Mindaugas Augustis (Delfi.lt) 2012 m. gegužės 28 d. 22:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Jaunių čempionėms - suaugusiųjų egzaminas

CEV prezidentas A. Meyeris pradžiugino M. Povilaitytę ir I. Dumbauskaitę asmeniniu kvietimu į finalinį Europos paplūdimio tinklinio pirmenybių etapą

eva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė dalyvaus suaugusiųjų pirmenybėse
Augusto Četkausko nuotr.
eva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė dalyvaus suaugusiųjų pirmenybėse
Gerbėjų simpatijas užkariavusios Europos jaunių (iki 18 metų) paplūdimio tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė – ant suaugusiųjų pirmenybių slenksčio. Asmeninio kvietimo į Europos moterų čempionato finalinį etapą sulaukusios lietuvės jau kraunasi lagaminus kelionei į Olandiją ir kaupia drąsą prieš pirmą karjeroje akistatą su žemyno elitu.

Jauniausios dalyvės


17-metės M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė greitai pamiršo apmaudą dėl praėjusią savaitę Vokietijoje nesėkmingai susiklosčiusio atrankos į Europos suaugusiųjų čempionatą varžybų. Savaitgalį Lietuvoje viešėjęs Europos tinklinio konfederacijos (CEV) prezidentas Andre Meyeris pradžiugino lietuvius žinia apie tytuvėniškės ir klaipėdietės duetui atitekusį asmeninį kvietimą į finalinį pirmenybių etapą.

„Vėlų vakarą šią naujieną man internetu pranešė draugai iš Estijos. Nudžiugome ir tikrai visai neišsigandome“, – pasakojo I. Dumbauskaitė.

Tokio rango varžybose jaunosios tinklininkės, išgarsėjusios po pernai Vilniuje vykusio žemyno jaunių čempionato, dar nėra dalyvavusios. Todėl paklaustos apie savo lūkesčius merginos tepasakė norinčios sužaisti kuo geriau. Atviresnis buvo sportininkes nuo praėjusių metų su kolega Tadu Donėla treniruojantis Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Marius Vasiliauskas.

„Prizinių vietų laimėti, žinoma, nesitikime, bet viena ar kelios pergalės prieš elito komandas būtų išties geras rezultatas, nes mūsų tinklininkės iš visų konkurenčių bus pačios jauniausios“, – teigė tinklinio specialistas.

Beje, būtent jo ir Haroldo Čyvo duetas yra užfiksavęs aukščiausią istorijoje Lietuvos tinklininkų pasiekimą Europos pirmenybėse, 2003-iaisiais užėmęs 9-16 vietas.

Aukštumas šturmuoti rengiasi po kelerių metų


Hagoje gegužės 30 – birželio 3 d. vyksiančiame Europos čempionate dalyvaus 32 moterų komandos. Asmeninių kvietimų sulaukė tik nuo būsimų varžovių pagal CEV reitingą gerokai atsiliekančios lietuvės ir belgės.

Pažįstamų konkurenčių tarp moterų elito atstovių Lietuvos pora beveik neturės, išskyrus taip pat jauną ir talentingą Italijos tinklininkių duetą, šiuo metu pirmaujantį žemyno komandų reitinge. Su sparčiai progresuojančiomis italėmis M. Povilaitytei ir I. Dumbauskaitei jau yra tekę susidurti jaunimo varžybose.„Dauguma paplūdimio tinklininkių savo karjeros zenitą pasiekia būdamos 30-35 metų, nes patirtis lemia labai daug. Tik italės netikėtai iššovė. Pažiūrėsime, kaip seksis mūsiškėms“, – kalbėjo M. Vasiliauskas.

Pasak jo, Lietuvos tinklininkėms krikštas suaugusiųjų čempionate yra tik galimybė pasitikrinti jėgas ir užsigrūdinti aukščiausio lygio varžybose, o pagrindiniais sezono akcentais ir toliau išlieka Europos (iki 20 metų) bei pasaulio (iki 19 metų) jaunimo pirmenybės. Panašiai mąsto ir pačios sportininkės.

„Dar porą metų turime stipriai padirbėti, o tuomet jau ir suaugusiųjų pirmenybėse galėsime bandyti kovoti dėl aukštų vietų“, – į ateitį žvelgė I. Dumbauskaitė.

Kokį postūmį suteiks treniruotės sostinėje?


Į Vilnių praėjusį rudenį persikėlusios M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė visą žiemą kartu intensyviai treniravosi uždarame paplūdimio tinklinio aikštyne, dalyvavo treniruočių stovyklose bei turnyruose užsienyje.

„Kokius žaidimo elementus patobulinome? Viską po truputį: techniką, tikslumą, atlikome daug pratimų, skirtų ir puolimui, ir gynybai“, – pasirengimą sezonui prisiminė I. Dumbauskaitė.

„Dabar betrūksta tik patirties“, – šypsodamasi pridūrė M. Povilaitytė.

Tuo tarpu M. Vasiliauskas – kritiškesnis ir neslepia, kad jo auklėtinėms reikėtų patobulinti žaidimą ginantis ir, svarbiausia, įgyti stabilumo.

Anot LTF prezidento, M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė nėra vienintelės perspektyvios Lietuvos paplūdimio tinklininkės, tačiau jaunų žaidėjų pasirinkimo galimybes riboja atsargus tėvų požiūris: nedaug jų, kaip minėtų sportininkių atveju, pasiryžta kituose šalies regionuose gyvenančias savo atžalas išleisti į Vilnių. Nepaisant to, LTF planuoja toliau stiprinti internatinį paplūdimio tinklinio centrą sostinėje ir puoselėja viltis paversti jį tarptautiniu.
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas