Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. balandžio 28 d. 15:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tinklinis prastėja, bet dar nemirė

Nepavydėtinoje padėty atsidūrė Lietuvos tinklinis: pasak LTF gen. sekretoriaus J.Lapeikos, laukia keturi čempionatai, o federacija nesuduria galo su galu

Anot J.Lapeikos, problema - ne tik lėšų stygius, bet ir trenerių lygis
Anot J.Lapeikos, problema - ne tik lėšų stygius, bet ir trenerių lygis

Neseniai baigėsi Lietuvos tinklinio čempionatas, kurio nugalėtojai ir prizininkai bus pagerbti šventiškoje aplinkoje gegužės viduryje. Šiemetinis čempionatas buvo labai trumpas: vyrų nugalėtojai paaiškėjo kovo mėnesį, o moterų – balandžio. Pirmą sykį šalies tinklinio istorijoje atsirado naujas įrašas moterų čempionių eilutėje – tai Vilniaus „SM Tauras-VTC“. Vyrų grupėje aukso medaliai po kelerių metų pertraukos vėl įteikti Šiaulių „Elgos-Starto“ tinklininkams.

„Šiemetinis čempionatas skyrėsi nuo ankstesnių, jame dalyvavo mažiau komandų: moterų grupėje – aštuonios, o vyrų – šešios. Dėl finasinių sunkumų klubai prašė sutrumpinti čempionatą. Praėjusiais metais atrankos varžybos vyko trimis etapais, o šiemet – dviem, labai sumažėjo varžybų. Komandų meistriškumas buvo panašaus, kaip ir praėjusiais metais“, – sako  Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius, buvusios įžymiosios „Kuro aparatūros“ žaidėjas Juozas Lapeika.

Čempionate nematėme rungtyniaujančios daugkartinės šalies čempionės Vilniaus „Oklikemos“ vyrų komandos, bet matėme Lietuvos merginų rinktinę. Tad čempionate buvo naujienų?
Iš dalies, taip. Moterų čempionate dalyvavo Lietuvos jaunimo rinktinė, kuri, logiškai mąstant, jame neturėjo dalyvauti. Tačiau ji rengėsi Europos jaunių čempionato atrankos varžyboms, sudarėme tokį varžybų grafiką, kad jaunosios sportininkės per atrankos turnyrą galėtų atstovauti ir savo klubams, ir rinktinei. Per finalinį etapą  klubai su tuo nesutiko, ir rinktinės žaidėjos grįžo į savo klubus Vilniuje bei Kaune. Nepaisant to, Lietuvos merginų rinktinė pateko tarp keturių stipriausių komandų. Tad žinok, žmogus, kaip tas rinktinės žaidėjas „padalyti“. 
Iš čempionato pasitraukus Vilniaus „Oklikemos“ vyrų komandai, sustiprėjo „Ąžuolas“ – jos gretas papildė vienas geriausių Lietuvos jungiančiųjų tinklininkų Tadas Donėla, ir tai davė gerų rezultatų. Paprastai vilniečių komanda čempionate būdavo turnyro lentelės pabaigoje, o šiemet kovojo dėl bronzos medalių.

Šiemet Lietuvos vyrų čempionų šiauliečių gretose žaidė talentingi jaunieji tinklininkai, suburti iš visos Lietuvos. Gal tai nulėmė „Elgos-Starto“ pergalę?

Sunku pasakyti. Kitais metais tas jaunimas dalyvaus Europos jaunių čempionato atrankos varžybose. Gaila, kad ne visi mūsų treneriai atidavė savo žaidėjus šiai komandai. Visi tinklininkai kartu gyvena Vijolių vidurinės mokyklos bendrabutyje, treniruojasi  du kartus per dieną, juos ugdo prityrę streneris Aivaras Strockis. Jaunimas puikiai išlaikė egzaminą, žaidė su suaugusiais ir tapo Lietuvos čempionais.
Dramatiškas buvo superfinalas su panevėžiečiais, prireikė net penkių susitikimų. Šiauliečių komandos jėga – didelį patyrimą turintis ir užsienio klubuose rungtyniavęs Saulius Astrauskas. Čempionato starte vis dėlto buvo sunku prognozuoti, kad superfinale žais ir Lietuvos čempionais taps jaunieji šiauliečiai.
Treneriui A. Strockiui pavyko įgyvendinti savo projektą ir dabar galvojama apie kitą – Kaune per Lietuvos tinklinio federacijos posėdį jaunių komisija pasiūlė, jog kitąmet taip pat reikėtų Šiauliuose suburti vaikinus, gimusius 1995 m., ir juos patikėti vadovauti tam pačiam A. Strockiui.
Tačiau sutrumpinus čempionatą, jaunimas faktiškai liko be gero lygio varžybų. Dabar jie dalyvauja savo amžiaus grupių čempionatuose ir , žaisdami su savo bendraamžiais, patirties tikrai neįgija, nes tai nėra subrendusios komandos. Jaunimas atrankos etape sužaidė vos 10 rungtynių ir dar kelias finale.Tikriausiai nemaža bėda ta, kad neturtingos mūsų sporto mokyklos, kurios neturi pinigų rengti daugiau ir ilgiau trunkančių varžybų?
Taip, tai labai aktuali problema. Sporto mokyklos dėl pinigų stygiaus negali komandoms duoti normalaus krūvio. Jeigu vyktų daugiau varžybų, jos neturėtų pinigų į jas išsiųsti savo komandų. Kita didelė problema - sporto bazė. Baisu pasižiūrėti į sporto sales, kuriose vyksta Lietuvos čempionato rungtynės. Vienintelė salė, kuri šiek tiek labiau atitinka reikalavimus, - Jonavos kūno kultūros ir sporto centro salė, kurioje čempionato rungtynes žaidžia šiemetinio čempionato bronzos medalių laimėtojos jonaviškės. Gal dar išskyrus Vilniaus „Tauro“ sporto mokyklos bei Panevėžio „Senvagės“ mokyklos sales,  kuriose vyko čempionato rungtynės, kitos yra pasibaisėtinos.  Šiemetiniai čempionai šiauliečiai irgi rungtyniauja mažoje „Dubysos“ sporto salėje. Kai paskutiniąsias superfinalo rungtynes žaidė „Elgos-Starto“ ir Panevėžio „KKSC- Naujosios Agluonos“ komandos, salė buvo pilnutėlė žiūrovų. Penktą partiją nuo didžiulės drėgmės žaidėjai pradėjo slidinėti lyg čiuožykloje... Teisingas pretenzijas ėmė reikšti panevėžiečiai. Netgi iškilo klausimas, ar nereikėtų tas rungtynes nutraukti.  

Šiauliai turi puikią areną - argi nebuvo galima žaisti superfinalo joje?
Arena iš tikrųjų puiki, bet ji nėra pritaikyti žaisti tinklinį. Joje netgi nėra tinklinio įrangos, nėra kur pastatyti stovų. Lietuvoje yra neblogų sporto salių, bet mūsų tinklinio klubai yra nepajėgūs užsimokėti už jų nuomą.

Ar daug Lietuvos tinklininkų rungtyniauja užsienyje?
Šį sezoną ypač daug, gerokai daugiau nei ankstesniais metais. Mūsų tinklininkai žaidžia Vokietijoje, Amerikoje, Švedijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rusijoje, kitur. Priklausomai nuo to, kokio lygio komandose jie žaidžia, federacija diferencijavo jų mokesčius. Ypač susilpnėjo ankstesnių metų Lietuvos čempionė „Flamingo Volley“ komanda, kurios visi pagrindiniai žaidėjai išvažiavo į užsienio klubus ir liko tik jaunimas. Vilniečiai šiemet net nepateko į finalinį ketvertą. Tačiau yra ir kita medalio pusė – atsirado galimybė pasireikšti jaunimui.

Šiemet Lietuvos tinklinio federacijai buvo skirta 120 tūkst. Lt, kaip už tokius pinigus reikia išgyventi?

Nežinau. Tinklininkų sezonas šiuo Lietuvos čempionatu nesibaigia. Dar laukia daug svarbių renginių – vyks Baltijos šalių sporto mokyklų čempionatas (mergaitės žais Daugpilyje, o berniukai – Šiauliuose), tradicinės Baltijos taurės varžybos Lietuvoje, Europos jaunių atrankos varžybos, Europos Rytų šalių tinklinio asociacijos čempionato zoninis turnyras. Keturi čempionatai - du rudenį, o du vasarą. Prieš akis dar visas paplūdimio sezonas. Lietuvoje atsirado daug paplūdimio aikštelių, jos veikia Vilniuje, Kaune, Palangoje, Birštone, Rokiškyje, Raseiniuose, Alytuje, Kelmėje, kitur, ši tinklinio rūšis labai populiarėja. Nuolat galvoju, kaip reikia suktis ir išsiųsti komandas į svarbias varžybas. Gauname velnių, kad nesutvarkytas mūsų tinklalapis, tai iš tikrųjų negražu, bet ką daryti, kai nėra pinigų? Kiek sugebu, viską vienas ir darau. Federacijoje dirbu tik aš, o finansinius reikalus tvarko buhalterė.

Lietuvos vyrų komandos nebeliko ir "Schenker" lygos varžybose...
Ta lyga baigia užgesti, ją prispaudė finansiniai sunkumai. Sumažėjo estų, latvių komandų, nebeliko mūsiškės. Tebevyksta tiktai Baltijos moterų lyga, tačiau jos varžybos labai trumpos – tiktai vienas turas. Suvažiuoja šešios komandos (po dvi iš kiekvienos šalies), per tris dienas sužaidžia rungtynes ir išsiskirsto.  

Lietuvos tinkliniui, pradėjusiam devintą dešimtmetį, atėjo liūdnos dienos?

O kada jos buvo kitokios? Šviesių dienų niekada nebuvo. Negaliu sakyti, kad mes kažkur krentame, ar kylame į viršų. Stengiamės išlaikyti tai, ką turime, ir ieškome variantų, kaip gyventi  toliau. Turime Lietuvos jaunių rinktinės rėmėją – Druskininkų „Rasą“, manome, kad gali dar labiau patobulėti šalies mergaičių rinktinė, kurią  treniruoja kaunietės Jolita Kontvainienė ir Vida Makauskienė. Šią rinktinę  verkiant reikėtų išlaikyti. Turime talentingų tinklininkių, gimusių 1994 metais. Jau dabar rinktinėje išsiskiria garsaus dviračių treko trenerio Narsučio Dumbausko anūkė Ieva Dumbauskaitė, kuri šiemet čempionate pagrindiniame šešetuke žaidė su vyresnėmis treniruočių draugėmis ir puikiai užsirekomendavo. Ji dabar susidomėjo paplūdimio tinkliniu, ir daugkartinis Lietuvos paplūdimio čempionas vilnietis Marius Vasiliauskas šiai talentingai žaidėjai netgi yra pasirengęs surasti partnerę.
Jeigu turėtume lėšų, per 2011 m. Europos jaunių čempionato atrankos varžybas būtų galima pradėti galvoti apie patekimą į finalinį etapą. Tačiau tų pinigų tragiškai trūksta. Labai didelė mūsų problema – trenerių kvalifikacija, kurią reikia kelti. Lietuvoje yra daug gražiai nuaugusių žaidėjų, tačiau prastas jų techninis parengimas. Pamatai sportininkus ir gali pasakyti, kas juos treniruoja. Jauniems treneriams, kurių yra nedaug,  reikėtų skirti ypatingą dėmesį, netgi kyla minčių, ar jie žino, kaip mokyti jaunuosius tinklininkus. Kai žaidėjai patenka į rinktinę, juos reikia mokyti... techniškai žaisti.

Apie tokio meistriškumo komandą, kokia buvo „Kuro aparatūra“, tikriausiai dar ilgai ilgai svajosime...

Ko gero. Prieš kelias savaites buvau susitikęs savo buvusiais treniruočių draugais, kurie mane pasikvietė ir daug kalbėjomės ta tema. Buvusiai „Kuro aparatūrai“ pradeda nusibosta toks mūsų žaidėjų lygis, ji nori kažką organizuoti. Jaunimo mes turime, tačiau kur jam toliau tobulėti? Reikia vėl iš naujo ... burti „Kuro aparatūrą“ vyrų ar Kauno „Dinamo“ moterų komandas ir su jomis pradėti rimtai dirbti. Viską įmanoma padaryti, reikia tik daryti.    

Šiemet turėtų įvykti Federacijos ataskaitos ir rinkimų konferencija, ar joje nusimato permainų?
Iš Europos tinklinio konfederacijos gavome prašymą, kad rinkiminės konferencijos vyktų olimpinių žaidynių metais. Mūsų federacijos Vykdomasis komitetas į tai atsižvelgė, ir rinkiminė konferencija turėtų vykt 2012 m., o ataskaitinė – šių metų rudenį. Kol kas negalvoju, ar federacijoje įvyks pokyčių. Kažkas turėtų keistis, bet labai nedaug. Dabartiniame mūsų Vykdomajame komitete visi žmonės buvo aktyvūs, gerai dirbo teisėjų, jaunių komisijos. Pretenzijų būtų galima reikšti tiktai paplūdimio komisijai.      
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas