sportas.info 2012 m. birželio 15 d. 08:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Visas aikšteles rezervavo dar žiemą

Vilniuje - paplūdimio tinklinio karštinė. Aikštelėse prie Baltojo tilto per dieną apsilanko per 300 žmonių

Paplūdimio tinklininkai užpildo visas aikšteles
Paplūdimio tinklininkai užpildo visas aikšteles
Atšilus orams, visi sostinės parkai ir žaidimų aikštelės prisipildė aktyviai laisvalaikį praleisti norinčių vilniečių. Tarp mėgstamiausių užsiėmimų lauke – ir paplūdimio tinklinis. Šiam sportui Vilniuje per trumpą laiką itin išpopuliarėti leido vos prieš dvejus metus ėmusios viena po kitos rastis lauko tinklinio aikštelės.

„Paplūdimio tinklinio srityje turime kuo didžiuotis – mūsų šalį atstovavę sportininkai ne kartą yra tapę tiek Europos, tiek pasaulio čempionais. Lietuvoje šiuo metu treniruojasi apie 2000 vaikų – auga nauja čempionų karta.

Tačiau paplūdimio tinklinis – ne tik profesionalus sportas, bet ir puiki pramoga kiekvienam. Ilgą laiką norintieji pažaisti Vilniuje neturėdavo tam tinkamų sąlygų – tiesiog nebuvo paruoštų aikštelių“, - paklaustas, kodėl ilgą laiką paplūdimio tinklinio kultūra sostinėje merdėjo, sakė Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Marius Vasiliauskas.

Prieš dvejus metus Vilniuje prie Baltojo tilto įrengtos 8 tinklinio aikštelės atvėrė ilgai lauktą galimybę ne tik treniruotis profesionaliems sportininkams, bet ir smagiai laiką su draugais praleisti daugybei sostinės gyventojų. Pasak M. Vasiliausko, per mėnesį čia apsilanko apie 10 tūkst. žmonių.

„Šiemet aikštelių užimtumo grafiką užpildėme, dar nė neprasidėjus sezonui – aikštelės rezervuotos iki pat rudens. Per dieną jose apsilanko apie 300 žmonių – tiek treniruodamiesi, tiek varžybų metu, tiek ir tiesiog žaisdami tinklinį savo malonumui“, - sakė Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas.

Lauko aikštelių paplūdimio tinkliniui pastaruoju metu sostinėje įrengta ir daugiau – pasak M. Vasiliausko, jų Vilniuje yra apie 20. Tiesa, tinklinio federacijos prezidentas pastebi, kad aikštelėms neretai trūksta priežiūros.

„Dauguma aikštelių varganai prižiūrimos – dažniausiai jas prižiūri patys jose sportuojantys žmonės. Patys jie turi pasirūpinti ir tinklais bei kamuoliais – aikštelėse jų nėra“, - kalbėjo M. Vasiliauskas.

Pasak M. Vasiliausko, didžiausią lauko aikštelių trūkumą Vilniuje jaučia profesionaliai besitreniruojantys sportininkai.

„Dar prieš keletą metų situacija buvo visiškai apverktina – turėjome dvi aikšteles tuometinio Vilniaus Pedagoginio universiteto teritorijoje ir jos nuo ryto iki vakaro būdavo užimtos studentų. Šiuo metu jau šiek tiek geriau – sportininkai gali treniruotis prie Baltojo tilto. Bet ir čia, norėdami rasti laisvą aikštelę, jie turi atsiprašyti iš darbų ir važiuoti dienos viduryje – vakarais aikštelės užsakytos jau nuo žiemos“, - kalbėjo tinklinio federacijos prezidentas.Sparčiai augant paplūdimio tinklinio populiarumui, kokybiškų sąlygų žaidimui užtikrinimu susirūpino ir privačios iniciatyvos – pirmąją lauko tinklinio aikštelę savo klientams pasiūlyti nusprendė ir „Impuls“ sporto ir sveikatingumo klubų tinklas.

„Skatiname žmonių norą sportuoti ir aktyviai leisti laiką – nesvarbu, lauke ar sporto klube. Paplūdimio tinklinis – itin sparčiai populiarėjantis Lietuvoje ir tinkamas užsiėmimas vasarai. Įrenginėdami aikštelę konsultavomės su Lietuvos tinklinio federacijos specialistais, norėdami suteikti galimybę vilniečiams visą vasarą sportuoti puikiai įrengtoje, visus reikalavimus atitinkančioje ir patogioje aikštelėje po atviru dangumi“, - sakė „Impuls“ vadovas Vidmantas Šiugždinis.

Naujoji lauko tinklinio aikštelė žaidėjų jau nuo šios savaitės visą vasarą iki pat šiltojo sezono pabaigos lauks Ozo gatvėje esančio „Impuls“ sporto ir sveikatingumo klubo teritorijoje. Pasak „Impuls“ vadovo, šis sporto klubas pasirinktas neatsitiktinai.

„Ozo gatvėje esantį sporto klubą pasirinkome dėl itin palankios jo padėties – patogu atvykti iš bet kurios Vilniaus vietos, be to, klubą supa jauki aplinka – aikštelė įrengta visai šalia miško“, - teigia V. Šiugždinis. Jis taip pat priduria, jog „Impuls“ neatmeta galimybės ateityje įrengti ir daugiau profesionalių lauko tinklinio aikštelių Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose.

Pasak Lietuvos tinklinio federacijos prezidento, privataus verslo iniciatyvos itin svarbios šio sporto gyvavimui ir klestėjimui Lietuvoje.

„Kaip ir dauguma sporto šakų, tinklinis Lietuvoje nėra labai gausiai finansuojamas, taip pat neturime itin gerai išvystytos infrastruktūros – dėl šių priežasčių kiekviena nauja, tinkamai prižiūrėta ir treniruotis sportininkams ar tiesiog žaisti šio sporto gerbėjams pritaikyta aikštelė yra dar vienas laimėjimas visai tinklinio bendruomenei“, - kalbėjo M. Vasiliauskas.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas