Marius Grinbergas 2012 m. balandžio 28 d. 16:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Europos čempionatas - lyg popiežiaus viešnagė

Deja vu – jau matyta. Toks įspūdis susidaro būnant Lenkijoje, kurią dabar krečia pasirengimo Europos futbolo čempionatui karštinė

Gdansko stadiono drabužinė.
Mariaus Grinbergo nuotr.
Gdansko stadiono drabužinė.
   

Paskubomis baigiami infrastruktūros tvarkymo darbai, naujos sporto arenos, kamuolių formos ir spalvų šiukšliadėžės, beprotiškai aukštos viešbučių kainos, būriai oficialių užsienio svečių, žurnalistų, nuolat aptarinėjami nacionalinės komandos gyvenimo užkulisiai.
 

Visa tai vyko pernai Lietuvoje, rengusioje Europos vyrų krepšinio čempionatą. Dabar visa tai galima pamatyti Lenkijoje, kartu su Ukraina besirengiančioje priimti Europos futbolo čempionatą.  Tik užmojai ir sumos čia daug didesni, nei praėjusiais metais Lietuvoje.
 

Europos čempionatas prasidės birželio 8 d. Varšuvoje, o finišuos liepos 1 d. Kijeve.
 

Lenkijoje varžybos vyks Varšuvoje, Vroclave, Gdanske ir Poznanėje, Ukrainoje – Kijeve, Lvove, Charkove ir Donecke.
 

Kaip Lenkija rengiasi žemyno pirmenybėms, balandį turėjo progą įsitikinti grupė žurnalistų iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Maltos ir Singapūro.
 

SOSTINĖ. Vien šalies sostinėje Varšuvoje į įvairius infrastruktūros projektus, tarp jų – Nacionalinio stadiono statybą – investuota keturi milijardai eurų. Ketvirtadalis šios sumos gautas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
 

Visoje šalyje atnaujinami keliai, miestų gatvės, geležinkeliai, oro uostai.
 

„Priėjimą prie ES fondų gavome įstoję į Europos Sąjungą. O Europos čempionatas mums yra puiki proga naudojantis šiais fondais modernizuoti šalį“, - teigė Varšuvos miesto "Euro-2012" biuro vykdantysis direktorius Andrzejus Cudakas.
 

Varšuvos pasididžiavimas – naujasis Nacionalinis stadionas. Jis pastatytas nemažai verslių lietuvių puikiai pažįstamoje vietoje – ten, kur stovėjo 10-mečio stadionas, daug metų buvęs didžiuliu turgumi.
 

Prieš ketverius metus senasis stadionas nugriautas, prekeiviams suteikta vieta miesto pakraštyje ir pastatyta šiuolaikinė futbolo arena su slankiojančiu stogu. Tribūnose yra 58 tūkst. kėdžių, per koncertus stadione gali tilpti 70 tūkst. žiūrovų.
 

Šiame stadione Europos čempionato metu vyks penkerios rungtynės – trys pirmojo etapo mačai, ketvirtfinalis ir pusfinalis. Mažiausiai dvejas rungtynes čia žais pirmenybių šeimininkai lenkai.
 

„Iš viso Varšuvoje vykdėme apie 50 didelių infrastruktūros projejtų. Labai daug dėmesio skyrėme viešajam transportui – nutiestos kelios naujos tramvajaus linijos, vedančios į stadioną, mieste atsirado apie tūkstantį naujų autobusų ir pusantro šimto tramvajų“, - pasakojo A. Cudakas.
 

Patirties lenkai sėmėsi iš Europos čempionatą 2008 m. drauge rengusių austrų ir šveicarų bei 2006 m. pasaulio čempionato šeimininkų vokiečių.
 

„Rengėme seminarus su austrais, šveicarais ir vokiečiais. Viską labai detaliai aptarėme. Daug padėjo UEFA ekspertai. Labai svarbu, kad visi Lenkijos miestai, rengdamiesi čempionatui, glaudžiai bendradarbiauja tarpusavyje“, - teigė A. Cudakas.
 

Paklaustas, kodėl tarpusavyje bendradarbiauja tik Lenkijos miestai – juk čempionatas vyks ir Ukrainoje - Varšuvos "Euro-2012" biuro vykdantysis direktorius sakė: „Lenkijos ir Ukrainos politinė ir ekonominė sistema – skirtinga. Todėl negalime naudoti tų pačių metodų. Svarbiausia – surengti turnyrą taip, kad abiejose šalyse jis būtų to paties lygio“.
 

Varžybos gal ir bus to paties lygio. Bet gyvenimo sąlygos Lenkijoje daug patrauklesnės pasirodė daugumai Europos čempionato dalyvių. Net Ukrainoje rungtyniausiančios komandos savo laikinaisiais namais pasirinko Lenkiją – čia pirmenybių metu gyvens net 13 iš 16 rinktinių. Tik Ukrainos, Prancūzijos ir Švedijos komandos apsigyvens Ukrainoje.
 

Tačiau iš pačių lenkų neišgirdome nei vieno ukrainiečius pašiepiančio žodžio.
 

„Tik ukrainiečių dėka mes gavome teisę rengti Europos čempionatą. Tai – jų projektas. Ir UEFA labiau viliojanti yra dar neužpildyta Ukrainos rinka“, - neslėpė A. Cudakas.
 

Jam pritarė ir Lenkijos spaudos agentūros (PAP) sporto skyriaus vadovas Kryspinas Dworakas: „Idėją rengti čempionatą Ukrainoje ir Lenkijoje UEFA pasiūlė Ukrainos futbolo federacijos prezidentas Grigorijus Surkis, labai turtingas žmogus. Kai mūsų futbolo sąjungos atstovai grįžo iš Ukrainos, kur sužinojo apie galimybę rengti bendrą projektą, tylėjo, nes idėja atrodė nereali.
 

Tikrai nėra jokių lenktynių, kas geriau surengs čempionatą. Tai bendra atsakomybė. Ir jei kas nors bus blogai Ukrainoje, kalti bus ir lenkai. Ir atvirkščiai.“
 

Varšuvos centre, prie Kultūros rūmų gegužės 15 d. oficialiai bus atidaryta sirgalių zona. Joje vienu metu galės būti apie 100 tūkst žmonių. Čia veiks daugybė užkandinių, per didžiulius ekranus bus transliuojamos rungtynės, dirbs apie 1000 teisėtvarkos pareigūnų, bus įrengti keturi medicinos punktai, pastatyta 600 tualetų.
 

Didžiausias iššūkis Varšuvai – transporto srautų suvaldymas. „Mūsų tikslas – sulaikyti žmones nuo važiavimo į cengtrą savo automobiliais. Todėl priemiesčiuose bus įrengta apie dešimt didžiulių stovėjimo aikštelių. Iš jų žmones į miesto centrą ir stadioną veš specialūs autobusai. Aikštelėse bus galima įsigyti apie tris eurus kainuojantį bilietą, kuris visą dieną galios miesto visuomeniniame transporte“, - aiškino A. Cudakas.
 

Varšuvoje aštuonios ligoninės visą parą bus pasiruošusios priimti pacientus. Dar devynios klinikos rungtynių dienomis dirbs iki vidurnakčio. Visose gydymo įstaigose budės savanoriai, galintys susikalbėti įvairiomis kalbomis. Ligoninėse bus paliktas 300 lovų rezervas, jei kiltų riaušės.
 

Iš viso čempionato metu Varšuvoje dirbs apie 2000 savanorių – po tūkstantį atrinktų UEFA ir savivaldybės. Pastaruosius bus galima sutikti visame mieste, o UEFA talkininkai darbuosis tik oficialiose čempionato teritorijose.
 

SITUACIJA. Varšuvos valdžia labiausiai gailisi, kad sostinėje žais „nekomercinės“ komandos – Rusija, Graikija. Su dar viena A grupės komanda Čekija lenkai žais Vroclave.
 

„Euro-2012” rengėjai mano, kad į miestą atvyks iki 40 tūkst. rusų. Gal ir mažiau, nes kai kurie sirgaliai gali negauti Lenkijos vizos. Tiesa, anot A. Cudako, nemažai rusų į Europos Sąjungą įvažiuoja su Suomijos vizomis.
 

Beje, Lenkijos muitinės sudarytame interaktyviame žemėlapyje numatyta, jog kai kurių Rusijos sirgalių kelias į Varšuvą drieksis per Lietuvą.
 

Kur kas geresnė nuotaika šiuo atžvilgiu yra Gdanske. Nes šiame mieste rungtyniaus Ispanijos, Italijos, Airijos, Kroatijos rinktinės. Be to, Gdansko priemiestyje Olivoje gyvens Vokietijos rinktinė, tad tikėtina, kad čia atvyks nemažai šios komandos gerbėjų.
 

Vokiečiai įsikurs dvaro tipo penkių žvaigždučių viešbutyje „Dwor Oliwski“. Netoli jo jau baigiama įrengti treniruočių aikštelė. Rimtesnės treniruotės vyks senajame Gdansko stadione. Vokiečiai Gdanską pasirinko dar prieš čempionato burtus. Jie nepakeitė planų įsikurti Lenkijoje net tada, kai sužinojo, kad pirmojo etapo mačus žais Ukrainos miestuose Charkove ir Lvove.
 

Daug didesnis galvosūkis ir net galvosopis Gdanskui – tik pernai atidarytas gintarinis „PGE arena“ stadionas, kuriame – 42 tūkst. vietų žiūrovams.
 

„Dabar čia žaidžia Gdansko „Lechia“. Bet ji tikriausiai iškris į žemesnę lygą, todėl grįš į savo senąjį stadioną. Šis liks tuščias“, - teigė Gdansko „Euro-2012” organizacinio komiteto atstovas Lukaszas Palucha.
 

“PGE arena” stadioną jau yra išbandę ir Lietuvos futbolininkai - pernai spalį kontrolines rungtynes su „Lechia“ čia žaidė Vilniaus „Žalgiris“. Mačas baigėsi 0:0.
 

Naujas 44 tūkst. vietų stadionas pastatytas ir Vroclave, o Poznanėje rekonstruotas senasis miesto stadionas. Jame – 42 tūkst. vietų.
 

Gegužės 8 d. visi stadionai bus uždaryti, juose bus pakeista veja ir iki čempionato nė vienoje arenoje nevyks jokios varžybos ar treniruotės.
 

Gdanske, kaip ir Varšuvoje, dar nemažai nebaigtų darbų – tebevyksta gatvių remontas, aplinkos tvarkymo darbai. Visgi greta Baltijos jūros esančio Gdansko atstovai neabejoja, kad visus darbus baigs iki čempionato.
 

Tuo tarpu Varšuvos vadovai nėra tikri, kad pavyks viską atlikti iki čempionato atidarymo.
 

Didžiausia sostinės priblema – pagrindinė autostrada į Poznanę. Joje trūksta apie 20 km ruožo, nes kilo problemų su darbų vykdytojais iš Kinijos. Nebaigtas tiesti ir naujas kelias į oro uostą.
 

„Tikimės, kad visgi baigsime darbus laiku. Pernelyg nepanikuojame, nes austrai geležinkelio stotį Vienoje atidarė likus vos savaitei iki Europos čempionato“, - sakė A. Cudakas.
 

Ramus buvo ir PAP sporto skyriaus vadovas K. Dworakas: „Gali kilti įvairių transporto ir kitų sričių problemų. Bet tai nieko keista. Juk čempionatas pirmą kartą vyksta tokioje milžiniškoje teritorijoje. Nuo Gdansko iki Donecko yra apie 2000 kilometrų. Kaip nuo Berlyno iki Barselonos“.
 

K. Dworakas pateikė ir vieną pavyzdį: „Per Nacionalinio stadiono atidarymo rungtynes tarp Lenkijos ir Portugalijos pirmą kėlinį neveikė internetas. Visi puolė aiškintis, kas nutiko. Paaiškėjo, kad kažkas paprasčiausiai pamiršo paspausti vieną mygtuką‘.


