamas „Bangoje“ R. Lavrinavičius ėmėsi trenerio darbo ir 30 metų žengė šiuo keliu – 1974–2004 m. dirbo vyr. treneriu ir asistentu, iš viso treniravo 21 komandą.
„Pirmų įgūdžių įgijau kariuomenėje, kai buvau paskirtas dalinio komandos treneriu. Tikru treneriu pasijutau 1974 m., kai pradėjau treniruoti „Atlanto“ komandos atžalyną. Buvau pakrikštytas 1975 m. žiemą Gargžduose, kai su dešimtmečiais pralaimėjome 5:10. Šešis įvarčius į mūsų vartus įmušė mažiausias, bet vikriausias gargždietis Arminas Narbekovas“, – šyptelėjo R. Lavrinavičius.
Dirbdamas vaikų ir jaunimo treneriu jis sužinojo apie Maskvos aukštąją trenerių mokyklą ir 1978 m. į ją įstojo. Buvo pirmas lietuvis šioje mokykloje. „Dėstytojais dirbo garsūs sporto mokslininkai. Susipažinau su geriausių Maskvos ir kitų komandų trenerių darbu. Stažavausi Vengrijoje pas jų geriausius trenerius. Buvau mokslo žymūnas. Todėl 1980 m., kai gavau diplomą, mane kvietė imtis mokslinio darbo. Atsisakiau. Kvietė ir treniruoti rusų komandų. Pasirinkau Klaipėdą. 1981 m. kartu su Fiodoru Finkeliu išvedėme „Granitą“ į Lietuvos čempionus, 1982 ir 1983 m. užėmėme antrąsias vietas. Tuo pačiu metu treniravau atžalyną Aukšto sportinio meistriškumo mokykloje (ASMM). Tarp mokinių kurį laiką buvo Igoris Pankratjevas, A. Narbekovas, Viktoras Bridaitis“, – kalbėjo R. Lavrinavičius.
PRINCIPAI. 1986 m. R. Lavrinavičius išsiskyrė su Klaipėdos klubu ir tapo Kėdainių „Nevėžio“ vyr. treneriu. Skyrybų priežastys – sporto vadovai netesėjo pažado suteikti keturių kambarių butą. Taip pat – sukčiavimas ASMM.
„Nepasisekė ir Kėdainiuose. Neatlaikė nervai, kai mane, aukštos kvalifikacijos trenerį, pradėjo mokyti, kištis į treniruotes ir panašiai gamyklos direktorius. Spjoviau ir išvykau į Kauną. 1995–1996 m. treniravau FBK „Kaunas“. Iki 1996 m. rudens komandai vadovavau vienas, sekėsi neblogai. Tačiau nežinau iki šiol, dėl kokių priežasčių buvau nušalintas nuo vyr. trenerio pareigų ir į mano vietą paskirtas Raimondas Kotovas. 1997 m. čempionate „Kaunas“ startavo prastai – po eilinio pralaimėjimo išgirdome, kad abu esame atleisti. Vadovai sakė, kad taip nutarė dėl prasto komandos mikroklimato. Priežastis buvo kita – silpna sudėtis, žemas žaidėjų meistriškumas. 2002 m. likimas nubloškė į Vilnių – treniravau „Žalgirį“. Komandoje buvo keli tinginiai. Kai šiuos bandžiau paspausti, jie pradėjo skųstis klubo prezidentui Janušui Lopučiui. Šis stojo žaidėjų pusėn. Pasitraukiau ir iš „Žalgirio“. Po trijų mėnesių žalgiriečiai sustreikavo ir neišvyko į varžybas. Streiko iniciatoriai – tinginiai, jie buvo iš komandos atleisti“, – nuoskaudą liejo patyręs treneris.
Vėliau R. Lavrinavičius buvo pramintas gelbėtoju – kviečiamas į krizės ištiktas komandas. Gelbėtoju strategui teko būti 2001 m. Alytuje „Dainavos“, 2003 m. – Šiauliuose „Sakalo“, vėliau – Kaune „Inkaro“ ir „Kelininko“ ekipose.
1982 m. R. Lavrinavičius buvo paskirtas Lietuvos jaunių, 1987 m. – moksleivių, 1987–1988 m. – „Darbo rezervų“ jaunių rinktinių vyr. treneriu.
Šis specialistas septynerius metus (1992–1999) talkino Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneriams A. Liubinskui, B. Zelkevičiui, Kęstučiui Latožai.
MOTERYS. 1987 m. su moksleivių rinktine R. Lavrinavičius dalyvavo varžybose Gruzijoje. Tbilisyje pamatė žaidžiančias moteris, užsidegė atgaivinti moterų futbolą ir Lietuvoje. Kaune surinko merginų komandą. Kadangi, be kauniečių, Lietuvoje buvo tik viena komanda Vilniuje, tai teko dalyvauti įvairaus rango SSRS moterų varžybose. Per šešerius darbo metus (1988–1994) išugdė penkias SSRS rinktinių nares.
MISIONIERIUS. Nuo 1992 m. su nedidelėmis pertraukomis iki dabar R. Lavrinavičius yra Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomojo komiteto narys, nuo 2007 m. – Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos prezidentas. 2002 m. tapo oficialiu LFF darbuotoju – Vaikų ir jaunių skyriaus vadybininku, atsakingu už vaikų futbolo plėtrą šalyje. Ledai pajudėjo – žaidžiančių futbolą vaikų skaičius nuo 6 tūkst. 2005 m. ūgtelėjo iki 10 tūkst. 2011 metais.
R. Lavrinavičius iki šiol, kai tik pasitaiko proga, žaidžia futbolą, dalyvauja Kaune rengiamose sporto pedagogo, vaikų futbolo puoselėtojo Vlado Danilevičiaus taurės varžybose. Nepamiršta ir gimtųjų Šiaulių, čia rengia veteranų turnyrus.
ŠEIMA. Romualdo žmona Almona (Kauno konservatorijos fortepijono dėstytoja) sako: „Mūsų namai persunkti futbolu ir muzika. Romas ir namuose treneris – planuoja, fantazuoja, ruošiasi rungtynėms, treniruotėms, analizuoja. Turi gerą draugą – rusišką dviratį. Su juo išmaišęs visą Kauną, jo apylinkes. Mėgsta muziką, gamtą, atsigauna skambindamas pianinu, lankome koncertus, spektaklius. Nepeikiu ir kaip tėvo – užauginome dukrą. Ji baigė muzikos mokslus Leipcige (Vokietija), apsigynė disertaciją. Ir sūnų – Kūno kultūros akademijos absolventą, jis skinasi kelią į verslą, teisėjauja futbolo rungtynėse.“
Romualdo tėvas – vienas pirmųjų Šiaulių futbolininkų – nuo 1923–1924 m. žaidė „Žiežirbos“, Lietuvos dviratininkų sąjungos ir kitose komandose. Mirė būdamas 42 metų (1947). Nuo eilinio geležinkelininko iškilo iki depo viršininko. Mama, kilusi nuo Kelmės iš nedidelio dvarelio, Šiauliuose dirbo pašte.
„Nežinau dėl ko tėvas prieš mirtį prašė mamos, kad neprileistų manęs prie futbolo. Todėl ji viską darė, kad tapčiau muzikantu, nupirko pianiną, dvejus metus samdė repetitorių, septynmetis patekau į muzikos mokyklą. Muziką įveikė tėvo genai – futbolas. Gyvenome sunkiame rajone, buvau padykęs, teko susidurti ir su teisėsaugos institucijomis. Padykėlius vienijo futbolas – aikštes atstojo negrįstos gatvės, kiemai, pievos. 1956 m. tapau tikru futbolininku – laimėję tarpgatvines varžybas dalyvavome „Pionieriaus“ taurės varžybose Vilniuje. 1957 m. Ignas Urbonas perkratė Šiaulių padaužas ir sudarė rinktinę. Lietuvos jaunių pirmenybėse 1957 m. užėmėme antrąją vietą (po Kauno), 1958 m. – likome treti“, – prisiminė R. Lavrinavičius.
„ELNIAS“. 1958 m. R. Lavrinavičius pradėjo žaisti „Elnio“ komandoje.
„Elnias“ turėjo nepaprastą mecenatą – fabriko direktorių. Žaidėjai buvo privilegijuoti, dirbo prestižiniame ceche odos pjaustytojais. Po darbo išeidavo „papilnėję“. Sargai – užsimerkdavo. Po rungtynių turėdavom laisvą dieną, tačiau žaidėjai eidavo dirbti ir tuomet. Mane paskyrė į tokį cechą, kuriame galėjau ir pamokas ruošti“, – pasakojo R. Lavrinavičius.
1961 m. R. Lavrinavičius patraukė Vilniaus meistrų komandos trenerio Zenono Ganusausko akį. Apie tai sužinoję „Elnio“ vadovai įkalbėjo likti – padidino algą nuo 600 iki 1 800 rublių.
PERMAINOS. 1961 m. baigęs vidurinę mokyklą R. Lavrinavičius įstojo į Kūno kultūros institutą (KKI). 1962 m. su KKI ekipa tapo šalies čempionu.
Tačiau džiaugtis studentišku gyvenimu teko neilgai. 1962-aisiais prasidėjus Kubos krizei į armiją sušlavė ir studentus. 1962-ųjų lapkričio 19 d. apsivilkęs karinę uniformą ją vilkėjo lygiai trejus metus – iki 1965 m. lapkričio 19 dienos. Tarnavo Estijoje, apie 10 tūkst. gyventojų turinčiame Tapos miestelyje. Ten sportinę formą palaikė bėgdamas krosus, žaisdamas vietos ekipoje.
Grįžęs iš armijos Romualdas tapo KKI neakivaizdinio skyriaus studentu. Studijuodamas jis buvo pakviestas į Vilniaus „Žalgirio“ meistrų ekipą, kurią treniravo Jonas Vaškelis. Komandoje buvo daug jaunų perspektyvių žaidėjų: Gintautas Kalėdinskas, Benjaminas Zelkevičius ir kitų. 1966 m. dublerių ir pagrindinės sudėtys viename iš antrosios lygos pogrupių iškovojo pirmąsias vietas. Pagrindinės sudėties žaidėjai finaliniame turnyre dėl kelialapio į aukščiausiąją lygą pirmąją vietą užleido Vorošylovhrado (dabar Luhansko (Ukraina) „Zaria“ komandai. Žalgiriečiams, iš jų ir R. Lavrinavičiui, buvo suteikti sporto meistrų vardai.
1967 m. „Žalgiris“ pateko į duobę – krito žaidimo lygis, rezultatai. Pasikeitė treneris, o rudenį komandoje neliko ir R. Lavrinavičiaus. Jį pervedė į Klaipėdos „Atlanto“ meistrų komandą, žaidusią trečiojoje lygoje. 1974 m. ji net buvo aplenkusi toje pačioje pakopoje atsidūrusį „Žalgirį“.
„Žaisdamas meistrų komandoje kartais pasijusdavau lyg katorgoje. Treneriai dirbo remdamiesi asmenine patirtimi ir intuicija bei Maskvos metodinėmis instrukcijomis, neatsižvelgdavo į esamas sąlygas, žaidėjų amžių, pasirengimą. Komandose nebuvo net masažuotojų, sporto mediciną išmanančių gydytojų. Pagrindinė jėgų atkūrimo priemonė buvo pirtis. Futbolo „variagai“ užvežė Rusijos futbolo patirtį, pridėdami atsipalaidavimo priemonę – alkoholį. Tokio futbolininkų gyvenimo rezultatai pasireiškė vėliau – ne vienas jų tapo neįgalus, susirgo sąnarių, stuburo ligomis“, – teigė R. Lavrinavičius.
Paskutinius savo, kaip žaidėjo, karjeros metus Romualdas praleido Gargždų „Bangoje“ (1974–1976).

TRENERIS. Dar žaisdamas „Bangoje“ R. Lavrinavičius ėmėsi trenerio darbo ir 30 metų žengė šiuo keliu – 1974–2004 m. dirbo vyr. treneriu ir asistentu, iš viso treniravo 21 komandą.
„Pirmų įgūdžių įgijau kariuomenėje, kai buvau paskirtas dalinio komandos treneriu. Tikru treneriu pasijutau 1974 m., kai pradėjau treniruoti „Atlanto“ komandos atžalyną. Buvau pakrikštytas 1975 m. žiemą Gargžduose, kai su dešimtmečiais pralaimėjome 5:10. Šešis įvarčius į mūsų vartus įmušė mažiausias, bet vikriausias gargždietis Arminas Narbekovas“, – šyptelėjo R. Lavrinavičius.
Dirbdamas vaikų ir jaunimo treneriu jis sužinojo apie Maskvos aukštąją trenerių mokyklą ir 1978 m. į ją įstojo. Buvo pirmas lietuvis šioje mokykloje. „Dėstytojais dirbo garsūs sporto mokslininkai. Susipažinau su geriausių Maskvos ir kitų komandų trenerių darbu. Stažavausi Vengrijoje pas jų geriausius trenerius. Buvau mokslo žymūnas. Todėl 1980 m., kai gavau diplomą, mane kvietė imtis mokslinio darbo. Atsisakiau. Kvietė ir treniruoti rusų komandų. Pasirinkau Klaipėdą. 1981 m. kartu su Fiodoru Finkeliu išvedėme „Granitą“ į Lietuvos čempionus, 1982 ir 1983 m. užėmėme antrąsias vietas. Tuo pačiu metu treniravau atžalyną Aukšto sportinio meistriškumo mokykloje (ASMM). Tarp mokinių kurį laiką buvo Igoris Pankratjevas, A. Narbekovas, Viktoras Bridaitis“, – kalbėjo R. Lavrinavičius.
PRINCIPAI. 1986 m. R. Lavrinavičius išsiskyrė su Klaipėdos klubu ir tapo Kėdainių „Nevėžio“ vyr. treneriu. Skyrybų priežastys – sporto vadovai netesėjo pažado suteikti keturių kambarių butą. Taip pat – sukčiavimas ASMM.
„Nepasisekė ir Kėdainiuose. Neatlaikė nervai, kai mane, aukštos kvalifikacijos trenerį, pradėjo mokyti, kištis į treniruotes ir panašiai gamyklos direktorius. Spjoviau ir išvykau į Kauną. 1995–1996 m. treniravau FBK „Kaunas“. Iki 1996 m. rudens komandai vadovavau vienas, sekėsi neblogai. Tačiau nežinau iki šiol, dėl kokių priežasčių buvau nušalintas nuo vyr. trenerio pareigų ir į mano vietą paskirtas Raimondas Kotovas. 1997 m. čempionate „Kaunas“ startavo prastai – po eilinio pralaimėjimo išgirdome, kad abu esame atleisti. Vadovai sakė, kad taip nutarė dėl prasto komandos mikroklimato. Priežastis buvo kita – silpna sudėtis, žemas žaidėjų meistriškumas. 2002 m. likimas nubloškė į Vilnių – treniravau „Žalgirį“. Komandoje buvo keli tinginiai. Kai šiuos bandžiau paspausti, jie pradėjo skųstis klubo prezidentui Janušui Lopučiui. Šis stojo žaidėjų pusėn. Pasitraukiau ir iš „Žalgirio“. Po trijų mėnesių žalgiriečiai sustreikavo ir neišvyko į varžybas. Streiko iniciatoriai – tinginiai, jie buvo iš komandos atleisti“, – nuoskaudą liejo patyręs treneris.
Vėliau R. Lavrinavičius buvo pramintas gelbėtoju – kviečiamas į krizės ištiktas komandas. Gelbėtoju strategui teko būti 2001 m. Alytuje „Dainavos“, 2003 m. – Šiauliuose „Sakalo“, vėliau – Kaune „Inkaro“ ir „Kelininko“ ekipose.
1982 m. R. Lavrinavičius buvo paskirtas Lietuvos jaunių, 1987 m. – moksleivių, 1987–1988 m. – „Darbo rezervų“ jaunių rinktinių vyr. treneriu.
Šis specialistas septynerius metus (1992–1999) talkino Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneriams A. Liubinskui, B. Zelkevičiui, Kęstučiui Latožai.
MOTERYS. 1987 m. su moksleivių rinktine R. Lavrinavičius dalyvavo varžybose Gruzijoje. Tbilisyje pamatė žaidžiančias moteris, užsidegė atgaivinti moterų futbolą ir Lietuvoje. Kaune surinko merginų komandą. Kadangi, be kauniečių, Lietuvoje buvo tik viena komanda Vilniuje, tai teko dalyvauti įvairaus rango SSRS moterų varžybose. Per šešerius darbo metus (1988–1994) išugdė penkias SSRS rinktinių nares.
MISIONIERIUS. Nuo 1992 m. su nedidelėmis pertraukomis iki dabar R. Lavrinavičius yra Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomojo komiteto narys, nuo 2007 m. – Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos prezidentas. 2002 m. tapo oficialiu LFF darbuotoju – Vaikų ir jaunių skyriaus vadybininku, atsakingu už vaikų futbolo plėtrą šalyje. Ledai pajudėjo – žaidžiančių futbolą vaikų skaičius nuo 6 tūkst. 2005 m. ūgtelėjo iki 10 tūkst. 2011 metais.
R. Lavrinavičius iki šiol, kai tik pasitaiko proga, žaidžia futbolą, dalyvauja Kaune rengiamose sporto pedagogo, vaikų futbolo puoselėtojo Vlado Danilevičiaus taurės varžybose. Nepamiršta ir gimtųjų Šiaulių, čia rengia veteranų turnyrus.
ŠEIMA. Romualdo žmona Almona (Kauno konservatorijos fortepijono dėstytoja) sako: „Mūsų namai persunkti futbolu ir muzika. Romas ir namuose treneris – planuoja, fantazuoja, ruošiasi rungtynėms, treniruotėms, analizuoja. Turi gerą draugą – rusišką dviratį. Su juo išmaišęs visą Kauną, jo apylinkes. Mėgsta muziką, gamtą, atsigauna skambindamas pianinu, lankome koncertus, spektaklius. Nepeikiu ir kaip tėvo – užauginome dukrą. Ji baigė muzikos mokslus Leipcige (Vokietija), apsigynė disertaciją. Ir sūnų – Kūno kultūros akademijos absolventą, jis skinasi kelią į verslą, teisėjauja futbolo rungtynėse.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.