 

APGYVENDINIMAS. Kaip ir pernai Lietuvoje, didžiausia problema svečių sirgaliams – rasti pigią nakvynės vietą. Nes viešbučiai užkėlė kainas į neregėtas aukštumas.
 

„Keli buvo tokie įžūlūs, kad už nakvynę vienviečame kambaryje ne aukščiausios kategorijos viešbutyje norėjo 2000 eurų. Tokiems pasakiau, kad klientui pigiau būtų išsinuomoti lėktuvą ir kasdien skraidyti į varžybas, nei gyventi jų viešbutyje“, - pasakojo Lenkijos turizmo agentūros „Quo vadis“ valdybos pirmininkas Dariuszas Palęckis.
 

„Quo vadis“ vadovas neslėpė – Europos čempionatas jo agentūrai pelno nesukraus. Nes pirmenybės atbaidė nuolatinius klientus, kurie į  šalį atvyksta ne dėl sporto. O futbolo sirgaliai ieško kuo pigesnės nakvynės. Bene populiariausias agentūrai užduodamas užsienio aistruolių klausimas: „Kur aš galiu įsikurti už 20 eurų per parą?“
 

Todėl viešbučiai, nenorėdami likti tuščiomis, jau pradėjo mažinti kainas.
 

Be to, „Quo vadis“ sukurtoje interneto sistemoje savo paslaugas už simbolinį mokestį siūlo kaimo turizmo sodybų bei privačių butų savininkai. Pastarieji turi nemažą paklausą.
 

Anot A. Cudako, Varšuvoje yra apie 33 tūkst. nakvynės vietų. 10 tūkst. iš jų rezervavo UEFA. Maždaug dviejų valandų važiavimo automobilio nuo sostinės spinduliu yra dar apie 80 tūkst. vietų nakvynei.
 

BILIETAI. „Prieš čempionatą pastebėjau, kad turiu labai daug draugų. Todėl dabar mano magiška frazė – bilietų nėra“, - juokėsi Lenkijos futbolo sąjungos (PZPN) prezidentas, legendinis futbolininkas Grzegorzas Lato.
 

PZPN vadovas neslėpė – bilietų į Europos čempionato rungtynes jo prašo politikai, verslininkai, sporto ir pramogų pasaulio garsenybės. Tačiau bilietų į mačus Lenkijoje – nebėra. Juos galima laimėti tik per „Euro-2012“ rėmėjų rengiamas akcijas.
 

Be to, PZPN skirstė vos 22 tūkst. bilietų į Lenkijos rinktinės rungtynes. Visa kita buvo parduota po UEFA vykusios oficialios bilietų pardavimo loterijos. Joje buvo užsirengistravę apie milijoną lenkų.
 

Tiesa, bilietų į Europos čempionato rungtynes nėra tik Lenkijoje. Ukrainoje jų vis dar galima įsigyti.
 

SAUGUMAS. Itin daug dėmesio lenkai skiria saugumui.Sukurtas specialus komitetas, kuriame dirba visų už saugumą atsakingų ministerijų atstovai.


Lenkijoje iš viso yra apie 100 tūkst. policijos pareigūnų. Čempionato metu nė vienas negalės išeiti atostogų.


Neatmetama riaušių galimybė. Tačiau padidinto pavojaus mačų lenkai neišskiria – dar per anksti.


„Kol kas nėra nė vienų rungtynių, kurioms iš anksto ketiname skirti daugiau dėmesio. Analizę darysime vėliau kartu su varžybų organizatoriais. Jei reikės, malšinti neramumus mums padės ir kariuomenė. Bet neketiname atvirai demonsruoti jėgos – veiksmų imsimės tik kraštutiniu atveju. Mūsų šūkis – globa, tolerancija, situacijos valdymas“, - kalbėjo Vidaus reikalų ministerijos masinių renginių saugumo analizės departamento vadovas Robertas Szlachta.
 

Lenkijos sirgaliai garsėja kaip vieni aršiausių Europoje – tuo ne kartą įsitikino ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnai. Lenkai neslėpė – jie iš anksto renka informaciją ne tik apie savo šalies, bet ir kitų valstybių aistruolius, keliančius didžiausią grėsmę saugumui, ir stengsis juos atriboti nuo „Euro-2012”.
 

Be to, čempionato organizatoriai pabrėžia, kad klubų ir rinktinių aistruoliai labai skiriasi, nacionalinių komandų gerbėjų gretose daug mažiau vadinamųjų ultrų ar chuliganų.
 

„Mes esame dalis žaidimo“. Taip prisitato Lenkijos muitininkai, kruopščiai rengęsi Europos čempionatui. Didžiausias jų iššūkis laukia prie sienos su Ukraina, kur migruos šimtatūkstantiniai sirgalių srautai.
 

Norėdami išvengti milžiniškų eilių, lenkai dirbs kartu su Ukrainos muitininkais viename poste. Futbolo sirgaliams pasienyje numatyta nemažai lengvatų, tačiau tik tiems, kurie nepažeis specialiai čempionatui sukurtų taisyklių.

Žemyno pirmenybių metu ne Europos Sąjungos piliečiai galės įsivežti į Lenkiją ne daugiau dviejų pakelių cigarečių ir litro alkoholinių gėrimų. Visa kita bus konfiskuojama. Kaip ir nelicencijuotos prekės su čempionato simbolika. Tokias muitininkai jau pademonstravo per susitikimą su žurnalistais.
 

TIKSLAI. Europos čempionato Lenkijoje rengėjai neslepia – pirmenybių sėkmė daug priklausys ir nuo to, kaip seksis šeimininkų nacionaliniai komandai. Todėl lemiamomis rungtynėmis lenkai juokais vadina Lenkijos ir Graikijos mačą pirmą čempionato dieną.
 

A grupėje lenkų dar laukia mačai su Rusijos (Varšuvoje) ir Čekijos (Vroclave) komadomis.
 

„Mūsų grupė – labai lygi. Bet jos favoritai – rusai. Minimali užduotis Lenkijai – patekimas į ketvirtfinalį. O čia mūsų lauktų kažkas iš „mirties grupės“, - teigė lenkų futbolo legenda G. Lato.
 

„Mirties grupe“ vadinama B grupė, kurioje dėl dviejų kelialapių į ketvirtfinalį kovos Olandija, Danija, Vokietija ir Portugalija.
 

Nacionalinės komandos žaidėjas Jakubas Wawrzyniakas pritarė PZPN vadovui: „Neabejoju, kad po burtų džiaugėsi visos mūsų grupės komandos.“ Paklaustas, kas laimės čempionatą, Varšuvos „Legia“ klubo gynėjas šypsodamasis tarė: „Lenkija“. Vėliau pridūrė: „Žinoma, darysime viską, kad Lenkija laimėtų. Bet šiaip pirmenybių favorite laikau Vokietiją“.
 

Lenkijos rinktinė pasirengimą Europos čempionatui pradės netradiciškai – bendromis atostogomis, į kurias žaidėjai atvyks su šeimomis. Vėliau komanda iškeliaus į stovyklą Austrijoje. Ir tik likus savaitei iki varžybų grįš į Lenkiją ir Varšuvos „Legia“ stadione sužais paskutinį kontrolinį mačą su Andora.
 

ISTORIJA. J. Wawrzyniakas prisipažino – jam rungtynės su Graikija bus išskirtinės ne tik todėl, kad tai pirmasis čempionato mačas.
 

Gynėjas su graikais turi savų sąskaitų. Šis futbolininkas 2009 m. sausį pasirašė sutartį su Atėnų „Panathinaikos“, o birželį buvo diskvalifikuotas trims mėnesiams už draudžiamų preparatų vartojimą. Šią bausmę skyrė, o vėliau iki 12 mėnesių pailgino Graikijos superlygos drausmės komitetas.
 

Žaidėjas kreipėsi į Tarptautinį sporto arbitražo teismą ir šis grąžino pirminę trijų mėnesių diskvalifikaciją, bet „Panathinaikos“ atleido legionierių ir jis grįžo į „Legia“.
 

„Būdas, kuriuo jie manęs atsikratė, parodė tikrą graikų veidą. Neslėpsiu – rungtynės su Graikija man bus išskirtinės“, - pareiškė J. Wawrzyniakas.
 

Lenkijoje labai akcentuojamas ir būsimas susitikimas su Rusija, taip pat galimas susidūrimas su Vokietija ketvirtfinalyje. Tai šalys, kurios Lenkijos istorijoje įrašytos ir kruvinomis raidėmis.
 

„Tikiu, kad prasidėjus rungtynėms nieks negalvos apie istoriją. Tik apie pergalę. Mano kartos žmonės jau palieka praeitį už nugaros. Negalime žaisti slegiami to, kas buvo tarp mūsų prosenelių ir senelių. Svarbiausia – sportas“, - tikino „Legia“ gynėjas.
 

Varšuvoje užpernai atidarytame „Legia“ stadione yra šio klubo istorijos muziejus. Tarp eksponatų – ir Vilniaus „Vėtros“ klubo gairelė.
 

„Legia“ ir dabar jau nebeegzituojanti „Vėtra“ 2007 m. susidūrė UEFA Intertoto taurės turnyre. Tada į Vilnių atvykę Varšuvos klubo aistruoliai nusiaubė „Vėtros“ stadioną, privertė Lietuvos teisėtvarkos oareigūnus pasijusti bejėgiais. Už Vilniuje sirgalių sukeltas riaušes „Legia“ buvo pašalinta iš varšybų, klubas įpareigotas atlyginti vilniečių patirtus nuostolius.
 

DĖMESYS. „Beveik visi užsienio žurnalistai, atvykę į Lenkiją, stebisi, kodėl šalyje taip menkai reklamuojamas Europos čempionatas. Bet juk lenkams tos reklamos nereikia, visi žino apie artėjančias pirmenybes“, - šyptelėjo PAP sporto skyriaus vadovas K. Dworakas.
 

Valstybės išlaikomoje PAP iš viso dirba 250 žmonių. Vien sporto skyriuje yra 25 korespondentai. Europos čempionatui agentūra samdys ir daugiau žurnalistų, tad naujienas apie varžybas pateiks apie 60 reporterių.
 

"Tai didžiausias tokio pobūdžio iššūkis mūsų agentūrai. Stengsimės dalyvauti visuose mačuose, treniruotėse. Bus sunku, nes net 13 komandų gyvens Lenkijoje“, - sakė PAP atstovas.
 

Paprašytas palyginti situaciją Lenkijoje per 2009 m. čia vykusį Europos krepšinio čempionatą ir dabar, K. Dworakas teigė: „Tai nepalyginama. Tada Lenkijoje nebuvo didelio susidomėjimo varžybomis. Krepšinio čempionate dirbo tik trys ar keturi mūsų korespondentai. Europos futbolo čempionatą galima palyginti nebent su popiežiaus Jono Pauliaus II vizitu Lenkijoje“.
 

PAP sporto skyriaus vadovas neišsisukinėjo paklaustas apie lenkų žurnalistų santykius su žaidėjais: „Santykiai – įtempti.Lengva kalbėtis tik su geriausiais žaidėjais. O kuo prastesnis futbolininkas, tuo labiau jaučiausi atakuojamas“. Beje, Lenkijos olimpinis komitetas rengia specialius seminarus savo šalies sportininkams, kuriuose juos psichologai moko bendrauti su žurnalistais.
 

Bet nedideli konfliktai nublanksta prieš viso renginio svarbą. „Šis čempionatas mūsų šaliai – puiki galimybė pristatyti save pasaulyje. Ir tik nuo mūsų priklauso, kaip pasinaudosime šia galimybe“, - tvirtino K. Dworakas.


* * *
 „Euro 2012” dalyviai

A grupė (Varšuva ir Vroclavas): Lenkija, Graikija, Rusija, Čekija.

B grupė (Charkovas ir Lvovas): Olandija, Danija, Vokietija, Portugalija.

C grupė (Gdanskas ir Poznanė): Ispanija, Italija, Airija, Kroatija.

D grupė (Doneckas ir Kijevas): Ukraina, Švedija, Prancūzija, Anglija.

  
 
 

 

 

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas